Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?

36%
Tak, bardzo pozytywnie
338
32%
Tak, ale mialem przy niej problemy
306
13%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
119
19%
Nie, nie dziala.
184

Liczba głosów: 947

ODPOWIEDZ
Posty: 4990 • Strona 497 z 499
  • 22 / 2 / 0
Aps

Hej, biorę sertralinę w dawce 150 mg już równe 7 tygodni. Jednak nie odczuwam poprawy. Wciąż towarzyszy mi niepokój, depresyjne myśli czy też inne lęki. Nie cały czas, jednak zdążają się coraz częściej, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Przesiadłem się na sertralinę z paroksetyny licząc na odrobinę aktywizacji lecz i tutaj bez zmian.
Gorzej sypiam, ale to norma na sertralinie.
Zastanawiam się czy powinienem dalej czekać i liczyć, że lek zadziała, a może zwiększyć dawkę do 200mg. Ewentualnie zmienić lek na inny. Czy ktoś miał podobnie? Dzięki za jakieś porady ;p
  • 1204 / 460 / 0
Awatar użytkownika

@Aps Zwiększ do 200mg ja tak zrobiłem z zalecenia lekarza i pomogło, brałem sertraline 4 lata, a swoją drogą to nietypowe że z paroksetyny przesiadłeś się na sertraline zazwyczaj to jest na odwrót, tak jak u mnie.
  • 22 / 2 / 0
Aps

@igla83
Tak jak napisałem wcześniej, chciałem jakiejś aktywizacji, bo o ile paro pomagała przy lękach, to głównie leżałem bez chęci na cokolwiek. Sądziłem, że sertralina nawet jeśli słabiej zadziała na lęk, to przynajmniej pomoże się ruszyć z miejsca.
Ciekawe ile czasu trzeba będzie czekać na załadowanie nowej dawki. Pamiętasz ile zajęło to u Ciebie?
I czy 150 też tak źle działało i potem była duża różnica?
  • 1204 / 460 / 0
Awatar użytkownika

@Aps Po dwóch tygodniach już odczułem różnicę, nie była wielka ale wyczuwalna na plus.
  • 22 / 2 / 0
Aps

Okej, dziś zwiększyłem do 200mg. Poczekam około 3-4 tygodni, a jeśli nie będzie zmiany, to niestety lek nietrafiony i trzeba będzie szukać czegoś innego, bądź po prostu wrócić do Paro.
  • 540 / 73 / 0
Awatar użytkownika

sertralinę 100 mg biorę około 3 tygodni i odczuwam już jej działanie na lęk i fobię społeczną, ale na nastrój nie za bardzo. Jestem trochę bardziej zrelaksowany przy ludziach, mniej stresuję się w pracy, mam częściej wyjebane na opinie innych ludzi, mniej o tym myślę. Ale liczyłem też na podbicie nastroju i większą motywację i tutaj może minimalnie jest na plus. Zaczekam jeszcze trochę i wtedy może zwiększę dawkę do 150 mg, z tym że biorę jeszcze wenlafaksynę 225 mg, trazodon 150 i arypiprazol 7,5 mg także muszę być ostrożny trochę.
  • 42 / 15 / 0

@zburzony Nie masz kłopotów z koncentracją przy tylu lekach? sertralina dla mojej chorej głowy jest najlepszą substancją na fobię społeczną i ataki paniki. Gorzej radzi sobie z GAD i depresją.
  • 540 / 73 / 0
Awatar użytkownika

@Chester23 nie mam, tak naprawdę to antydepresanty poprawiły mi koncentrację i pamięć, zawsze miałem z tym problem zwłaszcza po latach ćpania ale kiedy wjechały antydepresanty polepszyło mi się.
  • 42 / 15 / 0

@zburzony To jesteś Robocop 😁 Tak serio to super, że leki dobrze działają. Miałeś jakieś uboki po wprowadzeniu sertraliny? Jestem na niej 3 dzień i muli strasznie. Biorę Wellbutrin i Lamotryginę do tego. Po roku odstawiłem wenlafaksynę.
  • 540 / 73 / 0
Awatar użytkownika

@Chester23 nie, żadnych ubokow najwyżej częstsze sranie ale to plus jest. W ogóle to zrobiłem sobie dzisiaj badanie krwi takie szersze i wszystko w normie, wątroba też czyli jednak mi te wszystkie leki nie szkodzą na nią a ja też całe życie chlałem i kilka lat ćpałem każdy syf ile weszło także mam w chuj szczęście a tak naprawdę to wierzę że Bóg miał mnie w opiece bo robić to co i jak robiłem i nie pochorować się poważnie to jest cud.
ODPOWIEDZ
Posty: 4990 • Strona 497 z 499
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.