Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?

36%
Tak, bardzo pozytywnie
331
32%
Tak, ale mialem przy niej problemy
294
12%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
115
20%
Nie, nie dziala.
182

Liczba głosów: 922

ODPOWIEDZ
Posty: 4867 • Strona 481 z 487
  • 341 / 13 / 0
Awatar użytkownika

czy ktoś z was brał Sertraline na wieczór zamiast rano? tak się zastanawiam czy by nie zmienić pory dawkowania.
dlaczego? mam wrażenie że jak rano wstaje to mam takie fajnego speeda do momentu aż nie wezmę Sertry. Potem gdzieś to znika, czasami wchodzi zamulenie. Być może to są moje widzimisie ale czy jest mozliwe że w momencie brania dawki Sertry poziom serotoniny się zwieksza i przebija dzialanie dopaminy, ktorej inhibitorem wychwytu zwrotnego jest tez Sertra?
Moze jakbym brał na wieczór to bym odczuwał ten wzrost energii przez większą cześć dnia.
Jest to możliwe?


Aaa teraz jestem na 75mg
  • 219 / 22 / 0
Awatar użytkownika

Na pewno warto spróbować brać wieczorem, nie ma żadnych przeciwwskazań. Kiedy brałem fluwoksaminę na wieczór działała chyba lepiej, to znaczy efekty w ciągu dnia były chyba lepsze.
  • 12 / 4 / 0
Awatar użytkownika

@essen
Kombinowałem kiedyś z porami dawkowania. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że różnicy nie widzę. Wróciłem więc do dawkowania rano, ze względu na wygodę. Wstaje i po wyłączeniu budzika zarzucam sertraline. Nie ma problemu z zapominaniem, zawsze co do minuty ta sama godzina więc poziom we krwi też w miarę stały. Aczkolwiek w samej ulotce jest napisane, że można przyjmować wieczorem. Nie ma przeciwskazań żebyś spróbował.
Jak długo jesteś na 75mg?
W moim przypadku na początku terapi okresami sertralina mnie zamulała, okresami pobudzała. Z czasem fajnie się wszystko unormowało. Dotyczy się to nie tylko rozpoczęcia leczenia, ale też zwiększania dawkowania.
  • 2057 / 283 / 0
Awatar użytkownika

Essen a nie miales na początku odwrotnie że dopamina się podnosiła po wzięciu sertry? Ja mam tak i zastanawia mnie o ile to jest chwilowe a ile dłużej mój mózg tak bedzie reagował.

Inna para kaloszy to mam koszmary każdej nocy odkąd biorę sertre, sny psychologiczne o charakterze lękowym często wyciągające poczucie 'oni o czymś wiedzą', tak jak bym miał coś do ukrycia. Owszem w wielu obszarach mam ale jestem przyzwoitymi człowiekiem po co mnie ma to dręczyć nagle po lekach.
https://youtu.be/XJPAk9ctb-Q

"Mówiłem nigdy więcej, a czas mi przyniósł plaster
Zagoiło się nieźle skoro goiło z otwartej
Zasypiam w pół do pierwszej, zasypiam w pół do czwartej
Albo znów kurwa nie śpię przez co jeszcze nim zasnę..."
  • 56 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Najbardziej ze wszystkich SSRI pomogła mi paroksetyna, ale na dłuższą metę całkowicie wyłącza człowieka z życia. Jestem lękowcem, mimo to dałem szansę sertralinie i tak jak myślałem, pierwsze tygodnie to dla mnie za mocne pobudzenie i nasilone lęki, już czuję, że "to nie to" ehh
  • 90 / 10 / 0
Awatar użytkownika

Widać że w kwestii antydepresantów to niektórym sam bóg by nie dogodził, wyciszone emocje zle, są emocje, też zle, czy wy nie za wiele oczekujecie od tych proszków ?
  • 371 / 7 / 0
Awatar użytkownika

Chyba musi być balans . Chciałbyś anhedonie niż mieć uczucie i emocje . Życie z anhedonią jest nie do wytrzymania koszmarem . Wystarczy wejść na grupę Anhedonie na face . Multum ludzi po ssri ma anhedonię i pssd.
  • 1794 / 132 / 0
Awatar użytkownika
Demis
Kompetentny
Kompetentny

@PeTek89, mi właśnie brakuje teraz anhedonii. Wiem, że na dłuższą metę nie da się tak żyć. Ale po prostu tego potrzebuje. Ostatnio mam taki emocjonalny rollercoaster, że wytrzymać nie idzie. Nadszedł czas, że potrzebuję trochę spokoju. Właśnie zaczynam brać paroksetynę 20mg (będę chciał docelowo 40-60mg) i buprenorfinę 2mg. Na "emeryturę" nie przechodzę, ale próbuję trochę przystopować :) Teraz wytrzepał mnie trochę ciąg na opio 3-4 miesięczny zakończony waleniem metkata po kablach :P
Take DXM and Be Happy
  • 2057 / 283 / 0
Awatar użytkownika

Ja problem nabuowania rozwiązałem Benzo tak żeby do miesiąca zejść i potem EWENTUALNIE wskoczyć na 100mg.
Sertra wydaje się być spoko ale chciałbym nie potrzebować już combo.
Parox bez combo by mnie zabiło.
A czas ucieka chciałbym bym bardzo prospolecznym i energicznym sobą ale w inteligentny i zdrowy sposób.
Póki co to takie kombinowanie.

Najchętniej bym wrócił do parox ale przez te ssri bez seksu to sam nie wiem.
https://youtu.be/XJPAk9ctb-Q

"Mówiłem nigdy więcej, a czas mi przyniósł plaster
Zagoiło się nieźle skoro goiło z otwartej
Zasypiam w pół do pierwszej, zasypiam w pół do czwartej
Albo znów kurwa nie śpię przez co jeszcze nim zasnę..."
  • 56 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Niby mam więcej energii po sertralinie, ale w żaden sposób nie mogę jej wykorzystać. Ani nie chce mi się niczego oglądać, ani słuchać czy czytać. Czuję taką pustą stymulację. No i kiedy przychodzi spać to się nie da. Jestem trochę zdziwiony tym działaniem, bo brałem też escitalopram, który jest nazywany cukierkami dla dzieci, a czułem jakiś efekt już po takim czasie.
ODPOWIEDZ
Posty: 4867 • Strona 481 z 487
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.