SSRI: Sertralina (Zoloft, Setaloft, Asentra) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?

36%
Tak, bardzo pozytywnie
326
32%
Tak, ale mialem przy niej problemy
288
13%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
114
20%
Nie, nie dziala.
181

Liczba głosów: 909

• 319 / 34 / 0

Czyli moja dawka 100mg jest relatywnie niska, chyba zwiększę do 150mg jeszcze bez konsultacji psychiatry, może się nie wkurzy, bo nie mam jeszcze do niej terminu zaklepanego, a mam na tyle zapasu leku w domu.
  • 22 / 1 / 0

Na czym polega to odrętwienie emocjonalne, o którym piszecie? Ja tak miałam po Xanaxie, było mi wszystko jedno. Sertra w dawce 50 mg tak nie działa. Skoro piszecie, że zwiększenie dawki może pomóc na lęki, to chyba sprobuję. W pt mam wizytę u psychiatry, zobaczymy co mi powie. Byłabym skłonna zwiększyć do 75 mg, nie chcę przeginać z dawką, bo i po co?

Łupieżcy umysłów z CIA. Tajemnice programu MK-Ultra

Fiodor Dostojewski zwykł mawiać, że nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości. Ci, którzy po latach badali szczegóły tajnej operacji CIA zwanej MK-Ultra, musieli mieć w pamięci te słowa rosyjskiego pisarza.

Patent na terapię wspomaganą psylocybiną? Jak zawłaszcza się psychodeliki

Czy można opatentować takie elementy terapii psychodelicznej jak na przykład używanie miękkich mebli? Albo trzymanie się za ręce? To może słuchanie muzyki podczas sesji?
  • 39 / / 0

No hej
Mam ogromną nadzieję, ze ktoś mi doradzi 😁
Mianowicie- od okolo pol roku biorę wenlę 150. Na stany lękowe i depreche. Nic to nie daje- moze poza mniejszymi lękami. Deprecha jak byl tak jest. Postanowilam przejsc na sertre, tylko jak to ogarnac? Najpierw zejsc do zera i zapodac sertre od najniższej dawki?
Dodam ze bralam paroksetyne i fluoksetyne, po kilka tyg, ale to mnie totalnie usypiało. Wiec chce szukać dalej ideału.
Ktoś doradzi?
  • 21 / 1 / 0

Ja właśnie tydzień temu zmieniłem wenle na serte.Byłem na dawce 300mg i co tydzień zbijałem o 50mg.Jak już byłem na 150mg to na 3dni zjechałem na 50mg wenli jednocześnie biorąc 25mg sertraliny.Po 3 dniach całkowice odstawiłem wenle i zwiększyłem już serte do 50mg.Oczywiście bez brain zapsów,zawrotów głowy czy uderzeń gorąca się nie obyło ale mówiłem sobie że przecież nie umre 😀 Trwało to tak 5dni i spokój.
  • 262 / 4 / 0

Czy setra w dawkach 150 mg - 200 mg działa troszkę na dopaminę ?
  • 292 / 31 / 0

@zduszonyszept

50mg to podstawowa dawka, ale relatywnie niska. Słabo u mnie działała na lęki, praktycznie w ogóle. Po podniesieniu na 75mg będziesz musiała poczekac 2-3miesiace zanim się załaduje a i tak efekt będzie taki sobie. Dla mnie dawką, która zaczęła porządnie oddziaływać na lęki było 100mg. Z resztą nie tylko u mnie - i przy poważnych zaburzeniach myślę że ta dawka jest tą optymalną.
  • 565 / 34 / 0

25 czerwca 2021PeTek89 pisze:
Czy setra w dawkach 150 mg - 200 mg działa troszkę na dopaminę ?
nie, do 100mg czuć delikatne działanie dopaminergiczne, 100-250mg to już niestety zamułka.
ale mimo wszystko dawki do 100mg również po 2-4 tygodniach zanikają jeśli chodzi o dopaminę.
działanie to wyraża się jedynie na początku leczenia, po to by wstępnie pobudzić pacjenta.
ludzie bzdury gadają że im większa dawka to więcej dopaminy, uwierz, pierdolą! :)
  • 319 / 34 / 0

1) Czy jest ktoś na dawce 100mg lub większej sertraliny i radzi sobie z brakiem możliwości osiągnięcia orgazmu (mężczyźni)?

2) Czy miał ktoś kiedyś spuchnięte kostki od używania sertralinie?
Tak jakby jakieś zatrzymanie wody w organizmie? Nie wiem.
Czy może to bardziej po oksykodonie?
  • 93 / 5 / 0

Czy jest tu ktoś kto miał więcej niż jedną kuracje sertraliną i mi powie czy za drugim podejściem lek zadziała tak samo dobrze jak za pierwszym?
  • 22 / 1 / 0

Hej. Psychiatra zwiększyła mi dawkę sertry z 50 na 100 mg. Dziś jestem pierwszy dzień na 75 mg i lekko się obawiam skutków ubocznych, bo pamiętam, że początki z sertrą były dość nieprzyjemne ;/ Zobaczymy co to będzie.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata