SSRI: Sertralina (Zoloft, Setaloft, Asentra) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?

36%
Tak, bardzo pozytywnie
299
30%
Tak, ale mialem przy niej problemy
253
13%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
108
20%
Nie, nie dziala.
170

Liczba głosów: 830

• 678 / 217 / 0

21 października 2020CieplyDotykKsiedza pisze:
Biore Sertraline od 6 miesiecy, nie wyczuwam prawie kompletnie dzialania, czy psychiatre poprosic o jakies inne SSRI czy czekac dalej?
6 miesięcy to już bardzo długo, jak najbardziej poprosić o inny lek, albo zwiększenie dawki (nie wiem jaką bierzesz)
  • 183 / 2 / 0

Setra działa na was przeciwlękowo ?

Miejsce produktów heat-not-burn w redukcji szkód palenia tytoniu

Wiadomo, że palenie papierosów szkodzi. Pierwszy raport na ten temat pochodzi z 1964 roku. Czy można leczyć silne uzależnienie od palenia papierosów innymi środkami zawierającymi nikotynę? Jak zredukować szkody spowodowane paleniem tytoniu, jakie miejsce mają tu e-papierosy i czym się różnią od produktów heat-not-burn (HnB), czyli tzw. systemów podgrzewania tytoniu (THS)?

Klientka utknęła na kwarantannie, więc diler dowoził jej narkotyki w torbie z frytkami

Policjanci z Perth (Australia) zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który pod pozorem dowozu jedzenia próbował przemycić narkotyki do kobiety odbywającej kwarantannę w hotelu.
  • 90 / 12 / 0

Na mnie nie dzialala w ogole bynajmniej tak mi sie wydawalo, Od wczoraj wale Paroksetyne, zobaczymy co bedzie za 2-3tyg
  • 2088 / 247 / 1

Sertra i moklo to faktycznie paliwo rakietowe na granicy bezpieczeństwa?
  • 678 / 217 / 0

@retrowirus niby tak..ale wiesz jak to jest,tak samo mówią o sertralina+tramadol,jakoś żyje ale nie ma co próbować,tym bardziej polecać komuś.
  • 90 / 12 / 0

wydaje mi sie ze biorac taka sertre lub paro na ktora sie wczoraj przezucilem, to dopoki sie nie wkreci, to najlepiej nic nie pic ani nie cpac ;)
  • 217 / 26 / 0

@Elendil89 chłopie ile razy Ci można pisać! Oczywsicie że działa przeciwlękowo i to bardzo mocno w dawkach >100mg. Tylko trzeba poczekac, moim zdaniem nawet 3miesiace na jednej dawce! Biorę sertre już 10miesiecy i powiem Ci że warto
  • 11 / / 0

cztery dawki sertraliny po 50mg plus sympramol 0-50-50 iiii SOR!!!zatrzymanie moczu,cewnik 5 dni,usg nery prostata itp-książkowo,podobno mam szczęście,że tak szybko puściło,nigdy więcej,a trochę mi szkoda bo liczyłem na wyleczenie moich zaburzeń lękowych,ciekawe co teraz psychiatra wymyśli,bo urolog kazał zmienić leki szkoda że nie powiedział co by można brać.
  • 8 / / 0

Brałam sertraline już parę lat temu i nie miałam jakichś szczególnych skutków ubocznych. Teraz biorę znów od roku i tym razem organizm to jakoś gorzej znosi.
Na początku dość nieprzyjemnym szokiem były wzmożone ataki paniki przy startowych dawkach, które na szczęście nie trwały dłużej niż tydzień. Najbardziej jednak upierdliwym ubokiem okazała się swędząca wysypka przy dawce 100-125mg. Jak doszłam do 200mg na dobę wszystko przeszło i było cacy, a teraz od kilku tygodni schodzę stopniowo i znów przy dawce 100mg pojawiła się ta wysypka. Głównie na brzuchu, piersi, przy żebrach i trochę na plecach. Czasem mam ochotę zdrapać z siebie cała skórę. Może minie jak już zejdę całkiem do zera...trochę boję się, czy analogicznie nie wrócą mi też ataki paniki przy 25-50mg :p
  • 1569 / 243 / 0

Czy został tutaj już uznany jakiś lek który jest ulepszona wersja sertraliny? Chodzi mi o aktywność do działania, brak lęków i natręctw plus mniejsze uboki?
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1736 uczestników Wejdź na czata