SSRI: Sertralina (Zoloft, Setaloft, Asentra) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?

36%
Tak, bardzo pozytywnie
298
30%
Tak, ale mialem przy niej problemy
250
13%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
107
21%
Nie, nie dziala.
169

Liczba głosów: 824

• 228 / 3 / 0

Lekarz dziś zwiększył mi dawkę na 75mg sertralina mam brać przez tydzień później zwiększyć do 100mg czy potliwość z czasem przejdzie
  • 39 / 1 / 0

Cześć. Dzisiaj drugi dzień biorę sertraline, konkretnie Zoloft. Wcześniej przez miesiąc brałem citalopram. Miałem straszne skutki uboczne, łacznie z bólem głowy, koszmarnym niepokojem towarzyszącym prawie cały czas. No nic mi to nie pomagało. Ani na depresję ani na ataki paniki. Brałem przez miesiąc codziennie 20mg citalopramu, przerwałem z dnia na dzień i wskoczyłem na 50mg Zoloftu. Drugi dzień mam spokój, czuje się wyluzowany, mam więcej energii i chęci do życia. To możliwe, że zadziałało tak szybko bo już wcześniej brałem SSRI, czy po prostu citalopram tak źle na mnie wpływał? Lekarz upierał się nad podniesieniem dawki Cita, ale jakoś w kościach czułem, że to nie dla mnie. Co sądzicie? Pozdrawiam

Koszmary białej Ameryki

U podstaw epidemii opioidowej, która przeorała Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz, leży właściwa wszystkiemu, co żyje, chęć uniknięcia bólu. Wyeliminowanie go opatrzone jest ryzykiem, na które pozwolić sobie mogą przede wszystkim ci lepiej sytuowani. To o nich przeczytamy w książce „Dreamland” Sama Quinonesa. Na historię cierpienia niebiałej Ameryki musimy jeszcze poczekać.

17 latek posłużył się podrobioną receptą

Suwalscy policjanci zatrzymali nastolatka, który posługując się podrobioną receptą kupił silne leki przeciwbólowe. Mundurowi znaleźli również w mieszkaniu 17 latka niewielką ilość narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
  • 478 / 65 / 0

Miesiąc to czas na rozkręcenie się leku antydepresyjnego. Też kiedyś brałem citalopram (Cital) i na mnie kiepsko działał, potem była sertralina (Asentra) i jest zdecydowanie lepiej a biorę jej 150. Ale w Twoim wypadku stawiam na citalopram że tak zadziałał.
  • 228 / 3 / 0

Na jakiej dawce sertralina skutecznie działa przeciwlekowo
  • 13 / / 0

ja biorę od ok roku sertralinę (Asertin), na początku dawka 50mg,75mg, a potem 100mg. Pomogło mi dobrze przeciwlękowo, przeciwdepresyjnie, ale jeśli chodzi o natręctwa to tak 50/50
btw teraz odstawiam, biorę od miesiąca połowę dawki
  • 5287 / 289 / 10

@pauleta1987: sertralina to antydepresant, nie wykazuje działania anksjolitycznego (przeciwlękowego) w przewidywalny sposób. Czyli jakby jej nie było: raz się boisz, raz nie – w przeciwieństwie do klonów/innych bzd.
  • 185 / 9 / 0

Z doświadczenia nie wiem bo tylko brałem Esci i też źle na mnie działał, ale ssri wykazują też działanie przeciwlękowe z tego co wiem.
  • 478 / 65 / 0

sertralina działa dodatkowo aktywizująco, ale przeciwlekowo to losowość.
  • 52 / 7 / 0

17 października 2020surveilled pisze:
@pauleta1987: sertralina to antydepresant, nie wykazuje działania anksjolitycznego (przeciwlękowego) w przewidywalny sposób. Czyli jakby jej nie było: raz się boisz, raz nie – w przeciwieństwie do klonów/innych bzd.
[/quote
SSRI działają na lęk ale głównie napadowy.
  • 78 / 6 / 0

Biore Sertraline od 6 miesiecy, nie wyczuwam prawie kompletnie dzialania, czy psychiatre poprosic o jakies inne SSRI czy czekac dalej?
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1609 uczestników Wejdź na czata