SSRI: Sertralina (Zoloft, Setaloft, Asentra) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?

36%
Tak, bardzo pozytywnie
294
30%
Tak, ale mialem przy niej problemy
247
13%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
106
20%
Nie, nie dziala.
166

Liczba głosów: 813

• 40 / 1 / 0

To cale pobudzenie, zjebany prog drgawkowy i masa zbednych rzeczy z czasem mija?
Czy to lek poprostu tak ma dziala
  • 2203 / 693 / 0

Ile bierzesz juz? Mija z czasem. Pobudzenie mniejsze jak zmniejszysz dawke albo podzielisz sobie.

Dlaczego tytoń jest legalny, a konopie nie?

Tytoń oprócz tego, że bardzo źle wpływa na organizm człowieka, to mocno zanieczyszcza również środowisko. Konopie wręcz odwrotnie. W tym artykule przedstawiam różnice między tymi dwoma roślinami.

Argentyna: W tym kraju konopie indyjskie można sprzedawać w aptekach i uprawiać w domu

Środa 15 lipca to przełomowy okres dla argentyńskiego aktywizmu konopnego: Ministerstwo Zdrowia definitywnie zmodyfikowało istniejące prawo dotyczące medycznej marihuany.
  • 40 / 1 / 0

5 dni 50 mg, to dobrze ze mija bo ja jestem nadpobudliwy.
Rozumiem ze wzystkie przykrosc powinny minac a zamiast nich bedzie mniej wiecej oczekiwany efekt koncowy?
  • 2203 / 693 / 0

Daj sobie czas, maks 2 tygodnie brania i 90% ubokow powinno zniknąć. Tylko nie ćpaj i nie pij do tego. Btw, z esci i serta zauważyłem że uboki na wyższych dawkach są mocniejsze ale szybciej ustępują i zaczyna się pożądane działanie.
  • 40 / 1 / 0

Wyczytalem gdzies ze alkohol resetuje zmiany w mozgu wywolane ssri ale smierdzi mi to farmazonem, jak ty na to sie patrzysz? Edit - Nie farmazonem a raczej ze ktos sobie cos obzdural.
  • 527 / 175 / 0

@xotic zarówno ssri jak i alkohol działają na OUN i ciężko wypunktować dokładnie jakie mogą być skutki. Nie wiem, czy pytasz o zakończone leczenie, czy jesteś w trakcie a chcesz się napić?

Jak byłam na sertralinie, to mogłam wypić morze alkoholu i nic nie czuć.
Tak, jakby sertra blokowała działanie alkoholu, lecz z czasem zauważyłam że również alkohol blokuje i jej działanie.
A nawet nie wiem, czy przypadkiem alko nie nasilało moich negatywnych objawów jeszcze bardziej, które sertra jako tako ratowała i trzymała w ryzach.

Nie ma sensu tego łączyć, pamiętaj w jakim celu zażywasz leki i czy warto to psuć. Z drugiej strony zaś jeden alko wyskok nikogo nie zabije.
  • 2203 / 693 / 0

Nie bzdura. Może nie resetuje (chyba ze ostre częste chlanie) ale opóźnia poprawę. alko też miesza w sero, dopaminie i hormonach. Daruj sobie, skup się na zdrowiu. Najebiesz się jak będziesz zdrowy.
  • 40 / 1 / 0

Ok dzieki za odpowiedzi, ja poprostu lubie sobie wypic.
Ale jak narazie sciskam poslady i kontynuuje leczenie bez alkoholu
Piatka ;)
  • 451 / 61 / 0

alko i stertralina działają przeciwstawnie, zatem mogą się resetować
  • 40 / 1 / 0

A wiecie jak sie ma ta sertralina do
-amfetaminy
-marihuany
-opiatow najwazniejsze %-D (nie tramadol)
-benzo
-neuroleptyk olenzapina
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1481 uczestników Wejdź na czata