SSRI: Sertralina (Zoloft, Setaloft, Asentra) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?

36%
Tak, bardzo pozytywnie
265
30%
Tak, ale mialem przy niej problemy
220
13%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
97
20%
Nie, nie dziala.
145

Liczba głosów: 727

• 22 / 3 / 0

Witajcie, dałem sobie miesiac z sertraliną 100 mg, niestety depresja jak była tak jest, pojawiło sie jedynie nieznośne pobudzenie i większa asertywność, jednak poprawy nastroju nie odnotowałem. Potrafie spać prawie całą dobe i robi się naprawde nieciekawie. Mam dwa pytania,
1) czy jest sens przestawiać sie na wenlafaksyne ?
2) czy moze jednak przetrzymać kolejny miesiąc z sertraliną ?

Poza Setaloftem, pracuje nad poprawną kondycją jelit, zakwaszeniem żołądka, ale podejrzewam że moja depresja moze byc spowodowana stanami zapalnymi,na dniach bede miał wyniki crp i ob,
czy moze coś dorzucić do leku ?
  • 15 / 1 / 0

@royalblue Daj sobie jeszcze przynajmniej dwa tygodnie. Sertalina jest lekiem, który potrzebuję czasu by się rozkręcić i pokazać swoje możliwości terapeutyczne. To jak to nazywasz "nieznośne pobudzenie" minie kiedy Twoja gospodarka biochemiczna mózgu się ureguluje.

Europejski Raport Narkotykowy 2019 – najważniejsze wnioski

Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii wypuściło coroczny raport na temat trendów narkotykowych w krajach Unii Europejskiej, Norwegii i Turcji. Oto najważniejsze wnioski.

Handlarz dopalaczami oferował 100 tys. zł za zabójstwo Ziobry

Podanie trucizny, środka na zatrzymanie krążenia, podłożenie bomby – między innymi te sposoby wskazywał wynajętemu kilerowi 28-letni Jan Krzysztof S. – boss branży dopalaczowej.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata