Tramadol - Wątek ogólny

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 3 / / 0

Dzień dobry wieczór.
Od kilku tygodni łykałem sobie Skudexa co 8 godzin.. w ramach walki z bólem. Chyba zwiększa mi się tolerancja i musiałem brać co 6. Lekarz przepisał mi Tramal retard 100. Lek mam refundowany i kosztuje tylko 2.16zł..(nowotwór) ale. Mam go brać co 12 godzin. Problem w tym, że kompletnie on na mnie nie działa. W żadnym stopniu nie niweluje on bólu. Dowalam sobie do retarda tą skudexe tez co 8 godzin. Jest sens rozkruszyć tego retarda i brać tylko jego samego zamiast skudexy?
  • 283 / 26 / 0

Nie. Poproś o zwiększenie dawki lub jeśli chcesz o zmianę opioidu na silniejszy (to czy to dobry pomysł zależy w jakim stadium choroby jesteś).

Jeśli masz okresy o silniejszym bólu, wtedy ratuj się Sudexą, lub poproś o inny lek na tzw. "bóle przebijające".

Łupieżcy umysłów z CIA. Tajemnice programu MK-Ultra

Fiodor Dostojewski zwykł mawiać, że nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości. Ci, którzy po latach badali szczegóły tajnej operacji CIA zwanej MK-Ultra, musieli mieć w pamięci te słowa rosyjskiego pisarza.

Leczenie uzależnień - co udało się osiągnąć, co pozostaje do zrobienia?

Polski system leczenia uzależnień koncentruje się na podejściu interwencyjnym, a nacisk powinien zostać położony na profilaktykę i zmianę percepcji uzależnień - wskazali eksperci na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia.
  • 2090 / 332 / 0

Polecam tramadol w ampułkach, jeśli macie dostęp, najlepsza faza.
Niby słaby opioid, ale można się nim fajnie pobawić.

Polecam sposób.
Zakładamy wenflon, uzupełniamy strzykawkę 1 lub 1.2g tramadolu (to będzie 20ml/ 24ml więc sporo), do tego jedna ampułka rolki, że nie dostać padaczki.

Nie ma spektakularnego wejścia, ale fajny posmak w buzi, i nie rozkręca się 2 godziny, tylko.. mhm powiedzmy 15 minut.

takie dawki to dla osób ze średnią tolerancją

dla osób z zerową zapewne wystarczy 350-550mg
  • 307 / 43 / 0

@nukleon Jasne, że możesz rozkruszyć, powinno zadziałać + zwiększ dawkę i zobaczysz, a jeśli nie to proponowałabym porozmawiać z medykiem żeby przepisał Ci krople - o wiele szybciej wchodzą.
Zgadzam się, tramc w ampułkach jest przyjemny (to byłaby dla chorego najlepsza opcja). A posmak w buzi robią tzw. "gruszkowy smak" roleczki w ampułkach.

Ewentualnie po prostu do Twoich bóli potrzeba już mocniejszych opio, w zależności od stadium nowotwora. Trzymaj się dzielnie.
  • 5 / / 0

Wiatam.
Mam pytanie. Być może powinienem napisać w temacie o buprenorfinie, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi, a ten temat jest "bardziej oblegany" Mój ojciec od kilku lat bierze tramal w kroplach, kiedyś tam przepisany na bóle reumatyczne. Obecnie jest na dawce 20 kropli rano, 20 wieczorem (czyli ok. 500mg). Oczywiście na żadne bóle już nie pomaga i dawno nie pomagał. Najzwyczajniej w świecie jest wrypany, ale jako osobie starszej trudno mu to wytłumaczyć. No bo to od lekarza dostaje, a lekarz przecież pacjentowi nie chce zaszkodzić. Dodatkowo obciążony jest chorobami serca.
Od 2 miechów zmaga się z mega silnymi bólami kręgosłupa (zapalenie krążka międzykręgowego). Ze względu na obciążenia lekarz wykluczył operację i przepisał plastry z 20mg buprenorfiny. Proszę odpowiedzcie czy może je łączyć z taką dawką Tramalu. Czy może dojść do jakiś powikłań ze strony układu oddechowego czy też naczyniowo - sercowego? Lekarz twierdzi, że nie, ale on słynie z przepisywania "koktajli". W sumie nie wyglądał nawet na zainteresowanego jakie inne leki bierze ojciec i możliwymi interakcjami. Z góry dziękuję.
  • 3 / / 0

Dzięki za odpowiedzi. Od poniedziałku zaczynam leczenie około szpitalne - pewnie mi coś dobrego dadzą podczas chemio i radioterapii :)
  • 1 / / 0

Ja 2 razy próbowałem tramadol(200mg i 350mg) i zero efektów. Z kodeiną tak samo.
  • 261 / 33 / 0

Puknąłem dzisiaj 1 g i nic totalnie nie poczułem. Jedynie lekkie wyluzowanie. Czuję frustracje bo zużyłem rozkruszone 5 tabsów po 200 mg i żadnych efektów. Wcześniej nie wyjebałem swojej tolerki w kosmos, dlatego tym bardziej czuje się rozżalony i zastanawiam sie co ze mną nie tak jprdl
  • 6 / / 0

Nigdzie na forum nie mogę znaleść odpowiedzi, czy jeśli wczoraj zjadłem 1g 3-CMC to dzisiaj mogę zarzucić tramal (+0,5klona) ?
  • 2414 / 161 / 0

14 maja 2021DatBoi pisze:
Wiatam.
Mam pytanie. Być może powinienem napisać w temacie o buprenorfinie, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi, a ten temat jest "bardziej oblegany" Mój ojciec od kilku lat bierze tramal w kroplach, kiedyś tam przepisany na bóle reumatyczne. Obecnie jest na dawce 20 kropli rano, 20 wieczorem (czyli ok. 500mg). Oczywiście na żadne bóle już nie pomaga i dawno nie pomagał. Najzwyczajniej w świecie jest wrypany, ale jako osobie starszej trudno mu to wytłumaczyć. No bo to od lekarza dostaje, a lekarz przecież pacjentowi nie chce zaszkodzić. Dodatkowo obciążony jest chorobami serca.
Od 2 miechów zmaga się z mega silnymi bólami kręgosłupa (zapalenie krążka międzykręgowego). Ze względu na obciążenia lekarz wykluczył operację i przepisał plastry z 20mg buprenorfiny. Proszę odpowiedzcie czy może je łączyć z taką dawką Tramalu. Czy może dojść do jakiś powikłań ze strony układu oddechowego czy też naczyniowo - sercowego? Lekarz twierdzi, że nie, ale on słynie z przepisywania "koktajli". W sumie nie wyglądał nawet na zainteresowanego jakie inne leki bierze ojciec i możliwymi interakcjami. Z góry dziękuję.
Co to za ku*wa lekarz? Twój ojciec ma chore serce a on go faszeruje tramadolem który jest kardiotoksyczny, i wyraźnie obciąża serce. Sam w ciagu i długo po ciągu na tramadolu miałem cyrki z pikawą. Powinien całkowicie odstawić tramadol i przejść na inne opio. Np ową buprenorfine. Wyszło by dużo zdrowiej niż tramadol, jeden z najbardziej toksycznych opio. Lub zamiast trampka : DHC, czy nawet morfina/oksykodon były by zdrowsze. O interreakcji się nie wypowiem nigdy bupry nie brałem. Jednak wydaje mi się że może blokować działanie tramadolu. Choć nie wykluczam że może nasilić depresyjne działanie na oddech, czy obciążyć serce. Ano tak starszej osobie nie wytłumaczysz, znam to niestety z autopsji :( Połowa tych dziadków to benzoćpuny stworzone przez lekarzy. Tramalowców też jest dużo wśród starszych.
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 2431 uczestników Wejdź na czata