Tramadol - Wątek ogólny

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 47 / 15 / 0

03 maja 2021motq pisze:
@catchafall

No tak, ale podobno leki przeciwdepresyjne również powodują zespół odstawienny, w takim razie w czym praktyce różni się "terapia" tram a SSRI? (z autopsji znam tylko działanie tram, nie SSRI, choć leży u mnie w szafce Zoloft, nad którym debatuje, czy rozpoczynać kurację, ze względu na zbliżający się sezon melanżowo-imprezowo-melanżowy)
Byłem kilka lat na 40-60 mg paroksetyny. Odstawiłem beż żadnych turbulencji. Odstawienie tramadolu to inna, nieporownyw bardziej obsrana para kaloszy
  • 366 / 61 / 0

Zdecydowanie wolę odstawić ssri aniżeli tramal
Po antydepach "zjazd " jest zupełnie inny, lżejszy i do wytrzymania
Po tramalku można jajo znieść :)
3 miesiące bez trama, jelita nadal nie pracują jak dawniej. Czy to kiedyś się normuje?
Co może być tego przyczyna ?

Metadon zamiast heroiny to nie darmowe ćpanie, tylko realna pomoc

"Większość bliskich osób uzależnionych sądzi, że podawanie zamiennika narkotyku to darmowe ćpanie. Od stereotypu odchodzą, dopiero kiedy widzą, że terapia substytucyjna pomaga. Dla uzależnionych to najbardziej efektywna metoda w odchodzeniu od przyjmowania narkotyków."

Radny PiS walczy, by „konopne maszyny” zniknęły z ulic Szczecina. Właściciel: będę stawiać kolejne

W kilku miejscach Szczecina stanęły „konopne maszyny”. Można w nich kupić produkty wytwarzane z konopi włóknistych. Właściciele zapewniają, że to nie są środki halucynogenne i nie ma mowy, by były niebezpieczne lub odurzające. Nie zmienia to jednak faktu, że maszyna wywołała kontrowersje. Do dyrekcji szkoły podstawowej w Kijewie, nieopodal której stanął automat, zgłosili się zaniepokojeni rodzice. Sprawą zajął się radny PiS, Krzysztof Romianowski, a nawet wojewoda zachodniopomorski.
  • 852 / 430 / 1

@AbsintiomOpium, ziomeg, to wcale nie musi mieć związku z tramadolem, wprowadź dużo błonnika w dietę. U mnie problem mija wraz z biegunką na skręcie, skoro od kilku miesięcy nie masz styczności to jestem pewna na 100%, że przyczyną nie jest brany tak dawno temu tramadol, a coś natury osobniczej. Ew. rozleniwione jelita, ale na szczęście można je stymulować.

Co do odstawiania SSRI to nie ma w ogóle o czym gadać, zwała fizyczna po tramadolu jest wymowna, i właśnie fizyczna jest tutaj słowem klucz.

Swoją drogą też od miesięcy nie tykam i nie zamierzam.
  • 366 / 61 / 0

I tak trzymaj :)
Swoje każdy musi wyszaleć :)
  • 156 / 16 / 0

No ale schodzicie z dawek stopniowo czy skaczecie z 500mg dziennie przez kilka tygodni na 0?

Nie jestem tu od oceniania, ale jeśli tak, to chyba sami jesteście sobie winni.

Ja mam problem z odstawieniem tram przy dawce 50mg dziennie, bo mnie bolą plecy (w nocy, tylko w nocy, to jest charakterystyczne, budzę się z bólem) i nie potrafię ustalić czy to ból związany z odstawieniem czy ból maskowany przez tak długie zażywanie opio w moim przypadku (oczywiście nie ma to znaczenia, ale w dużej części leczniczo + "średniej intensywności" nadużywanie).
  • 8106 / 893 / 0

Czemu mnie dzisiaj odcięło ? Po prostu ani to nodding, tylko zwykły sen.
1.Opcja - 4 mg klona wzięte parę godzin przed grzaniem.
2.Opcja - Kimnąłem się 2 godziny i od razu zarzuciłem trampara.
  • 156 / 16 / 0

Po takiej ilości klona gościu to by mnie tak przespało, żeby mnie mogli od razu do gawra na całą zimę przenieść.
  • 27 / 1 / 0

Czy pregabalina pomoże wrazie drgawek po Tramalu, czy tylko benzo pomoże?
  • 8106 / 893 / 0

Stosuje taka ''taktykę''.250 mg na po leżenie w łóżku i odpływanie a później jak już trochę zejdzie to 50 mg na podtrzymanie.
Porównałbym to do ładowania telefonu kiedy mam 75 % baterii i ładujemy do 100 %.
  • 128 / 12 / 0

Siemanko, drodzy forumowicze
Znacie jakiegoś magika co wypisuje tramal krople 96 ml, bądź poltram w tabsach (nie retard)
albo czy wiecie może gdzie tanio zakupić, jak coś to priv, będę bardzo wdzięczny, nie chcę znowu zacząć chlać i w ciągi alkoholowo-benzowe wchodzić, 3 lata trampka nie jadłem, stęskniłem się trochę %-D
Mieszkam w Niemczech jak coś to by DHLEM dojechało, albo coś co działa identyko u nas tylko lipna Tilidyna która daje godzinę fazy tylko i to jest jak 1/10 mocy Tramalu :rzyg:
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 2322 uczestników Wejdź na czata