Tramadol - Wątek ogólny

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 10723 Strona 1050 z 1073
Rejestracja: 2008
  • 347 / 103 / 0

05 lipca 2020Piolun pisze:
Tak to niestety jest jak się żyje samemu, można zdychać i nikogo to nie interesuje. Ale sam sobie taki zgotowałem los i tylko do siebie mogę mieć o to pretensje. Zresztą nie chcę się tutaj żalić, trzeba po prostu robić swoje i pchać do przodu codziennie ten syzyfowy kamień
Po pierwsze: masz świadomość skutków ubocznych, jakie występują prowadząc taki tryb życia, może to z daleka wyglądać na nic takiego, jednakże przyznanie się do tego przed samym sobą to ogromny sukces... Reszta pewnie by zwaliła na wszystko i wszystkich, byle nie na siebie... Na ludzi obcych, znajomych, pracę, itd. Widzieć u innych drzazgę w oku, a w swoim własnym nie dostrzegać całego konara.
A tu nikt inny, tylko my sami jesteśmy sobie kowalami. (mi na przykład pasuje bardzo, typowa ze mnie introwetyczka, czuję się bezpiecznie z tą "samotnością", to mój świadomy wybór).

Po drugie: pewnie jest ktoś, komu na Tobie zależy, lecz żyjesz w słodkiej nieświadomości 😉

A po trzecie, faktycznie trzeba przybastować z miksami, bo ani się nie obejrzysz a już w jebany zamiast w jedno, to w obydwa 👀
Rejestracja: 2017
  • 2230 / 703 / 0

właśnie - w przypadku Tramalu występuje wysokie ryzyko uzależnienia krzyżowego z benzodiazepinami. o ile na początku nie są one konieczne, bo bierze się relatywnie niskie dawki i one działają, to jest w porządku. jednak w późniejszych stadiach nałogu, gdzie dawki przekraczają już te 600 czy 800 mg, to jest to gra w rosyjską ruletkę. albo zawsze dobierzemy do tego podkład i będziemy bezpieczni, albo bierzemy na siebie ryzyko wystąpienia napadu. a dawki stale będą rosnąć. dlatego, gdy tolerancja jest już kolokwialnie mówiąc przeogromna, to najlepszym rozwiązaniem jest przerzutka na silniejszy, bezpieczniejszy opioid.

ja jestem teraz w podobnej sytuacji, bo od trzech dni zażywam Tramal w dawce 600 mg/d i dla świętego spokoju dobieram chociaż te 5 mg Relanium. skręta zalecza i nawet miło działa, ale to nie jest opcja na kolejne miesiące, bo po prostu byłbym ugotowany biorąc ten zestaw dłuższy czas. jutro dostanę receptę i powinno wpaść sporo Bunondolu, mam też trochę maku, aby wreszcie poczuć coś mocniej. powinno być w porządku.
Rejestracja: 2017
  • 1408 / 1070 / 0

@przodownik jak sie pozbyc mdlosci, dalej jestem na dawce 200mg, z tym, ze biore 2 tabletki z rana, bo lekarz zalecil 2x1, ale jedna srednio dziala...
Rejestracja: 2017
  • 2230 / 703 / 0

niektórzy są bardziej podatni na ten skutek uboczny, inni w ogóle nie odczuwają ich po opiatach. jeśli mdłości występują tylko, gdy Tramal wchodzi i nie ma wymiotów, to trzeba po prostu przeczekać. jeśli jednak jest to bardziej dokuczliwe, to można spróbować leków przeciwwymiotnych, niektóre antyhistaminy wykazują takie właściwości. są różne grupy leków i mają one różne mechanizmy działania, jeśli chodzi o blokowanie odruchu wymiotnego.
Rejestracja: 2010
  • 362 / 61 / 0

Podsumowując posty z ostatnich dni.

Chce się wymiotować, to znaczy, że nastąpiło już lekkie przedawkowanie. Bierzesz za dużo przy swojej obecnej tolerancji. Zwiększaj dawki wolniej, tak budujesz w przyspieszony sposób tolerancję. No chyba, że taki jest Twój cel, to pardon moi.

37,5mg w ogóle nie zadziała psychoaktywnie? Ja przy zerowej tolerancji odczuwam zwiększenie odporności psychicznej już przy 12,5mg, a 25mg działa jak super lek przeciwdepresyjny. Po 25mg potrafię przysypiać na początku jeśli się położę. Trafiają się tak wrażliwe osoby, więc nie ma sensu generalizować. Mój przypadek jest bardzo ciekawy, bo nerki zdrowe, badane dopiero co. Nie wiem jak wątroba, ale innych leków jakichś mikrodawek nie biorę jak już. oksykodonu 10mg i byłem bardziej niż szczęśliwy. morfiny jakieś śmieszne dawki sniffem działają bosko, zmęczenie jednej tabletki MST 200 to prawdziwy maraton. Tak mam z opio, ze stimami, psychodelikami brak podobnego efektu. Długie ciągi na opio oczywiście budują tolerancję jak u innych osób, jeśli się postaram. Znowuż po ciągu liczonym w miesiącach na tramadolu, gdzie dawki nie przekroczyły 150mg, 3-go dnia absty bardzo ciężko było zebrać myśli, a po kolanach i łokciach tak mi jeździło, że hej. Tyle wystarczyło.

Wszystkie opioidy wpływają w jakimś stopniu niekorzystnie na nerki, bo spowalniają diurezę.

@CATCHaFALL a z którego jesteś rocznika? Ja też tak mam. Wszystko co pobudza chociaż trochę daje strasznego kopa. Dużo NA się wydziela.
Rejestracja: 2008
  • 347 / 103 / 0

05 lipca 2020crocodilla pisze:
@CATCHaFALL a z którego jesteś rocznika? Ja też tak mam. Wszystko co pobudza chociaż trochę daje strasznego kopa. Dużo NA się wydziela.
Stara rura, 30 mi depcze po piętach.
Rejestracja: 2010
  • 362 / 61 / 0

To jeszcze nie tak źle. Mnie już bliżej do 40 niż do 30.
Rejestracja: 2009
  • 17 / 1 / 0

Ja też już stary chuj, 30+ niestety:(. niedobrze mi było, ale jeszcze przed spożyciem. Organizm wiedział co się zaraz będzie działo:), a jak już przełknięte i przepite to luzik. Ja doszedłem do takich dużych dawek, też z tego względu że mogłem sobie pozwolić oraz butelki miałem tanio. Teraz z tego co wiem to, w chuj drogo sobie życzą. Z moich znajomych każdego przetelepało, więc to jest bardzo prawdopodobne jeśli dawka wyższa ,noc np. przechlana, niewyspana. Kumpel po 200mg dostał bo mówił że na pusty żołądek. Nie wyobrażam sobie tak bez benzo.
Rejestracja: 2010
  • 362 / 61 / 0

Odniosę się jeszcze do tematu migren. Zawsze pierwszym krokiem jest napić się wody, uzupełnić elektrolity, bo to częsta prosta przyczyna, której nie bierze się zwykle pod uwagę. Jeżeli to nie pomaga, są jeszcze inne środki. tramadol i inne opioidy (szczególnie niektóre fentanyle) potrafią same z siebie nawet wywoływać bóle głowy. Bardzo skutecznym lekiem jest Sumatryptan (np. Sumamigren). Uwaga, nie łączyć z tramadolem, SSRI, etc. ze względu na ryzyko zespołu serotoninowego.
Rejestracja: 2010
  • 1449 / 88 / 33

Ile powinna trwać faza po tramadolu? Jak to u Was wygląda?
Posty: 10723 Strona 1050 z 1073
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sedambromek, Szelest1 i 1 gość