Melisa lekarska (Melissa officinalis L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 1 / / 0

Ktoś próbował mixu z tryptofanem? jakies negatywne efekty?
  • 377 / 91 / 0

Dzialanie bardzo subtelne , na granicy placebo wrecz .

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

"Rośliny i urządzenia świadczące o narkotykowym procederze". Plantacja marihuany zlikwidowana

Rośliny i urządzania do prowadzenia uprawy marihuany oraz kilka worków narkotykowego suszu odkryli policjanci na jednej z posesji w powiecie otwockim. W sprawie został zatrzymany 53-latek, który usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.
  • 11 / 1 / 0

Dobra. Zalałem dzisiaj melisę acetonem, długo mieszałem, odsączyłem susz i zanieczyszczenia, i odparowałem aceton. Na dnie naczynia został zielony nalot, który ma raczej nieprzyjemny dla mnie zapach. Teraz co dalej, macie pomysły co z tym zrobić? Rozcieńczyć w etanolu i wkraplać do herbaty czy coś? Na pierwszy raz suszu było malutko bo około 10 gramów.
  • 2832 / 1141 / 1

Jeżeli dodałeś aceton to na pewno nie odparowałeś całości. Ten nieprzyjemny zapch to właśnie pozostałości po redukcji acetonu przy odparowywaniu.
Tak z ciekawości? Dlaczego aceton? Toż to trucizna.
  • 11 / 1 / 0

@DexPL Wydawało mi się, że odparowałem go dobrze, ale może i masz racje. Dlaczego aceton? Jest łatwo dostępny i według wikipedii nie toksyczny, wydawało mi się, że łatwo go odparować

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Użytkownik zbanowany
  • 82 / 5 / 0

Zrobiłem dziś sobie napar z torebkowej Melisy. 8 toreb na duży kubek. Nawet podziałało - lekka sedacja i spokojniejsze działanie zioła, które w międzyczasie jarałem.
  • 14 / 4 / 0

30 sierpnia 2019Towierz pisze:
@DexPL Wydawało mi się, że odparowałem go dobrze, ale może i masz racje. Dlaczego aceton? Jest łatwo dostępny i według wikipedii nie toksyczny, wydawało mi się, że łatwo go odparować

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Używałeś acetonu technicznego czy tzw. 'cz.d.a' (czystość do analiz) ?

Co do tego olejku eterycznego - ciekawa opcja, pierwsze słyszę. Może kiedyś stestuję, bo melisę piję prawie codziennie, przede wszystkim dla smaku (tak samo pokrzywa i mięta).
Ostatnio zmieniony 31 marca 2020 przez fraaktaal, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 390 / 67 / 0

olejki eteryczne odpowiedzialne za działanie uspokajające melisy ulatniaja się w całości podczas suszenia

suszona melisa nie zawiera żadnych substancji psychoaktywnych, jeśli brać to w postaci tabletek
  • 583 / 70 / 0

@UrbanFox Chcesz powiedzieć, że chociażby waporyzowana melisa to bujda bez żadnych właściwości?
Btw. @DexPL Aceton trucizną? Ileż to rzeczy się nim robi i odparowuje.
  • 390 / 67 / 0

jesli waporyzujesz susz to tak, nie ma żadnego działania
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1067 uczestników Wejdź na czata