SSRI: Paroksetyna (Paxil, Parogen, Arketis) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 3 / / 0

Obecnie jestem na 30mg, fajnie działa na fobię, ale dość mocno bije na minus po motywacji/aktywizacji + kilka innych uboków.

Zastanawiam się czy na wyższych dawkach da się odpłynąć, takie uczucie jak po alko(brak barier kontaktowych, aktywizacja) :patrzy:
  • 50 / 9 / 0

Chciałbym zasięgnąć porady.
Na paroksetynie mam totalną wyjebkę, brak motywacji, wstręt do jedzenia- normalnie mi się niedobrze robi jak jem, boli mnie brzuch, słabe libido i co najgorsze: brak chęci rozmowy z innymi, zachowanie się jak nie ja, pustka w głowie, nadal raczej nie wychodzę z domu bo się nasilają stany nerwicowe co jest głównym problemem, nastrój bez szału.
Oprócz tego mam ADD.
Nic się nie zmieniło w aspektach nerwicowych a obojętność mi się nie podoba.
Biorę paroksetynę w dawce 60, nie brałem tylko fluo i escitaloptam, citalopram.
Czy to wina dawki czy to nie antydep dla mnie?

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Spotkali się przy garażach. Dla 13-latka był to pierwszy raz. Chłopiec nie żyje

15-latek przyznał się do handlowania pigułkami ecstasy. Nastolatek sprzedawał je za 2 funty (ok. 10 złotych). Jednym z jego klientów był 13-latek, który po zażyciu narkotyku zmarł.
  • 147 / 2 / 0

@chillbro Wina dawki . 60 mg to już dawka wysoka
  • 1 / / 0

Brałam to świństwo przez jakiś czas; uszkodziłam trzy samochody w ciągu miesiąca; energia na plus ale pomysły po tym od czapy. Szwankuje, przynajmniej u mnie, realna ocena sytuacji. Aż dziwne, że żyję :-)
  • 2844 / 785 / 0

To co przeżyłaś to był stan maniakalny po zbyt dużej dawce SSRI, często prowadzacy do rozrzutności, obniżenia samokrytyki, a co za tym idzie nieprzemyślanych czynów. Jest to drugi biegun choroby afektywnej dwubiegunowej, biegun zawany manią. Mania, nawet ta pozytywnie odbierana przez samego siebie i otoczenie jest o tyle niekorzystna dla zdrowia, że występuje po niej epizod depresyjny. Wyodrębniono 3 główne typy chorowania na ChAD.
  • 61 / 5 / 0

Czy jest sens zwiększenia dawki z 40 mg do 60 mg ? Ktoś zwiększał ?
  • 147 / 2 / 0

@kropka855

Czego chcesz zwiększyć?
  • 61 / 5 / 0

Trochę słabo 40 mg działa na fobię społeczną.
  • 515 / 65 / 0

Zwiększaj.
  • 147 / 2 / 0

Co sądzicie o połączeniu 40 mg paroksetyny z 100 mg sertraliny?

Od paru dni taki zestaw biorę.

Paro na działanie przeciwlękowe
sertralina na działanie antydepresyjne
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1485 uczestników Wejdź na czata