SSRI: Paroksetyna (Paxil, Parogen, Arketis) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 12 / / 0

Tu już nawet o cenę nie chodzi. Dzis mija miesiąc odkąd biore parogen a zamulam tak jakbym miałam codziennie zjazd. Nigdy w dzien nie spałam. Teraz non stop. Zrenice wcale nie sa powiększone. A chyba powinny. Az mi niedobrze od energetykow i kaw, ktore zauważyłam, że wcale nie działają. Myślę tez o zmianie na wenle. Tylko czy bedzie działała na lęki? Bo.parogen radzi z tym sobie rewelacyjnie, ale pomimo tego, z takim zamuleniem nie mogę dalej żyć. Ile jeszcze poczekac z tą paro? Miesiac? 2 tyg? Jak myślisz?
  • 1174 / 262 / 0

Pregabalina się dobrze komponuje z paro, mnie aktywizuje jej działanie, wraca we mnie życie.

Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR"!

Otrzymaliśmy (jako portal Hyperreal) zaproszenie do współpracy przy projekcie badawczym, szczegóły w treści newsa!

Królowa dopalaczy dziękuje prokuratorowi: wsadził mnie za kraty i ocalił życie

Sprawa stała się głośna w całej Polsce na przełomie 2018 i 2019 roku. W trzy miesiące po zażyciu dopalaczy w Zawierciu zmarło sześć osób. Policja dość szybko namierzyła handlarzy tych środków. Właśnie stanęli przed sądem.
  • 12 / / 0

Bierze sie ja codziennie, czy sporadycznie? Mialam zapisany trazodon, pół tabsy na noc, ale nie biore, bo sen po paro jest ok. Ogolnie zadnych snow (czytalam, ze dają w kość na paro), zrenic powiekszonych tez nie mam... Teraz liczy sie tylko seeeen. Na poczatku brania miałam napady ziewania. Straszne. Co minute. Teraz tylko zamulam. Minął miesiac. Ładować to w siebie dalej dołaczajac pregabaline czy zmienic na wenle? Jezeli zmiana na wenle to jak? Zejsc z paro? Czy na zakładkę jakos brac? Budząc sie rano- od razu zarzucam paro, bo totalne odrealnienie i nie żyje. Dopiero po 30 min mogę wstać i zrobic kawe. Wiec nie wyobrazam sobie odstawic jej od tak. Musze zadzialac na maxa stopniowo.
  • 818 / 331 / 0

22 maja 2020Marta170111 pisze:
Tu już nawet o cenę nie chodzi. Dzis mija miesiąc odkąd biore parogen a zamulam tak jakbym miałam codziennie zjazd. Nigdy w dzien nie spałam. Teraz non stop. Zrenice wcale nie sa powiększone. A chyba powinny. Az mi niedobrze od energetykow i kaw, ktore zauważyłam, że wcale nie działają. Myślę tez o zmianie na wenle. Tylko czy bedzie działała na lęki? Bo.parogen radzi z tym sobie rewelacyjnie, ale pomimo tego, z takim zamuleniem nie mogę dalej żyć. Ile jeszcze poczekac z tą paro? Miesiac? 2 tyg? Jak myślisz?
Nie mam pojęcia czy wenla będzie działała i nikt Ci tu tego nie napisze bo każdy inaczej reaguje. Poczekaj tak do 2 miesięcy od rozpoczęcia kuracji, jak nic się nie zmieni na lepsze to już raczej zamulenie nie minie i trzeba myśleć nad zmianą leku. Na drugi rzut brałbym sertralinę, też dobrze radzi sobie z lękami a przy tym nie powinna aż tak zamulać, niekiedy nawet wręcz aktywizuje.
  • 64 / / 0

Mam pytanie do wszystkich.
Czy przytyliście na paroksetynie?

Mam bebech jak po browarach ale myślę że to wina prebagabaliny której juz nie biorę na szczęście
  • 31 / 3 / 0

20 maja 2020Elendil89 pisze:
@marcin21 Ja się czujesz na paro 60 mg?
zaprzestałem, bo nie mogłem postawić klocka
nie wiem czy to przypadek (raczej nie), tak czy siak będę robił kolejne podejście za jakiś czas
  • 2 / / 0

Probowałem od lekarza wyciagnac benzo ale przepisał mi trazodon i pytanie czy branie trazodon podczas przyjmowania paro (20 mg ale planuje zwiekszyc dawke ) nie zaszkodzi ? dodam ze na noc biore mianseryne 20mg
  • 1 / / 0

Brałam arketis ponad 1.5 roku w dawce 20mg, ze względu na somatyczne objawy nerwicy. Od maja odstawienie. Wg lekarza wystarczyć miało 2 tygodnie po 10mg i następnie odstawienie cakowite, które nastąpiło w sobotę. I zaczął się koszmar :( Było mi już tak źle z nudnościami, tymi wszystkimi objawami odstawienia, że gdzieś wynalazłam skitraną resztkę leku i wzięłam ćwiartkę. A rano jeszcze wierzyłam, że dam radę i będę twarda. Czy naprawdę to jest porażka? Czy po tej ćwiartce okres odstawienia mi się wydłuży? L4 mam do wtorku i wypadałoby wrócić do pracy :(
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1081 uczestników Wejdź na czata