SSRI: Paroksetyna (Paxil, Parogen, Arketis) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 1680 / 213 / 0

Ja miewałem tylko lekkie, naprawdę lekkie zatwardzenia, ale to jak jadłem 1 gram wzwyż DHC, na 60mg paro.
Pomimo, że cały czas w domu ujebany leżałem na łóżku, jakieś herbatki się piło i tyle, a jadłem o dziwo sporo, nawet jak tak mocno grzałem.
  • 88 / 5 / 0

Czy po rozpoczęciu terapii paroxetyną pojawił się u was całkowity brak zainteresowania seksem? Druga sprawa: czy przyjmowanie dawki musi być równe co do godziny na dobe czy kwestia +/- 3 h robią dużą różnicę

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.
  • 26 / 3 / 0

1. diametralnie zmalało, ale nie zniknęło całkowicie. Jeśli teraz nie czujesz nic, po jakimś czasie może się unormować na stabilnym niskim poziomie.
2. staraj się brać u równych porach, aczkolwiek jak czasami to się nie uda, to nie powodów do paniki
  • 8 / / 0

12 października 2019Piolun pisze:
Czy po rozpoczęciu terapii paroxetyną pojawił się u was całkowity brak zainteresowania seksem? Druga sprawa: czy przyjmowanie dawki musi być równe co do godziny na dobe czy kwestia +/- 3 h robią dużą różnicę
Nie całkowity brak, ale libido zmalało.
Nie wiem, czy przyjmowanie paro o różnych porach robi jakąś różnicę, ale moja lekarka powiedziała żeby ostatnią dawkę przyjmować tak do godziny 13. żeby uniknąć problemów ze snem.
  • 88 / 5 / 0

Nie mam dziewczyny więc w sumie dla mnie to nie problem... Kto zresztą chciałby być z kimś tak poturbowanym przez życie.. Biorę paro na zaburzenia depresyjne zawsze rano, na problemy ze snem zolpidem albo midazolam a na lęki lekarz przepisał alprazolam. Taki skład sprawia że nie mam ochoty nawet popatrzeć sobie chwilkę dłużej na piękną kobietę którą mijam przypadkiem na ulicy.. zero potrzeb seksualnych. Czuję się trochę jak warzywko :( Ale i tak czuję się trochę lepiej. Paro jest dla mnie skuteczniejsze niż escilopram escitalopram który totalnie na mnie nie działał i był przy tym drogi. Po dwóch latach brania sertraliny która na początku poprawiła mój stan a potem był zjazd, sprawiała też, że jak pominąłem choćby jedną dawkę dobową, dostawałem takiego bólu głowy, że myślałem że uderzę głową w ścianę..

Poprawiono nazwę substancji. Pozdrawiam serdecznie! misspill
  • 48 / / 0

Proszę o pilną pomoc bo nie potrafię znaleźć wystarczający pewnych odpowiedzi brałem paroksetyna 40mg przez 2 msc po jakim czasie od zaprzestania brania znika od z organizmu
  • 2153 / 413 / 154

@poko67, poniekąd kwestia indywidualna, sprawa metabolizmu - kondycji wątroby, nerek, długości zażywania... Myślę, że jeśli brałeś przez 2 miesiące, to po 2 tygodniach powinieneś już być ,,czysty'' od paro. paroksetyna ma krótki okres półtrwania.
  • 48 / / 0

Okej dzięki ci za odpowiedz
  • 31 / 1 / 0

Cześć, podpowiedzcie proszę, bo z lekarzem poza oficjalnymi wizytami nie mam żadnego kontaktu. Dostałem otóż paroksetynę jako nowy lek, obecnie fluoksetyna nie działa w ogóle na mnie (po zwiększeniu dawki do 60mg dziennie dalej lipa). Miałem powoli schodzić z fluo - tydzień 40, 2 tygodnie 20, kolejne 2 tygodnie 20 z połową tabletki paroksetyny, po 2 tygodniach sama paroksetyna. Minął lekko ponad tydzień od wizyty, ja z 40 na 20 zmieniłem po 2 dniach (skoro i tak nie czułem działania tych dawek to może poczuję różnicę, ale nic z tego). Do tego wcinam 2x150 pregabaliny od jakiegoś czasu (może ona coś miesza w działaniu SSRI?).
Przechodząc do meritum, jest sens zacząć brać paroksetynę wcześniej, niż po tych 3 tygodniach? Dolegliwości, przez które biorę leki, stają się coraz bardziej uciążliwe, stąd niecierpliwość. Na sytuacje typu emergency dostałem alprazolam, niemniej połowa tabletki ścina mnie z nóg, zasnąłem w pracy (dobrze, że mogę pracować z domu, bo nikt nie zauważył) - chromolę taki interes, chodzi o to, żebym nie panikował a nie szedł spać.
  • 1680 / 213 / 0

Wielu ludzi bierze na zakładkę, tj. odstawia ileś tam tego i dokłada następny antydepresant, powoli schodząc z tamtego.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata