SSRI: Paroksetyna (Paxil, Parogen, Arketis) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2963 Strona 266 z 297
Rejestracja: 2019
  • 157 / 18 / 0

Wszyscy tyją po paro, a ja bardzo schudłem. Właściwie to ze szczuplaka stałem się jeszcze większym szkieletem.

Jak naprawić układ cholinergiczny po paro ? Będzie laciala cholinka i stack nootropowy
Rejestracja: 2010
  • 6 / / 0

Witam, jakieś półtora roku temu lekarz przepisał mi paro na fobie spoleczna, po kilku miesiacach było naprawdę dobrze, jednak po jakimś czasie zauwazylem ze działanie paro bardzo osłabło więc rzuciłem to z dnia na dzień, teraz po roku znowu bylem u lekarza i też przepisał mi paro(mówiłem mu że to już brałem kiedys) i teraz mam pytanie, czy po roku znowu zadziała tak jak kiedyś? Dodam, ze dzis wzialem pierwszy raz 40mg od roku czasu i nie mam zadnych skutków ubocznych póki co.

Terapia z użyciem MDMA pozwala przepracować traumy?

"Jakbyś patrzył na przeszłość przez aparat fotograficzny z obiektywem szerokokątnym”.

Polacy stworzyli symulator dilera narkotykowego. Gra zwróciła się godzinę!

Gdy słyszymy o polskich produkcjach na światowym rynku gier, pierwsze na myśl przychodzą nam na przykład cykl Wiedźmin albo Dying Light. Czy słyszeliście jednak o Drug Dealer Simulator? Jeżeli nie, to jest to czas najwyższy, aby zapoznać się z rodzimym tworem!
Rejestracja: 2015
  • 1213 / 285 / 0

Powinna zadziałać, brałem kiedyś paro, miałem 2 lata przerwy, wróciłem i działa jak trzeba.
Rejestracja: 2010
  • 6 / / 0

długo Ci zajęło zanim zaczęło działać jak trzeba? Dzięki za odpowiedź
Rejestracja: 2015
  • 1213 / 285 / 0

Parox rozkręca się dosyć długo akurat, ze 3 miesiące od wejścia na nią zaczyna się właściwe działanie. Może to być krócej, już po miesiącu może zaskoczyć ale dużo osób w tym temacie pisało, że po tych 3 miesiącach około weszło jak trzeba.
Rejestracja: 2019
  • 20 / / 0

Witajcie! Po półtora miesięcznej przerwie wracam do ssri. Lekarz kazał brać 20mg. Moje pytanie brzmi czy znowu będą skutki uboczne oraz kiedy mniej więcej lek się wkręci? Pozdrawiam

Proszę przeszukać wątek zanim zadasz banalne pytania! misspill
Rejestracja: 2018
  • 2433 / 534 / 155

@maniut965 Mogą się pojawić, ale zwykle są wtedy słabsze aniżeli za pierwszym razem. Ja jak wracałam na ten sam antydep, to zwykle z początku znów miałam uboki, ale słabsze i krócej trwające. A paro wkręca się zwykle po miesiącu-dwóch (mówię z doświadczenia). Powinna się wkręcić po podobnym czasie, co przy ostatniej kuracji.
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0

Przyjmuję paro 25 dni.Początek brania 5 dni 5mg później 10 dni 10 mg ale miałem roztrzęsienie wewnętrzne i lekkie lęki dlatego zmniejszyłem do 5 mg i paradoksalnie wczoraj wieczorem dostałem silnego lęku nie do opanowania aż do zażycia dodatkowej dawki pregabaliny.Po około godzinie zaczęło ustępować ale ciężkie przeżycie i trudne zarazem chociaż miałem takie przypadki przy odstawianiu Benzo nadal kurew...to znoszę.Miał ktoś może podobną sytuację z paroxetyną!?Proszę o wypowiedź.
Rejestracja: 2019
  • 216 / 27 / 0

Dostałem od psychiatry paroksetynę po przejściu z dwuletniego stosowania sertraliny (na początku było lepiej potem zjazd) i po półrocznyn stosowaniu escitalopramu który również nie poprawił mojego stanu depresyjnego (chodzę pozatym cały czas na terapię). W związku z tym mam pytanie, czy to prawda co piszą tutaj niektórzy, że po paroksetynie nabiera się wagi? To będzie dla mnie duży minus.. Po drugie, czy paroksetyna wchodzi w reakcję z alprą, którą biorę przy stanach lękowych. No i na trzecie jak ktoś mi odpowie to Bóg zapłać czy paeoksetyna wpływa na zdolności psychoruchowe? Od usypiaczy mam zolpi, mida, trazodon więc pytam żeby po paro funkcjonować społecznie z trochę lepszym nastrojem bez zaburzeń motorycznych (chociaż ssri chyba nie zaburzają motoryki. ) Pozdrówka
Rejestracja: 2017
  • 1970 / 301 / 0

Jedni tyją, drudzy chudną a jeszcze innym nić nie przybywa/ubywa,
zależy od diety, sportu, nawodnienia, i ew. innych przyjmowanych leków.

Ja nie zauważyłem, żeby jakoś wpływała na zdolności psychoruchowe, prawda taka, że na paroksetynie robiłem życiówki jeśli chodzi o sport, w niczym nie kolidowało.

W benzo nie wchodzi w interakcje.
Posty: 2963 Strona 266 z 297
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1203 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: UczciwyInternauta i 8 gości