SSRI: Paroksetyna (Paxil, Parogen, Arketis) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2679 Strona 254 z 268
Rejestracja: 2018
  • 196 / 134 / 0


14 kwietnia 2019polinazat pisze:
2. Czy pilnując swojej diety można nie przytyć w trakcie brania tego leku?
4. Czy uważacie, że kawa/ napoje energetyczne pomagają zwalczyć senność?
Biorę 20mg dawkę paroksetyny już szósty tydzień i jak na razie schudłem pięć kilo, bo jakoś tak wyszło, że równolegle do leczenia postanowiłem trochę schudnąć. Nie mam żadnych problemów ze wzrostem apetytu itp. i wygląda na to, że chyba nie ma co panikować.
Kawa mi pomaga na senność, ale zauważyłem, że jak wcześniej piłem jej dużo, to teraz spożycie wzrosło do jakich zupełnie absurdalnych poziomów. Jak pisze tego posta to stygnie mi w kubku siekiera z pięciu łyżeczek :trucizna: która, jestem pewien, nie zrobi mi nic poza tym, że przestanę być zamulony i sprawi, że wreszcie wezmę się do jakiejś roboty.
Rejestracja: 2017
  • 1639 / 205 / 0


14 kwietnia 2019blokowiska666 pisze:
A właśnie jak zabajerować magika, żeby dostac do SSRI metylofenidat?
podbijam

a psychol moze wypisac ?

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Zamiast prania na sznurku suszyły się łodygi konopi

Policjanci z wałbrzyskiej dwójki sprawdzali pustostany przy ul. Armii Krajowej pod kątem osób bezdomnych, które z uwagi na niskie temperatury mogły wymagać pomocy.
Rejestracja: 2019
  • 52 / 10 / 0


07 kwietnia 2019UJebany pisze:
@Cuwadus
Według mnie to tak 50/50 jeśli chodzi o działanie paro i placebo.Ja na początku kuracji antydepresantami na początku czułem pobudzenie, takie ``dziwne`` uczucie, stłumienie emocji i to właśnie po kilku dniach a wiec jak pisałem to pół na pół.
Placebo jakby co :). Wszystko wróciło do normy a paroksetyna wg mnie kompletnie nie działa.
Rejestracja: 2011
  • 7241 / 726 / 0


@Cuwadus
Czego oczekujesz po paroksetynie ? Chyba nie pobudzenia jak po spidach i nie wiadomo jakiej euforii i kopa do działania.Te leki wprowadzają w stan z przed choroby czyli względnie normalny.
Rejestracja: 2019
  • 20 / / 0


Po jakim czasie znikają skutki uboczne i zacznie działać flupentiksol?
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0


Witam ponownie,
chciałem dopytać o następującą rzecz ; czy zdarzyło się komuś, że w trakcie kuracji paroksetyną po jakimś czasie (u mnie po 5 miesiącach na pełnej dawce) zaczęły pojawiać się takie "mini zawroty głowy" przy szybkich ruchach głową (np. podczas nagłego odwrócenia się ) ?
Przy okazji napiszę coś o swoich spostrzeżeniach. Zauważyłem, że niezwykle ważna podczas kuracji okazuje się być własna praca nad sobą. Mam na myśli zarówno dietę, ćwiczenia fizyczne , i dbanie o to na czym skupiamy myśli. Wszystko dzieje się jak w "normalnym życiu " wzloty i upadki ale rzeczywiście jeśli dbam szczególnie o ćwiczenia fizyczne i odpowiednią ilość snu to czuję , moc do działania jakiej przed rozpoczęciem kuracji nigdy nie miałem. Proszę nie mylić z narkotykowym nakręceniem ! Kolejną rzeczą są sny, od czasu kiedy czuję działanie leku, pamiętam sny z każdej nocy co jest dla mnie dość dziwne i chyba średnio przyjemne.

Pozdrawiam,
i proszę o odpowiedź zawartą powyżej.
Rejestracja: 2017
  • 31 / / 0


Biorę już prawie półtora miesiąca Paro .

Teraz 2 tydzień zaczynam 20 mg.

Zaczynałem 2 tyg 5 mg później 2 tyg 10 mg tydzień 15 mg i od dziś drugi tydzień 20 mg. I nic nie czuje żadnego działania.
Rejestracja: 2019
  • 8 / / 0


Ja przez dwa pierwsze tygodnie brałam 20mg paroksetyny, a od dzisiaj biorę 40mg. Nigdy nie brałam żadnych poważniejszych leków, unikałam nawet rutinoskorbinu czy tabletek przeciwbólowych.
Czuję się bardziej rześko, mam ustabilizowany nastrój, jestem mniej otępiona, dalej bardzo często czuję senność i gdyby nie obowiązki to przeleżałabym większość dnia w łóżku, ale też zaczynają się pojawiać chęci do działania.
Czuję mniejszy wstręt do jedzenia, bo przyznam, że na początku na samą myśl, że mogłabym zjeść tłustą wędlinę, jajka, fast foody czy słodycze było mi nie dobrze xD
Rejestracja: 2019
  • 23 / 2 / 0


biorę paxil od jakichś 5 lat. Mimo ,że nie odstawiłem ostatnio zaczęły się pojawiać brain zapy ( wyladowania w głowie promieniujące do dłoni ,szczególnie przy poruszaniu oczami ) czy to możliwe, że paroksetynka słabiej na mnie już działa ? Dodam, że brain zapy zwiększają się gdy zaczynam się denerwować, do tego potliwośc rąk, kołatanie serca i inne objawy paniki.
Rejestracja: 2015
  • 862 / 170 / 0


Ile bierzesz, od kiedy ile, konkrety proszę drogi hajpowiczu.
Posty: 2679 Strona 254 z 268
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości