SSRI: Paroksetyna (Paxil, Parogen, Arketis) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2538 Strona 254 z 254
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0


Hej, to mój pierwszy post tutaj :) Biorę Parogen 20mg i Trittico Cr przez sześć dni. Ktoś stosował takie połączenie? Jakie wrażenia? Mam zaburzenia lękowo-depresyjne. Przez ten niecały tydzień zamiast stresu miałam mdłości, wstręt do jedzenia, byłam senna, nie umiałam się skoncentrować, czasami szybciej zabiło mi serce i w sumie miałam wywalone na wszystko. Wiem, że każdy jest inny, ale chciałabym poznać Wasze opinie :) Mam kilka pytań:
1. Kiedy minął Wam ten wstręt do jedzenia i mdłości?
2. Czy pilnując swojej diety można nie przytyć w trakcie brania tego leku?
3. Czy czekacie jakiś czas po wzięciu Parogenu żeby wypić kawę/zjeść śniadanie?
4. Czy uważacie, że kawa/ napoje energetyczne pomagają zwalczyć senność?
5. Czy to uczucie nic niechcenia, demotywacji trwa przez cały czas i trzeba po prostu z tym żyć czy może trochę znika później?
Rejestracja: 2018
  • 1524 / 246 / 154


@polinazat:
1) Mdłości minęły mi po ok. 3 tygodniach na paroksetynie (łącznie, tj. 3 tygodnie od pierwszej dawki). Apetyt pozostał osłabiony, ale po ok. miesiącu już był jako taki.
2) Jak najbardziej, to nie są typowe tuczniki typu olanzapina, mirtazapina etc. Pilnując diety nie powinnaś przytyć. Ja diety nawet szczególnie nie pilnuję (choć dla zdrowia zalecam pilnować :extasy: ), a nie tyję mimo brania sporych dawek neuroleptyków.
3) Ja paroksetynę brałam zwykle na czczo, ale nie odczekiwałam z posiłkiem. Wzięłam paro i szłam jeść. Czasem od razu, czasem po kilku minutach, rzadziej po ok. godzinie. Za to po braniu po posiłku kilka razy zdarzyły mi się mdłości w ciągu dnia, więc zostałam przy braniu przed posiłkiem.
4) Do pewnego stopnia. Tak naprawdę ciężko mi się wypowiedzieć, bo z moją ogromną tolerancją na kofeinę mocne espresso pozwala mi jedynie nie zasnąć.
5) Moim zdaniem to uczucie jest bardziej związane bezpośrednio z depresją lub lękiem, paroksetyna powinna zwiększyć napęd. Zobacz, czy po ok. dwóch miesiącach kuracji te objawy ustapią.

Gdzie jesteśmy po dziesięciu latach wojowania z narkotykami?

ONZ powoli orientuje się, że „świat wolny od narkotyków” nie istnieje. Chciałoby się to skomentować słowami: dlaczego tak późno? Ale to w zasadzie wiemy.

Narkotyki z Chin w Lublinie. Przemycała je 28-latka

Blisko tysiąc tabletek – zawierających substancje psychoaktywne, w tym efedrynę – zabezpieczyli policjanci. Do Lublina sprowadziła je 28-letnia Chinka.
Rejestracja: 2019
  • 14 / / 0


Brałem przez ok. 2 tyg. moklobemid, ale uboki i odstawiłem dzisiaj. Ile trzeba czekać żeby zacząć brać ssri ?
Wiem, że 2 tyg. jest w ulotce. Czy jak brałem przez tak krótki okres moklo to też mam czekać 2 tyg ?
Czy paro można łączyć z kwetiapiną braną na noc (200mg) ?
Rejestracja: 2018
  • 128 / 49 / 0


14 kwietnia 2019polinazat pisze:
2. Czy pilnując swojej diety można nie przytyć w trakcie brania tego leku?
4. Czy uważacie, że kawa/ napoje energetyczne pomagają zwalczyć senność?
Biorę 20mg dawkę paroksetyny już szósty tydzień i jak na razie schudłem pięć kilo, bo jakoś tak wyszło, że równolegle do leczenia postanowiłem trochę schudnąć. Nie mam żadnych problemów ze wzrostem apetytu itp. i wygląda na to, że chyba nie ma co panikować.
Kawa mi pomaga na senność, ale zauważyłem, że jak wcześniej piłem jej dużo, to teraz spożycie wzrosło do jakich zupełnie absurdalnych poziomów. Jak pisze tego posta to stygnie mi w kubku siekiera z pięciu łyżeczek :trucizna: która, jestem pewien, nie zrobi mi nic poza tym, że przestanę być zamulony i sprawi, że wreszcie wezmę się do jakiejś roboty.
Rejestracja: 2017
  • 1375 / 119 / 0


14 kwietnia 2019blokowiska666 pisze:
A właśnie jak zabajerować magika, żeby dostac do SSRI metylofenidat?
podbijam

a psychol moze wypisac ?
Rejestracja: 2019
  • 44 / 8 / 0


07 kwietnia 2019UJebany pisze:
@Cuwadus
Według mnie to tak 50/50 jeśli chodzi o działanie paro i placebo.Ja na początku kuracji antydepresantami na początku czułem pobudzenie, takie ``dziwne`` uczucie, stłumienie emocji i to właśnie po kilku dniach a wiec jak pisałem to pół na pół.
Placebo jakby co :). Wszystko wróciło do normy a paroksetyna wg mnie kompletnie nie działa.
Rejestracja: 2011
  • 6350 / 551 / 0


@Cuwadus
Czego oczekujesz po paroksetynie ? Chyba nie pobudzenia jak po spidach i nie wiadomo jakiej euforii i kopa do działania.Te leki wprowadzają w stan z przed choroby czyli względnie normalny.
Rejestracja: 2019
  • 12 / / 0


Po jakim czasie znikają skutki uboczne i zacznie działać flupentiksol?
Posty: 2538 Strona 254 z 254
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 61 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości