SSRI: Paroksetyna (Paxil, Parogen, Arketis) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 23 / 2 / 0

@rawiak potwierdzam. Biorę od ok.6 lat i nie przeszedłem psychoterapii co zamierzam nadrobić. Łagodzi objawy ale nie leczy problemów.

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 240 / 8 / 0

10 lutego 2019rawiak pisze:
No jasne ze pomógł, lęki poznikały, jakieś dolegliwości bólowe, zawroty głowy itp itd również, wszystko wróciło do normy ale.....
Oczywiście lek to jakieś 40% sukcesu, nad reszta trzeba samemu popracować, przejść psychoterapię, zrozumieć swoje problemy itp.

Samo branie paroksetyny bez odpowiedniego zaplecza, mam na myśli psychoterapię, wyciszenie itp jest jak branie przeciwbólowego na bolącego zęba, ból przejdzie ale zęba nie wyleczy ☺️
Jaka dawke brałeś?

Były policjant: konferencje prasowe z narkotykami to szkodliwa szopka

„Miarą policyjnej skuteczności jest spadek przestępczości i występku, a nie dowody na podjęcie akcji policyjnych mających na celu zwalczanie przestępczości i występku”.

Gmina Dukla wprowadziła na czas katolickiego festiwalu ostrzejszą prohibicję niż na Woodstocku

W dniach od 12 do 14 kwietnia, w gminie Dukla w województwie podkarpackim odbędzie się impreza Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Z tej okazji, rada miejska w Dukli wydała uchwałę wprowadzającą między innymi zakaz sprzedaży alkoholu.
  • 21 / 1 / 0

Wystartowałem „20-stką” i w sumie nie miałem musu aby podnosić i tak przez jakieś 1,5 roku zostało. Ogólnie miałem dobrego doktorka co mnie wcisnął tzn załatwił mi szybko psychoterapię odrazu na starcie leczenia.
  • 13 / / 0

Dzień dobry wszystkim!
Biorę arketis paroksetynę od 22 stycznia - 10 mg przez 10 dni, potem 20 mg. Skutki uboczne jakoś przeżyłem. Dziś mija 23 dzień, a ja ciągle czuje się odrealniony, mam czasem drżenie rąk i wewnątrzy niepokój. Czy te objawy wkońcu ustąpią, czy lek jest po proatu nie dla mnie? Popadam w błędne koło.

Przeniosłam do wątku ogólnego paroksetyny. taurinnn
  • 37 / 5 / 0

Wątpisz ale wytrwaj cierpliwie - jeżeli stosujesz się do zaleceń i nie wrzucasz nic co psuje leczenie już niedługo poczujesz stopniowa poprawę. Nadal jesteś na etapie "ładowania" potencjału.
Oczywiście może się okazać że paroksetyna to nie jest to ale na tym etapie nie ma ku temu przeslanek.
Zdrowiej ;)
  • 738 / 142 / 0

Skoro dopiero 23 dzień to jeszcze jesteś na etapie skutków ubocznych, poczekaj jeszcze, nie wiem ile w Twoim przypadku czasu potrzeba ale powinny minąć uboki i działanie się powoli normalizować. 20mg w niecały miesiąc to jednak dużo i uboki to normalna sprawa. Pamiętaj, że paroxetynka to najdłużej rozkręcający się SSRI, cierpliwości. ;-)
  • 5 / / 0

Witam jestem obecnie na dawce 150 mg sertraliny lekarz zmienił mi lek na paroksetyne 20mg jak najlepiej i najszybciej wskoczyć na paro ?
  • 13 / / 0

Ile to może wszystko trwać? 25 dzień a mnie dziś znowu dopadło odrealnienie...
  • 29 / 2 / 0

25 dzień to bardzo krotko. Mnie odrealnienie łapało jeszcze po 6 tygodniach. Po 2 miesiącach powinny skutki uboczne ustąpić.
  • 3094 / 232 / 0

Opisz dokładniej co się działo że zacząłeś się leczyć i co aktualnie ci doskwiera. SSRI wymagają cierpliwości.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 52 uczestników Wejdź na czata