SSRI: Paroksetyna (Paxil, Parogen, Arketis) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2618 Strona 238 z 262
Rejestracja: 2018
  • 116 / 2 / 0


Wybaczcie mój naturalny brak cierpliwości, ale każdy znak podpowiada mi, że coś zaczyna się dziać, a jednak nic się nie zmienia. Dzisiaj mijają dwa miesiące od włączenia paro, ja na tych 60mg. Minęła mi bezsenność po włączeniu 60-ki, to ciekawe, no ale w każdym razie się cieszę. Najbardziej ciekawi mnie to, że odkąd jestem na 60mg, mam nieustannie oczy jak piątki, 24/7. Co to może oznaczać, serotonina rośnie? Uboki po włączeniu najwyższej dawki minęły po kilku dniach, wspomagam się pregabą. Niech ta k**wa zacznie już działać :( :( Zostaje mi chyba po prostu przeczekać ten legendarny paroksetynowy trzeci miesiąc.
Rejestracja: 2005
  • 3108 / 242 / 0


No są objawy że działa, czyli te źrenice chociażby. Myślę że ten miesiąc brania 60 powinien pokazać ci gdzie raki zimują. Jednocześnie miej rękę na pulsie co by manii nie złapać. 60 mg paroksetyny to duża dawka najsilniejszego ssri, musi zaskoczyć.

"Straszenie narkotykami nie przynosi efektów". Co przynosi, opowiada Piotr Tubylewicz z SIN

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) zajmuje się edukacją. SIN wychodzi z założenia, że lepiej uczyć, jak nie zrobić sobie krzywdy, niż zakładać, że ludzie przestaną ćpać od pogrożenia palcem.

Illinois 11. stanem z legalną marihuaną

Podpis gubernatora J.B. Pritzkera złożony we wtorek przypieczętował historyczną decyzję stanowego Kongresu o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnym w Illinois. Nowe prawo wejdzie w życie dopiero 1 stycznia 2020 roku.
Rejestracja: 2016
  • 2416 / 491 / 0


Nie musi wcale, ale miesiąc na 60mg bym pobyła, zdecydowanie uważam, że warto. Tu słabsze i silniejsze SSRI są tylko w teorii. Ew. Potencjalizacja innymi lekami kiedy efekt jest, ale niedostateczny, pozdro!
Rejestracja: 2018
  • 240 / 8 / 0


U mnie 20mg I dopiero po ponad 3tyg rozszerzone źrenice, ziewanie, zmęczenie :) chyba zatrybi niedługo :D
Rejestracja: 2018
  • 58 / 1 / 0


U mnie 20mg w ogóle nie trybiło. dalej niestety nie próbowałem, ale ja jestem lekoodporny. A Ty wyłącznie na natręctwa to bierzesz?
Rejestracja: 2018
  • 240 / 8 / 0


@tizziano Tak :) poczekam Jesczse 2tyg :) najwyżej zwiększe dawke do 40mg :) to jest zalecana dawka ;)

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn

Jak u was z wzrokiem na ssri? Mi się rozmywa czasem , to przejdzie czy tak cały czas bd?

Scalono - nie piszemy posta pod postem. taurinnn
Rejestracja: 2005
  • 3108 / 242 / 0


Rozmywanie powinno się zmniejszać, bo na efekt antycholinergiczny występuje z czasem tolerancja. Czy jednak zniknie zupełnie to nie wiadomo.
Rejestracja: 2018
  • 13 / 1 / 0


Cztery dni temu odstawiam paro i jest fatalnie. Zawroty głowy, straszne mdłości, parestezje. Za nim odstawiłam paro, od dwóch tygodni zaczęłam brać Trittico, ale po nim też mam zawroty, więc nie wiem czy go nie odstawić, tym bardziej że nasennie nie zadziałał. Poradźcie jak to przetrwać, bo czuję się jakbym była ciężko zatruta. Wiem, że niektórzy odstawiając paro włączają na pewien czas fluoksetynę, by zmniejszyć zespół odstawienny .Czy jest to faktycznie pomocne? Dodam, że gdy próbowałam odstawić escitalopram, było podobnie. Jakie są Wasze doświadczenia w odstawianiu paroksetyny? Ja już ma szczerze dość tych prochów :trucizna: .
Rejestracja: 2015
  • 776 / 145 / 0


Minimalna dawka fluo co jakiś czas, może pomóc.

Parox trzeba odstawiać powoli, zmniejszając dawki.
Rejestracja: 2018
  • 116 / 2 / 0


9 tydzień na paroksetynie i czuję się okropnie. Nie wiem tylko czym jest to spowodowane, w ogóle opowiem Wam historię, trochę może to podchodzić pod offtop, w każdym razie siedzę u siostry we Wrocławiu, połączyło mnie na Badoo z taką lasią 8/10, modelka i chce się spotkać. No to ja na chwilę przed wyjściem jeb 600mg pregaby i 4mg alpry. Wychodzę z autobusu, wywaliłem się na barierce, rozwaliłem spodnie i kolano, idę chwiejący się do apteki, tam chwilę siedzę, ona pisze żebym wpadł do niej do domu zamiast spotykać się na spacer, to wychodzę i wpadłem pod tramwaj, dosłownie, mało mnie nie rozjechał, dwie kobiety mnie wyciągnęły, prowadzą do apteki i aptekarka zawiozła mnie do domu. Na następny dzień czułem się chujowo, to biorę 100mg chlorprotiksenu, zasypiam, budzę się i nie mogę oddać moczu. No i próbuję, próbuję, ale nic. Skończyło się cewnikowaniem na sorze. I w tym momencie chcę zapytać się, czy takie głupie zabawy z lekami mogły zjebać coś w rozkręcaniu się paroksetyny? Jeśli w ogóle ona kiedyś zadziała, bo już dawno powinienem był coś poczuć. Za niedługo idę do pscyha i zastanawiam się, czy prosić o jakiś bupropion czy coś, nie wiem..
Posty: 2618 Strona 238 z 262
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości