Baklofen - Wątek ogólny

Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego (w tym gabapentynoidy) – m.in. baklofen i pregabalina.

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 3387 Strona 191 z 339
Rejestracja: 2017
  • 2719 / 878 / 0

u mnie baklofen powoduje zdecydowanie mniejsze parcie na dorzucanie niż giebel. łatwiej ustalać sobie dawki i terminy ich zażywania w przypadku baklo, bo z gieblem, to wiadomo, że różnie bywa w tej kwestii. w kwestii bólu nóg, to ani po G, ani też po baklofenie takiego czegoś nie uświadczyłem. być może faktycznie to coś występuje, ale raczej jest to rzadkie.
Rejestracja: 2010
  • 517 / 90 / 0

Mnie po G czasami bolały nogi jak nabiłem kilometrow jak mnie nosilo niewiadomo gdzie z buta. G idzie szybko przedawkować, ale i szybko się dochodzi do siebie. G później na spanie trzeba podlewać. Zaczyna być 24/7. Przynajmniej ja tak miałem. Baclofen też można przedawkować. Można się zgubić tym że długo się ładuje i się zarzuca następne tabsy jak te pierwsze się jeszcze nie wkręciły. Wtedy nie jest co bądź :rzyg:

Ciekwe kto najwięcej opierdolił tabsów dziennie "jest tu jakiś cwaniak?" %-D

Malinowska: Fundamentem amerykańskiej wojny z narkotykami jest rasizm

Właśnie mija 50 lat od ogłoszenia przez Richarda Nixona wojny z narkotykami. Dzisiaj dobrze już wiemy, że jedną z jej głównych intencji była kontrola mniejszości etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Wiemy to m.in. z dokumentów czy relacji jego współpracowników – mówi Kasia Malinowska, dyrektorka Global Drug Policy Program w Open Society Foundations.

Dostosowujemy się do liczby zakażeń. Na jaką pomoc mogą liczyć osoby uzależnione w Krakowie?

W najsurowszym lockdownie czyste igły i strzykawki wydawane były przez okienko. Przez całą pandemię w Krakowie wzrosło zapotrzebowanie na morfinę i inne substancje, które można dostać w aptece. O tym, co pandemia oznacza dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych rozmawiamy z Bartoszem Michalewskim, pracownikiem krakowskiego drop-inu, czyli punktu, w którym uzależnieni mogą otrzymać pomoc.
Rejestracja: 2008
  • 1188 / 126 / 0

11 września 2019DexPL pisze:

Co do neurovitu, który zapewne jesz teraz. W przypadku poważnych stanów (a z tego co mówisz, stan jest poważny) lepiej na początku terapii zastosować leczenie 5 lub nawet 10 dniowe lekiem Milgamma (zastrzyki 1xdziennie z ww prepratu https://www.apteka-melissa.pl/produkt/m ... ,4735.html) i dopiero o nasyceniu organizmu tymże przejść na neurovit. Samym neurovitem będziesz nasycał organizm tygodniami. A chodzi o szybkość działania.
Biorę zarówno Neurovit jak i Milgamma (oraz inne, które się już skończyły), ale w tabletakch, a biorę od zeszłego piątku. Jutro mi się kończy ciąg zabiegów elektrostymulujących i zamierzam się udać do lekarza z pytaniem "co dalej?".

Czy Twoim zdaniem warto prosić o Milgammę w zastrzykach? Jeżeli tak, to czy można przyjmować dożylnie, czy tylko domięśniowo?

Prawdziwy doktur z Ciebie %-D
Rejestracja: 2018
  • 3602 / 1525 / 1

Warto przyjmować. Natomiast nie dożylnie, a domięśniowo. Zastrzyki tak bolą, że niektórzy muszą mieć dodawaną lignocainę, żeby móc je dostawać. także nie w kanał, a w dupkę.
Rejestracja: 2015
  • 452 / 77 / 0

@mniemanolog

i jak, polepszyło Ci się trochę z tą dłonią? przypomniałem sobie, bo wczoraj zarzuciłem w ciągu dnia łącznie 225mg, robię tak raz w tygodniu w zasadzie w celach użytkowych trochę, w pracy znowu czułem się jak król życia, ale rano obudziłem się z kompletnie bezwładną prawą ręką, czego już dawno nie miałem. Z tym, że u mnie znowu pomachanie tą ręką przez minutę przywróciło krążenie i po chwilowym bólu wszystko jest ok. Może to być tak, że u Ciebie był zbyt długi niedowład i dlatego tak długo to wraca do siebie.

Ja miałem takie silniejsze porażenie po tramalu, gdzie ze 3 dni leżałem po 15h na dobę oparty lekko na łokciu i noddowałem przed konsolą. Zdrętwiały mi 2 palce, ale to był ucisk w nerwie łokciowym, wracało do normy ok. 3-4 miesiące, pomógł właśnie neurovit, ale przede wszystkim fizjoterapeuta. Polecam udać się do kogoś dobrego, w moim przypadku sama wizyta dawała potężne pozytywne efekty, do tego 2 ćwiczenia po 15sek. dziennie i powoli wracało do normy, ale ważne żeby pracować nad tym jak najszybciej.
Rejestracja: 2008
  • 1188 / 126 / 0

@farawayfromheaven

Dzięki za rady. Tak, nieco się polepszyło: mogę podnosić zaciśniętą dłoń dosyć wysoko względem nadgarstka, odwodzić głębiej kciuk. Niestety, dłoni z wyprostowanymi palcami zbyt wysoko nie podniosę, i w ogóle ręka jest słaba i szybko się męczy.
Nadal zażywam neurovit i milgammę. Zakończyłem pięciodniowy cykl elektrostymulacji i w poniedziałek wybieram się do lekarza.
Szkoda, że nie wiem w jaki sposób, bo też bym sobie ćwiczył. Szukałem w necie, ale niczego nie znalazłem.

U mnie podobnie było, tzn. często opierałem się na łokciu i czytałem książki. Często w takiej pozycji zasypiałem. Po baclo, nawet niewielkiej dawce, mam bardzo głęboki sen. Myślę, że gdyby nie baclo, to przebudziłbym się i tę rękę wyciągnął spod siebie...
Rejestracja: 2015
  • 452 / 77 / 0

widzisz, ja może szybko się wybudzam czując ten niedowład, u mnie to się pojawiało początkowo jak chciałem się wspomóc w ciągu gieblowym i wrzucałem 50mg baclo, co noc budziłem się z tym uczuciem kompletnie bezwładnej ręki, ale chwila machania i krążenie wracało, zawsze chwilowo pojawiał się ten charakterystyczny ból i było ok. właśnie po baclo jest głęboki sen, do tego efekt miorelaksacyjny i można źle ułożyć ciało, pewnie jedząc to codziennie już ten efekt powoli gdzieś zanika.

idź do dobrego fizjoterapeuty, wpisz choćby w "ZnanyLekarz" w Twoich okolicach, ja nie czułem praktycznie dwóch palców, a pół dłoni miałem potwornie zdrętwiałe, gość masował mi rękę od karku aż do dłoni, przykleił jakieś plastry na parę dni, samo to pomogło, że momentalnie odżyłem. pokazał jakieś z pozoru głupie ćwiczenia, typu zabawa jojem, wyrzucenie ręki przed siebie i wyciągnięcie palców, 15x i dosyć, to trwało 20 sekund i starczy, tak samo robienie takiej aureolki nad głową, ale zataczając większy krąg. takie z pozoru głupie ćwiczenia pobudzały ten nerwy, u mnie akurat coś było uciśnięte, więc miały je wyciągnąć. akurat na każdy element są różne ćwiczenia, więc Tobie może pomóc coś zupełnie innego. nie znam się na tym fachowo, ale miałem podobny problem, a wszystko wróciło do normy, z tym że walcz z tym jak najszybciej, bo podobno tutaj czas gra istotną rolę. znajdź polecanego fizjoterapeutę, powinien Ci dużo pomóc
Rejestracja: 2008
  • 1188 / 126 / 0

^Dwa przypadki na forum nie muszą niczego dowodzić, ale imo coś jest na rzeczy. Zobaczymy jak nasz forumowy doktor ćpanologii @DexPL się spisze i czy inne doktory potwierdzą nasze spekulacje.

Miewałem taki niedowład bardzo często, nawet bez baclo, czy alkoholu, ale nigdy się aż tak mocno nie załatwiłem. Po tygodniu maksymalnie dochodziłem do pełnej sprawności.
Rejestracja: 2018
  • 3602 / 1525 / 1

Dobrze że przypomniałeś, bo bym zapomniał.Z informacji neurologów wynika, że lecznicza dawka (a nawet minimalnie wyższa)nie wpływa na całość populacji w opisany przez was sposób (innymi słowy są to wyjątki) .Natomiast zawsze są problemy jednostkowe..
Aby opracować to klinicznie trzeba przeprowadzić dwa badania elektroneurografii. Jedno bez aktywnego baklo, drugie z dawką jaką normalnie bierzesz. Jeżeli różnica będzie duża, to masz odpowiedz. Jeżeli tutaj nie będzie znaczących różnic, to trzeba szukać dalej.EEG, rezonans kończyny itd.We wtorek idę na kawę z koleżanka. Toteż neurolog. Może ona ma inne doświadczenia.
Rejestracja: 2008
  • 1188 / 126 / 0

No to jutro sępię baclo, przy okazji wizyty z ręką, chociaż miesiąc od ostatniego opakowania jeszcze nie minął :-)
Dzięki @DexPL, karma dla Ciebie ! Już chyba temat wyczerpałeś i nie ma potrzeby gadania z lekarzami...
Posty: 3387 Strona 191 z 339
Wróć do „GABA i jego pochodne”
Na czacie siedzi 2418 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość