Morfina podanie IV. a Oralne - porownanie

Dyskusja o głównym alkaloidzie opium, oraz jego półsyntetycznej pochodnej.
Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Użytkownik nieaktywny
  • 2436 / 552 / 155

Główne różnice:
-biodostępność (i.v. - 100%, p.o. około 30 - 300 mg p.o. odpowiada ok. 90 mg i.v.),
-czas działania (i.v. dużo krótszy, czasem po godzinie właściwie już nie czuć, p.o. nawet kilka h, zwłaszcza preparaty o przedłużonym uwalnianiu - np. Doltard),
-euforia (po podaniu i.v. jest bardziej gwałtowna i silniejsza, po podaniu p.o. nie ma tzw. ,,wjazdu”, a euforia jest łagodniejsza, takie jakby powoli płynące ciepło, ale też trwa dłużej).

KZK

• 13 / 3 / 0

Za niedługo będę miał morfine i chce zarzucić p.o.
ile tak mniej więcej przy no wsm 0 tolerce bo jedynie z kilkanaście razy bralem kode z jakimiś odstępami czasowymi?
Tak wiem ze praktycznie wszyscy tu napiszą że to marniwanie i lepiej jakbym wgl nie bral, ale i.v. nie chce. Wiec ile mg rozkruszyć w pył i połknąć?

2021: rok ważnych zmian w międzynarodowej polityce narkotykowej

Grudzień 2021. Amerykanie i Polacy legalnie palą marihuanę. W Norwegii wymiar sprawiedliwości nie interesuje się już osobami uzależnionymi od narkotyków, bo trafiły one pod opiekę ochrony zdrowia. Z dekryminalizacji cieszą się też w stolicy Australii. Być może takie zmiany zajdą w różnych częściach świata przez kolejne dwanaście miesięcy. Kryka Polityczna i przegląd najważniejszych inicjatywy narkopolitycznych na rok 2021.

Kierowca MZA bezpodstawnie zatrzymany przez policję. Postanowienie sądu

Kierowca MZA, Zbigniew Kogut, został zatrzymany przez policję na podstawie fałszywego wyniku testu na obecność narkotyków w organizmie. Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku w okresie wzmożonych kontroli po wypadku z udziałem kierowców Arrivy. Teraz sąd uznał, że zatrzymanie było nieprawidłowe i bezpodstawne.
  • 1263 / 112 / 0

Mam pytanie czy majkę mogę wziąść podskórnie lub domięśniowo . Przez 20lat bike testpron domięśniowo , jednak w kanał nie bardzo mi wychodzi czy kyoś próboał tej metody jakie wrażenia.
  • 1705 / 155 / 0

Podskórnie i domiesniowo jedynie Majka w ampolkach ale domiesniowo dla mnie lepiej czuć jak podskórnie bynajmniej w moim przypadku po gdzies 5minutach fajne ciepełko euforia jest ehh ❤ ale tolerka tez leci niestety to jest najgorsze w Majce w opio w każdych lekach ze organizm się uodparnia przyzwyczaja i aby był ten sam efekt trzeba wiecej walnąć
  • 3893 / 529 / 0

Oralnie morfina daje sporą euforię.
Zjadłem pogryzione 150 mg mst bo nie chce się kłuć i siła działanie ok 70 mg IV jak przerabialem100mg(wliczam stratę na poziomie30 procent)
Aż jestem zaskoczony bo niby ma 30 procent dostępności po a podziałało dużo przyjemniej niż jedzone 120 mg oxycontinu które ma z 80 procent oral
Zwłaszcza jeśli chodzi o euforię.
Bo przy IV oxy nawet podlotu nie ma do morfiny. Ogólnie nie przepadam za oxy.

Jestem zajebiscie miło zaskoczony bo dawno takiej nienachalnej euforii nie miałem. Ta psychiczną i na ciele. Jestem zadowolony bo działaniu bliżej do PST co braki w intensywności działania a najbardziej mi przypomniało pierwsze razy z koda jak ta jeszcze robiła b.dobrze
Pozdro! Jestem b mile zaskoczony. Szczerze, to nie spodziewałem się aż takiego efektu.
Pozdrawiam i zachęcam do samodzielnego testowania. Sam temat znam od lat ale każdy jak mantrę powtarzał ze nie warto. W ciągach może i nie, ale raz na jakiś czas lepsze 40 zł na tabsa mst niż truć żołądek sulfo i nie dogrzać się.
  • 1 / / 0

A ktos ma moze jakis pomysl jak zwiekszysc biodostepnosc? lub moze zarzucic jakiegos miksa zeby lepiej m podzialala, mnie osobicie bardzo euforycznie robi p.o aczolwiek najlepiej w moim wypadku wpierw i.v i do tego rozpuscic mst w wodzie pokruszone, wypic
Wróć do „Morfina i heroina”
Na czacie siedzi 1952 uczestników Wejdź na czata