Bromazepam - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Leki, GABA

• 429 / 35 / 0

Krócej działającej substancji oczywiście - lorazepam, czy alpra. Chodzi mi właśnie o sytuację, gdzie potrzebuję szybko zejść, a nie mam rolek. Ogólnie jaki jest potencjał uzależniający bromka, jeśli np. chciałbym brać go na sen? Te standardowe 2 tygodnie jak przy większości benzo to też taka granica, czy można sobie pozwolić na trochę więcej? Przechodził ktoś może skręta po tym?
  • 1653 / 151 / 1

hammerzeit pisze:
Z ciekawości bardziej chciałem sprawdzić, jak działa ten lek w porównaniu do innych benzo. Rzeczywiście jest lajtowy lekko mówiąc. Akurat miałem trójki, po całym liściu praktycznie działanie takie lekko powyżej placebo, nawet uspokajająco średnio było. Tolerka średnia a benzo biorę raz co 3, raz co 4 dni, co jakiś czas tydzień przerwy, 4mg klona mnie robi ładnie. Natomiast do podbicia działania bromek już ma większy sens, ale teraz tylko szóstki jeśli miałbym w ogóle brać. Nie sprawdzałem jeszcze jak działa na sen, ale co sądzicie o schodzeniu z dawek za jego pomocą zamiast np. diazepamu?
Jak dla mnie zbyt rekreacyjny z tendencja do przypalu. Nabilem sobie siniaka jak znodowalem pod drzwiami. Po 6 zapomniałem w mieście gdzie zaparkkwalem auto. Ale zdecydowanie NAJLEPIEJ mi pasuje to benzo, a nie tam jakaś alpra.
Po klonacch jeszcze miałem tylko dzień z kalendarza.
Obok diazepamu jeszcze tranxene dobry do schodzenia

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.
  • 6871 / 751 / 0

Bromazepam jest równie atrakcyjny, jak alprazolam więc szansa na zwiększanie dawek i wydłużanie tych 2 tygodni stosowania jest ogromna.
Uzależnia dokładnie tak samo, jak inne benzo. Nie przechodziłem odstawienia po nim, bo zamieniłem na alprazolam (i karierę zakończyłem na klonie - czyli takim ultimate benzo :D).
Branie bromazepamu na sen jest złym pomysłem. Niby działa trochę nasennie, ale są inne, dużo bezpieczniejsze leki na sen.
  • 1733 / 283 / 154

@jezus_chytrus No właśnie wiele osób porównuje Bromazepam do alprazolamu, ale jakoś ciężko mi się z tym zgodzić. Oba przyjemne i świetne przeciwlękowo, ale jednak imo różnią się profilem działania. Bromazepam jest taki pluszowy, subtelny, nie zamula, ale działa bardziej ,,w tle''. alprazolam jednak działa już bardziej euforyzująco i działanie nie płynie w tle jak w przypadku bromazepamu, jest wyraźnie bardziej zauważalne i euforyzujące, przynajmniej na mnie tak działają.
  • 429 / 35 / 0

To jest chyba benzo dla dziadków, bo co trochę widzę jakąś starszą osobę wykupującą lexotan, zresztą moja babcia też bierze odkąd pamiętam %-D Także zgadzałoby się z tym działaniem, pewnie lekarze w 90% przypadków wypisują starszym osobom właśnie bromka.
  • 481 / 50 / 0

Nie przepadam osobiście za benzo ale bromek i diazepam najlepsze są do podbijania opiatów. Ktoś pytał o zjazd po bromku,po miesiącu brania codziennie 3-6mg przed snem,odstawiłem i jedynym zauważalnym efektem było lekkie drżenie rąk.
  • 4 / / 0

Mając doświadczenie z różnymi benzo to brom ląduje u mnie gdzieś w dolnej części tabeli, gdzie na samej górze jest alpra, pomiędzy rolki, a na dole lorazepam.
Co ciekawe brom na podkładzie z opio daje mi się we znaki znaczącą amnezją. Potrafię spotkać się z kimś w ogóle tego nie pamiętając, jednocześnie wcale nie mając przyjemniej czy cieplej po nim, będąc już zgrzanym. Taka reakcja przy opio z innymi benzoskami u mnie przeważnie nie występuje, zwłaszcza gdy nie zakropię ich alkoholem. No i nie mówimy tu o jakichś kosmicznych dawkach tylko takich z rzędu 2 do 4 tabletek po 6mg, a tolerancję jakąś tam mam.
Właśnie przez te amnezyjność nie czuję jego potencjału do mieszania z czymkolwiek innym, a działanie solo samo w sobie też nie jest jakieś wyjątkowo przyjemnie rekreacyjnie moim zdaniem- nie wiem może powinienem spróbować zjeść jeden blister na raz (tylko po co skoro jest alpra?). Aczkolwiek może to być kwestia tego, że zaczynałem przygodę z grubszego kalibru i już nie zaznam magii broma bez dłuższej przerwy. Bardzo szkoda bo dużo ludzi opowiadało mi, a także czytałem tu na forum, że brom jest idealnym benzo na start, a ja prawdopodobnie już straciłem jego potencjał.
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata