Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3353 • Strona 332 z 336
  • 2311 / 331 / 0
Awatar użytkownika

mam takie skromne wrażenie, że nawet osoby, którym paroksetyna pomogła nienawidzą paroksetyny. tego leku się nie da lubić.
Mam dosłownie ten sam pogląd. Szczególnie że parox jest najbardziej pozytywnie ocenianym przeze mnie SSRI. paroksetyna naprawdę dużo zmieniła, chciałbym żeby jej spokój i prospołecznsc dalej trwaly.
Ale jej nienawidze.

Ale ja juz wczesniej krylem nienawisc do tych leków i jeszcze bardziej do oswieconych esserajowcow. Dzis istnieje ona nadal, może nawet bardziej bo sam poznałem ten mechanizm, te pojebane uboki i zmiany które wierzysz że sam sobie wypracowales +maniakalizm i to oświecenie nad którym osoba nie w temacie łatwo straci kontrolę.
Myślę, ze nawet nie byłbym w stanie być w związku z taką dziewczyną.
https://youtu.be/XJPAk9ctb-Q

"Mówiłem nigdy więcej, a czas mi przyniósł plaster
Zagoiło się nieźle skoro goiło z otwartej
Zasypiam w pół do pierwszej, zasypiam w pół do czwartej
Albo znów kurwa nie śpię przez co jeszcze nim zasnę..."
  • 419 / 10 / 0
Awatar użytkownika

Ja wróciłem do tej paroksetyny też znienawidzonej przezemnie. Wenle brałem długo za długo..
  • 1 / / 0

Brał ktoś brintelix? Mam mega nerwy nie do wytrzymania leżę i zdycham . Nie wiem czy to wina odstawienia wenaflaksyny czy to wina nowego leku brintelixu. Czekam na wasze opinie bo lekarze nie wiedzą za dużo o tym. Dziś wezwali na mnie policję bo chciałem numer do psychiatry żeby się skonsultować.
  • 496 / 123 / 0
Awatar użytkownika

@Johny2022 jak długo brałeś wenlę? lek, który bierzesz teraz to wortioksetyna, ja ją zawsze nazywam wortiotoksyną, bo nie znam nikogo, komu by ten lek pomógł no i faktycznie stosowany jest bardzo, bardzo rzadko... no bo właściwie po co? jeśli się nie mylę, to jedyny inhibitor zwrotny noradrenaliny (i niczego więcej) u nas na rynku. bardzo niewielki potencjał ma moim zdaniem ten lek, ale niech ktoś bardziej obeznany się wypowie.

czy przed wenlafaksyną próbowałeś innych leków?

edit: najmocniej przepraszam, pomyliło mi się z reboksetyną! to reboksetyna jest NRI, nie wortioksetyna. tak czy inaczej nie zmienia to mojego podejścia do tego leku - mało popularny, mało skuteczny.


kluczowa sprawa, więc spytam ponownie - czy przed wenlafaksyną próbowałeś innych leków?

to, co piszesz, wskazuje na typowe zaburzenia lękowe. moim zdaniem powinieneś dostać dobrego, sprawdzonego w bojach ssri* i benzodiazepinę o średniej mocy na pierwsze 2-3 tygodnie, żeby trochę sobie ulżyć i zminimalizować efekty uboczne nowego leku. mogę Ci podesłać paru dobrych psychiatrów (w opisie masz wypisane sposoby kontaktu ze mną), albo poszukaj sam, jest ich wielu i jest z czego wybierać.

*chyba, że ta opcja zosała już wypróbowana. wtedy pytanie jaka i na jak długo
PW - pamiętaj o privnote.com
WickrMe m0rningzolpi
mail little.liar@hush.ai

w przypadku kontaktu mailowego bądź przez Wickr - proszę o przedstawienie się nickiem z [H] w pierwszej wiadomości
  • 728 / 6 / 0

Zaxywam wenle 75mg I na spanie kwetapine 50mg chce dołączyć agomalatyne 50mg na zaburzenia depresyjno lękowe
  • 4 / / 0
Awatar użytkownika

Witam, jest to mój pierwszy post który piszę z nadzieją na znalezienie odpowiedzi ponieważ po 20 godzinach researchu forum nigdzie ich nie znalazłem.
Mam paskudny tik do okaleczania sobie naskórków dłoni świadomie/nieświadomie co daje mi ulge, natłok myśli kiedy jestem sam (np. oglądam serial i nic z niego nie wyciągam bo moje myśli w głowie go przyćmiewają) i bezsenność.

Psychiatra przepisała mi paroksetyne (parogen) 20mg rano + trazodon (trittico xr) 75mg (po 6 dniach wskok na 150) na noc, problem w tym, że jestem regularnym palaczem mj i pytanie na wage złota, czy nie popsuje sobie leczenia popalając weekendami? - 2-3g na weekend. Jestem po pierwszym pełnym dniu przyjęcia leków a nie wyobrażam sobie nie buchać na weekend mimo, że i tak po przyjęciu leków odstawiłem mj na co dzień co jest wyczynem dla mnie.
Natknąłem też się na teze ze jesli bym chcial przypalić to powinienem trazodon zarzucić dopiero wtedy kiedy poczuje ze faza mj mi schodzi/zeszła do jakiegoś tam etapu. Dodam, że tolerka na mj jest duża i bez zadnych krzywych jazd.
  • 496 / 123 / 0
Awatar użytkownika

Popsujesz, koniec kropka, tu nie ma w ogóle pola do dyskusji.
PW - pamiętaj o privnote.com
WickrMe m0rningzolpi
mail little.liar@hush.ai

w przypadku kontaktu mailowego bądź przez Wickr - proszę o przedstawienie się nickiem z [H] w pierwszej wiadomości
  • 194 / 19 / 0

@pierdolonybeton a próbowałeś wgl nie palić mj?może tutaj leży problem tych natrętnych myśli
  • 4 / / 0
Awatar użytkownika

@tajemniczy25 tak, przed tak czestym paleniem wszystkie problemy i tak występowały, mj pomagała tylko do czasu bo tolerka sie wyrobiła zbyt duża

@ImGoingHighIn505 totalnie nic a nic? nawet 1g na cały week zaburzy totalnie działanie tychże leków? lub na jaki segment leków powinienem sie przerzucić lub zaproponować mojej psychiatrze abym mógł skorzystać od czasu do czasu (na week) z mj / alko, dodam, że zauważyłem pare skutków ubocznych po paro + trazodon przez co i tak chcialbym zaproponować zmianę leków
Ostatnio zmieniony 18 maja 2022 przez pierdolonybeton, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 496 / 123 / 0
Awatar użytkownika

@pierdolonybeton Mam dwie bardzo złe wiadomości dla Ciebie.

1) Stawiasz używki nad leczeniem. na jaki segment leków powinienem sie przerzucić lub zaproponować mojej psychiatrze abym mógł skorzystać od czasu do czasu z mj / alko? To jest kompletny absurd.
2) Jesteś srogo uzależniony od hehe, nieszkodliwej, nieuzależniającej, fajnej marihuany.

zauważyłem pare skutków ubocznych po paro + trazodon przez co i tak chcialbym zaproponować zmianę leków

Po większości antydepresantów będziesz zauważał skutki uboczne. Jakich dokładnie doświadczyłeś?

Podsumowując, do czasu aż nie zmienisz myślenia, z owego tiku się nie wyleczysz. Albo jedno albo drugie. Zapalić czy napić się (z umiarem) co tydzień możesz - ale CO TYDZIEŃ. A nie trzeba być socjogeniuszem, żeby wywnioskować, że będziesz palił znacznie częściej niż raz na tydzień.

PS: Zasugerowałem administracji zmianę Twojego nicka, bo jest odrobinę... niepoważna. Nie, żebyśmy znajdowali się na super poważnym forum, ale szanujmy się.
PW - pamiętaj o privnote.com
WickrMe m0rningzolpi
mail little.liar@hush.ai

w przypadku kontaktu mailowego bądź przez Wickr - proszę o przedstawienie się nickiem z [H] w pierwszej wiadomości
ODPOWIEDZ
Posty: 3353 • Strona 332 z 336
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.