Antydepresanty - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2989 Strona 297 z 299
Rejestracja: 2017
  • 216 / 2 / 0

Niestety po Esci straszne uboki .
Jeszcze pomyślę o sertralinie może większe dawki .
Rejestracja: 2021
  • 24 / / 0

Biorę bupropion, w związku z tym że jest to pochodna amfetaminy powstaje pytanie, warto brać do tego piracetam, ma to jakiś sens? bo piracetam wzmacnia działanie pochodnych amfetaminy i jej samej stąd moje pytanie,

Reformę leczenia uzależnień trzeba skorelować z procesem modernizacji psychiatrii

„W Polsce jest ok. 100 tys. pacjentów uzależnionych od substancji odurzających, ale populację osób zażywających je w sposób szkodliwy szacuje się na ok. 300-400 tys.” — mówi dr n. med. Piotr Jabłoński, dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, którego pytamy również o skalę uzależnień behawioralnych, planowaną reformę systemu leczenia uzależnień oraz walkę z narkotykami nowej generacji.

Nanotechnologia zabije skręta? Nie sądzę, ale może powiększyć rynkowy zasięg marihuany

Marihuana to jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów, jeśli chodzi o używki. Dla części osób jest to taki sam narkotyk jak ciężkie, a może nawet groźniejszy, bo „od niej się zaczyna”. Druga, równie spora grupa uważa, że popularna „trawa” jest bezpieczniejsza od alkoholu i w ogóle nie ma co przed nią nikogo ostrzegać. Kłótnie obu środowisk zostawmy portalom politycznym, a oceny szkodliwości lub jej braku medycznym, my zajmijmy się tym, jak nowe technologie wchodzą w ten biznes tam, gdzie ta używka jest legalna.
Rejestracja: 2021
  • 9 / 2 / 0

21 kwietnia 2021Elendil89 pisze:
Coś antydepresyjnego i przeciwlękowego ?
sertralina za bardzo pobudza
paroksetyna powoduje anhedonie i antydepresyjnie nie działa

Co polecacie ? Escitalopram ?
Brałem paroksetynę przez 2,5 miesiąca i działanie przeciwlękowe jest bardzo dobre. Powiedziałbym, że antydepresyjne też. To z plusów.
Z minusów:
-rzeczywiście powoduje ahedonię i wyłącza popęd seksualny nawet przy dawce 20mg
-odstawienie tego to masakra i co niektórzy nie dają rady. Ja znalazłem niezłą metodę, aczkolwiek i tak efekty uboczne były uciążliwe (nudności przez jakieś 2 tygodnie). Bez tej metody (-10mg co 2 tygodnie i przy zejściu do zera, 20mg fluoxetyny co drugi dzień)jest ponoć ciężko.
-jest antycholinergiczna, ale nie chcę wnikać w szczegóły, bo nie jestem doktorem. Co to znaczy, polecam doczytać. Chociaż ta cecha jest ważna bardziej dla osób starszych
-reszta typowych sajdów przy SSRI, czyli zaciskanie zębów itp.

Ogólnie, nie wiem, czy bym to powtórzył, ale jednak korzyści z stosowania zostały. Ja odstawiłem dlatego, że byłem senny w dzień i to nie minęło.

I tu moje pytanie. Dostałem agomelatynę zamiast tego. Ktoś to stosował? Działa to jakoś?
Widziałem badania na myszach (xD), z których wynika, że jest korzystne stosowanie hesperydyny razem, ale nie chcę eksperymentować na sobie. Zna ktoś takie combo?
Rejestracja: 2017
  • 2067 / 330 / 0

Miałem pisać prywatną wiadomość do @Stteetart , ale napiszę może lepiej tutaj, to może ktoś skorzysta.

Cześć,
ciekawią mnie Twoje wpisy na forum odnośnie profilaktyki, leków, supli itp. zawszę jak zobaczę to chętnie przeczytam, ale nie o tym.

Chciałem zwrócić się do Ciebie o pomoc i poradę odnośnie leków psychotropowych.

Jeden z Twoim ostatnich wpisów w temacie - Mroczna strona antydepresantów, mocno mnie zaintrygował.
Posłużę się Twoimi cytatami :
''Mój kumpel jak dostał super extra trazodon to odpuścił całkiem aktywność fizyczna.
Moja ex jak dostała bodaj esci to najpierw cierpiała bo substancja się rozkręcała a jak się rozkręciła to była zima i zainteresowanie sportem jeszcze mniejsze 😁😁
Potem lekarz zalecił zmianę na jakiś inny serotogenik i znów straciła całe lato.
''

Właśnie coś takiego od jakiegoś czasu zaobserwowałem u siebie. Olałem dietę, suplementację. Treningu albo nie robię, albo robię na pół gwizdka, albo robię, tak, po prostu, że odpierdolić.
Niegdyś sprawiało mi to mega satysfakcję, i napędzało optymizm do życia.
Ja żyłem sportem.
Jestem wyprany z emocji, choć nie dopuszczam tego do siebie, wciskam sobie, że tak ma być. No, czasami czuję frustrację i gniew. Ale te spontaniczne pozytywne emocję jakby nie przychodzą wcale.

Jeśli chodzi o moje diagnozy.. to w Areszcie Śledczym na odziale psychiatrii sądowej, pani doktor po miesięcznej obserwacji stwierdziła, że tamte poprzednie diagnozy były błędne, i mam tylko Zaburzenia Osobowości.

Sam już kurwa nie wiem, błąkam się od magika do magika, ze szczerą prośbą o pomoc w tym jakże ciężkim przypadku, i w sumie dalej jest podobnie. Stiti co ja do ciężkiej cholery robię zle ?
Z tego co tam czytam, to generalnie odradzasz ludziom brania SSRI.
A SNRI? NaSSa ?

Tak, desperacko szukam pomocy, bo czuję, że to już ostatni dzwonek.
Po tych wszystkich wojażach z ketonami i stymulantami. I po szarżowaniu z środkami działającymi na GABA, żeby tylko funkcjonować wśród ludzi (bez tych myśli pojebanych, lęków, drażliwości), już jest momentami ciężko, bije mi korba i albo komuś albo sobie zrobię krzywdę.
Moje aktualne leki to:
sertralina 200mg 1-0-0
Lamotrygina 100mg 1-0-1
B-bloker 1-1-0
Mirtazapina 0-0-22.5
Pregabalina 300mg 1-0-0
baklofen 25mg 1-0-0

Znalazłem w domu dużo klonów, to od jakiegoś czasu z tej beznadziei wpierdalam klony.

Piję parę kaw dziennie i jaram szlugi.

To jakieś szaleństwo, rozkminiam, jak nie sertralina w max dawce, to może fluwo ? A nie jak to może fluo ? Może citalopram, albo esci ? A może jakieś inne SSRI/SNRI czy chuj wie co ?

@misspill księżniczko tabletek też możesz się odnośnie tego wypowiedzieć

Pozdrawiam
Rejestracja: 2020
  • 484 / 62 / 0

Antydepy są pomocne dla milionów ludzi i to że jakaś jednostka ich nie przyjęła g... znaczy. Moją mamę sertra wyciągnęła z depresji (i terapia). Więc pierd0leni3 że SSRI to zło to .... pi3rdolenie lol.

Bierz te sertre dłużej nie odczujesz efektu po 2-3 tygodniach to się przecież dopiero rozkręci. Cierpliwości.
Rejestracja: 2018
  • 868 / 42 / 1

mianseryna, a mirtazapina co lepiej wziąć?Drugie po 20 zł to czy warto dołożyć?
Rejestracja: 2021
  • 9 / 2 / 0

03 maja 2021OdwiertKorzenny pisze:
Właśnie coś takiego od jakiegoś czasu zaobserwowałem u siebie. Olałem dietę, suplementację. Treningu albo nie robię, albo robię na pół gwizdka, albo robię, tak, po prostu, że odpierdolić.
Też coś takiego zaobserwowałem. Nie wiem czemu, ale motywacja mocno siadła na paroksetynie i fluoksetynie. Zresztą, siła wydaje mi się że też (szczególnie, jak przez chwilę dołożyłem trazodon do paroksetyny). Co na pewno nie pomogło w motywacji.
Rejestracja: 2020
  • 398 / 25 / 0

Co sądzicie leczniczo o 20mg Escitalopramu + 75mg pregabaliny, jest potencjał tego miksy?
Generalnie właśnie czuję się dobrze po tym, ale jakie są wasze zdania.
Dodatkowo mam Rispolept 1mg pól rano, pół wieczorem.
Czasami przegryzę 25mg kwetiapiny na noc dodatkowo, jak zasnąć nie moge.

Ps: 7 dzień na predze a już zjadłem 7 tabletek za dużo %-D
Rejestracja: 2019
  • 5 / 1 / 0

Witajcie :skret: , przybywam do Was z takimi o to pytaniami:

1) Jakie są Wasze opinie i wrażenia po leku Tritico CR (mam dawkę 75 mg)? Przepisano mi to około roku temu w cięęężkiej deprze, powodował głównie u mnie senność (kazano mi brać na noc z powodu problemów ze snem/wysypianiem) i po prostu uwalał do łóżka jak tabletka na sen. Jeśli poczułem jakieś działanie względem nastroju, to tyle że wyciszył u mnie poczucie winy i zadręczanie. Mam jeszcze parę opakowań i zastanawiam się czy wrócić na niego, czy poszukać czegoś...

2) ... lepszego? Próbowałem wcześniej wenlafaksyny (Welaxin ER) i z przerwami brałem tak parę lat. Mam zaburzenia lękowe/nerwicę, depresję już jakby mniej już. Działało świetnie na nerwicę, czułem się jednak po nim naćpany (75 mg rano i wieczorem) i po pewnym czasie aż zniechęcało mnie to. Aczkolwiek z tych środków działał najmocniej i najskuteczniej. Jeden problem, zaburzał funkcję seksualne, a na to sobie nie mogę obecnie pozwolić... Macie z nim podobne doświadczenia, macie jakiś lek po którym wszystko działa normalnie? Gdzieś w tym temacie czytałem o trazadonie (czyli ten Trittico), że nie zaburza funkcji seksualnych. Czy to prawda i powinienem spróbować go pobrać, czy może jest coś innego wartego uwagi?

Potrzebuje też nie tylko być sprawny w łóżku, ale typowo pod nową pracę potrzebuje czegoś co da mi kopa rano i zniweluje lęk przed wszystkim. To Trittico mnie trochę martwi, bo gdy po nim zasypiałem to nie miałem tak jak bez brania leków, że jestem w stanie rano się obudzić do roboty o której chce. Może powinienem w ciągu dnia brać mniejsze dawki?

Pozdrawiam.
Rejestracja: 2021
  • 9 / 2 / 0

@TurboKrasnolud69 50mg trazodonu włączyło mi z powrotem popęd nawet na paroksetynie, po jakimś tygodniu brania. Ale osobiście nie mogłem tego brać dłużej, bo nie dość, że ciężko mi było po tym wstać, to czułem się też fizycznie osłabiony.
Posty: 2989 Strona 297 z 299
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 2322 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: EddieMorra, zakletawmarmur i 9 gości