Antydepresanty - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2957 Strona 288 z 296
Rejestracja: 2021
  • 15 / / 0

Jaka może być różnica między Efectinem orginalnym a generykiem? bo ostatnio w aptece sprzedali mi generyk i się zastanawiam, Biorę 300mg
Rejestracja: 2016
  • 3367 / 970 / 0

Akceptuję warunkowo, mimo że post pod postem i klasyczne pytanie. Klasyczna jest też odpowiedź - różnica jest żadna, ew. w uwalnianiu, ale leki muszą sprostać ustalonym z góry normom.

MDMA w leczeniu zaburzeń psychicznych

Psychodeliki są badane jako środki do leczenia zaburzeń psychicznych od lat. Niektóre z nich jak np. ketamina zostały już zatwierdzone przez amerykańską Agencję Żywności i Leków FDA w terapii depresji lekoopornej. Inne takie jak LSD, psylocybina, a zwłaszcza MDMA, są poddawane szczegółowym badaniom w tym kierunku.

Psy służbowe Straży Granicznej ujawniły w ubiegłym roku setki kilogramów narkotyków i broń

W ubiegłym roku psy służbowe Straży Granicznej doprowadziły do ujawnienia m.in. ok. 300 kg marihuany, 10 kg amfetaminy i ponad 600 tabletek esctasy – poinformowała ppor. Anna Michalska z Komendy Głównej Straży Granicznej. Znalazły też broń i ponad 3 tys. sztuk amunicji.
Rejestracja: 2014
  • 3466 / 440 / 0

Zdaje się że nie obejdzie się bez SSRI w moim przypadku, nerwica głównie natrętne myśli nie dają spokoju, a i lęki tez potrafią dukuczac mimo iż biore 450mg pregi/doba.

Dlatego pytanie, który SSRI się sprawdzi w moim przypadku, chodzi głównie o to by wyeliminował natręctw i pomógł przeciwlekowo.

Dodam że nie tak dawno miałem nieudaną próbę z paroksetyna zbyt długo się wkrecala po miesiącu nie wytrzymałem już efektów ubocznych i zrezygnowałem wiec odpada, co ciekawe to większość ponoc usypia, u mnie powodowała niepokój, pobudzenie i drazliwosc, dlatego szukam przede wszystkim czegoś co się szybciej wkręci i nie będzie po tym pobudzenia i drazliwosci.

Z góry dziękuję za rady.
Rejestracja: 2020
  • 25 / 1 / 0

Możesz spróbować escitalopramu ma mało ubokow i dość szybko się wkręca.
Ja go brałem na początku leczenia nerwicy lękowej.
Działał dobrze tylko z czasem jego działanie osłablo i musiałem przejść na paro.
Działanie było w kratkę raz działał, a raz się czułem jakbym nic nie brał
Rejestracja: 2019
  • 897 / 319 / 0

28 lutego 2021serotoninowy pisze:co ciekawe to większość ponoc usypia, u mnie powodowała niepokój, pobudzenie i drazliwosc
Właśnie dlatego tak trudno doradzić komuś antydepresant, tak skrajnie różne są reakcje różnych osób na ten sam lek, ty napisałeś to o paroksetynie, ja mogę to samo powiedzieć o sertralinie, większość pisze że ich aktywizuje, pobudza, a mnie zmula i usypia. Reasumując jedyny sposób to wypróbować lek na sobie, no i nie zniechęcać się początkiem.
Rejestracja: 2020
  • 69 / 5 / 0

SSRI podnoszą cholesterol ? Jeśli tak to znacznie ?
Rejestracja: 2014
  • 3466 / 440 / 0

Sam już nie wiem co robic, czy męczyć się tak jak teraz i tłumaczyć sobie że to tylko natrętne myśli śmieciowe czy znowu podjąć rękawice i probowac SSRI, to paro to był koszmar i niewypał, nie wiem czy chce znowu przez to przechodzić. Tym bardziej że trzeba w pracy jakoś funkcjonować i w życiu, wtedy na paro miałem tyle szczęścia że byłem na urlopie...
Rejestracja: 2016
  • 3367 / 970 / 0

@serotoninowy,

Na fluwoksę wchodzi się płynnie, przy czym ona jest dosyć "narkoleptyczna", bardzo sedatywna. Przydałby sie do niej jakiś psychostymulant typu MPH, albo bupropion, lub reboksetyna.
Rejestracja: 2020
  • 377 / 23 / 0

Chuj w dupe wenlafaksynie, totalny chuj w dupe.

Byłem teraz na badaniach z przyczyny tego pocenia się po wenli, i najprawdopodobniej tylko blokery wstrzykiwane pomogą doraźnie....

Tu zamieszczę plik jak wygląda mój podkoszulek po przejściu 300m tam i spowrotem do sklepu, przy mrozie - 15 stopni.. I tak już dwa lata skurwesyny :trucizna:
Edit: A nie biorę jej już z 5 miesięcy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2014
  • 3126 / 436 / 0

@misspill misspileczko Ty nasza kochana, weź jeszcze mi napisz odnośnie tego, pamiętasz moje 13 dni na wenli - zamuła i częste spanie za dnia, okej napisałaś że dobrze że odstawiłem.

Byłem kilka dni temu u lekarza i dał mi duloksetyne, biorę drugi dzień 30mg i zauważam że może być podobnie jak przy wenlafaksynie.

Ale, jak byłem u lekarza to lekarz zadał mi pytanie czy nie próbowałem brać tej wenli na noc, hmm a ja mówię że nie, i teraz mam pytanie (bo zapomniałem się zapytać u lekarza)

Czy mogę (wiesz oczywiście że porobiłbym testy z duloksetyną na noc) ALE, biorę też 100mg kwetiapiny i czy nie będzie interakcji ?

DULOKSETYNA 30mg + KWETIAPINA 100mg na NOC ? bo wiadomo kweta blokuje 5htp a antydepresanty w sumie tą serotoninę wypychają i teraz nie wiem i trochę się cykam.

Jak sądzisz ? Sądzicie ? Bardzo ważne jest to dla mnie.
Posty: 2957 Strona 288 z 296
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 2257 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: m00rphine i 8 gości