Antydepresanty - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 3 / / 0

Po około 3 miesiącach przyjmowania sertraliny 50mg na zaburzenia lękowe (ataki paniki) jest duża poprawa i w gruncie rzeczy funkcjonuję normalnie. Jednak nie jest to wyleczone do końca, wciąż przejawiają się objawy, choć fakt, że delikatne to jednak jest to uciążliwe. Ktoś w temacie, albo podobnej sytuacji może powiedzieć jak wygląda sprawa takiego totalnego zniwelowania tych objawów? Domyślam się, że może 3 miesiące to za mało, żeby w 100% to zniwelować i moze to być złudne, bo kiedy poważne objawy ustąpiły ma sie wrażenie, że "lek nie działa".
  • 1692 / 261 / 0

@misspill @szufladziarz
Wiem że to było głupie że zadałem pytanie na które znałem odpowiedz ale coś mi kazało zapytać, nie wiem co mam teraz zrobić.
Parox działało i dalej działa ale stopniowo się wygasilo do poziomu homeostazy właśnie. Zwiększyłem dawkę do 40mg na razie nie czuje zmiany ale zmartwiło mnie to co piszecie o zmianach w życiu.
Moje zmiany są bardzo odległe i mocno niepewne przez czas który mnie dzieli czyli prawie caly rok, tym czasem codzienność mi nie sprzyja i traktowałem SSRI jako tarcze, która mi utrzyma pozytywny sposób myślenia o planach które realizuje, chce zrealizować itp.

No ogólnie to sytuacja jest niekorzystna.

"Zażywasz - przegrywasz", czyli 20 lat zakazu posiadania narkotyków w Polsce

W lata 90. wchodziliśmy z marszałkiem Sejmu, którego rodzina paliła marihuanę i nie łamała w ten sposób prawa. Kończyliśmy je z jednym z najsurowszych praw narkotykowych w Europie. Mija właśnie 20 lat od kiedy w naszym kraju zakazano posiadania narkotyków na własny użytek.

Odmienia wizerunek konopi w Polsce. Kim jest Maciej Kowalski?

Dzień rozdania świadectw maturalnych spędził w areszcie. Dzisiaj to poważny biznesmen. Kilka dni temu ustanowił absolutny rekord crowdfundingu w Polsce. Zarabia na konopiach. Wkrótce będzie z nich produkował ubrania.
  • 3138 / 872 / 0

Nasze zmiany i plany są nierzeczywiste, bo bardzo różne prezentujemy postawy przez nasze zaburzenia. Dzieje się to w zależności od stanów jakie przeżywamy. Ciężko nam cokolwiek uchwycić konkretnie przez fluktuacje w samopoczuciu.
Najwyraźniej paroksetyna Ci się wyczerpuje, potencjalizować NaSSA ew. możesz.
  • 1545 / 42 / 0

A ja mam takie pytanie zastanawia mnie taka kwestia.
Bo wiadomo, że antydepresanty mogą powodować manię lub hipomanię, ale wystąpienie tego zjawiska występuje bardziej na początku terapii czy dopiero jak lek zacznie działać ?
  • 3138 / 872 / 0

Kluczowy jest szczytowy moment działania. Hipomania, mania przejawia się od momentu rozpoczęcia działania antydepresantów.
  • 562 / 7 / 0

Co.myslicie o reboksetynie?
  • 3138 / 872 / 0

Daje kopa, ale mocno obciąża układ krwionośny. metylofenidat IMO znacznie lepsze rozwiązanie.
  • 562 / 7 / 0

[cut!]
A da się jakimiś suplami ta krew odciążyć?

/Proszę nie łamać regulaminu cytowaniem swoich wypowiedzi, które wcześniej trafiły do Śmietnika./ ~misspill
  • 35 / 1 / 0

co z antydepresantow nie podbija prolaktyny? czytalem ze setra m.in
  • 3138 / 872 / 0

sertralina i escitalopram podbijają prolaktynę bardzo nieznacznie, do tego stopnia, że wpływ jest niejasny.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5440440/
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1946 uczestników Wejdź na czata