Antydepresanty - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2417 Strona 238 z 242
Rejestracja: 2020
  • 11 / / 0

Siema, od ponad połowy roku biorę wenlafaksyne 1x150mg er, i mniej więcej tyle mam zaparcia. Tzn chce mi się co 2dni, lecz stolec jest zbity i ciut suchy. Wypijam codziennie 2-3l i jem 20-30g błonnika. Może to być od noradrenaliny czy od sertraliny serotoniny? Może ktoś tu miał ten sam problem. Nie wiem czy schodzić kompletnie czy zjechać do 75mg..

Poprawiono nazwę neuroprzekaźnika, bo zapewne o serotoninę chodziło, a nie o inny lek - taurinnn
Rejestracja: 2018
  • 1782 / 535 / 0

Noradrenalina, podwyższenie sero to w drugą stronę działa. Zanim z dawkami zaczniesz skakać to skonsultować to z lekarzem (tzn zmiany lub odstswke) a kwestie wyprozniamia z rodzinnym nawet, jak to poważnie cię męczy - dietetyk.

Wypisała tysiące recept na "heroinę w pigułce". Z małego miasteczka uczyniła stolicę przedawkowań

Daniel Schneider, bohater serialu dokumentalnego "Farmaceuta", próbuje dociec, dlaczego w jego miasteczku młodzi ludzie zaczynają masowo umierać z przedawkowania leków i dlaczego nikt nie reaguje, gdy lokalna lekarka wypisuje tysiące recept na silnie uzależniający opioid.

W okienku ciągle można wymienić igły i strzykawki

Nie dziel się sprzętem. Sam przygotowuj swoją dawkę narkotyku. Jeśli możesz zrób zapasy. To tylko niektóre z porad dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych na czas epidemii. Jak działają punkty redukcji szkód w tym czasie?
Rejestracja: 2010
  • 497 / 80 / 0

Was naprawdę ta serotonina leczy? Nowoczesny lek jak to oni gadają 30 lat wymyślony temu. Myślę że za ileś lat będzie polewka że ludzi takims czymś leczyli. Z ludzi robią zobmi(paro), albo inny woglę nie zaskoczy. Czy masz myśli samobójcze czy masz doła czy chcesz wyskoczyć z nalogu, co lekarz wypisze, a no a no serotoninkę a szczególnie moda na te esci jaki to kozak z niego chyba na papierach. Może komuś pomaga dla mnie to cukierki, a jaki rygor nie pij nie ćpaj a i tak efekt zerowy.
Rejestracja: 2018
  • 1782 / 535 / 0

Kto ci typie wypisze serotonine? Ty wiesz w ogole ze to by sie i tak nie przyswoilo u czlowieka? Co ty pierdolisz w ogóle odklejeńcu. I tak, leki pomagają ale są elementem procesu leczenia i to nie zawsze nawet tym najważniejszym.

I serotoniny nikt nie wymyślił. Wróć kurwa podstawówkę dokoncz bo głowa boli czytając te bzdety.
Rejestracja: 2010
  • 497 / 80 / 0

Nie łap za słówka chodzi mi o zwrotny wychwyt serotoniny. Nie napinaj się tak przez neta bo ciebie będą odklejać od ściany jak pogadamy w realu. Będziesz wtedy prawdziwy@WrakCzlowieka
Rejestracja: 2018
  • 1782 / 535 / 0

Możemy pogadać, wal na priv. A co do tematu to nie łapie za słówka, tylko ty pierdolisz kocopoły. I tak, pomagają - przynajmniej części osób.
Rejestracja: 2019
  • 112 / 4 / 0

Lekarz na wizycie zaproponował mi kwetiapine zamiast hydro, bo kiedyś miałem rozpoznanie ChAD (lecz błędne, ale "profilaktycznie") i tu zaczynają się moje pytania:
1.Jak kwetiapina wplywa na zdolnosci poznawcze? Jak w porównaniu do hydro? Jedno jest antagonistą rec. Dopaminowych, a drugie cholinolitykiem. Lekarz twierdzi, że lepszym wyborem będzie kwetiapina.
2. Lekarz zalecil (juz poraz kolejny) odstawienie piracetamu i reszty supli, oczywiscie szanuje jego wiedze i doswiadczenie, ale najwazniejsze są dla mnie studia, wazniejsze niz nastrój i reszta rzeczy, więc chce osiągnąć stan najbardziej przyjazny nauce.
Zostawić ten piracetam jednak? Jeśli nie jego to chociaż ashwe i bacope?Powiedział też, że nie ma sensu suplementować choliny przy antycholinergiku jakim jest bupropion.

Ktoś coś doradzi?
Rejestracja: 2010
  • 274 / / 0

Pytanie od znajomej - w weekend planuje zabawę na ketonach żeby od poniedziałku przejść na SSRI 100mg. Można tak od razu? Czy lepiej od wtorku?
Rejestracja: 2017
  • 688 / 260 / 0

@mucha__ to zależy ile tych ketonów i jakie te ketony. :P Nie napisałeś też jakie SSRI ma brać, czy ma zwiększać dawkę do tych 100 mg czy dopiero zaczynać brać. Nikt tu nie ma szklanej kuli ziom.
Rejestracja: 2010
  • 274 / / 0

@Vratislav

Impreza ~14h start sobota 24, koniec 12 w niedziele, mefka/3MMC, nie brała żadnych leków, wiec zaczyna z sertraliną.

Ile jej zejdzie towaru? Raczej mało bo jest ekonomiczna.

Wiec od końca imprezy minie 24h do przyjęcia dawki leku, wystarczy czy poczekać?
Posty: 2417 Strona 238 z 242
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 827 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości