Antydepresanty - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2188 Strona 210 z 219
Rejestracja: 2006
  • 1448 / 32 / 0


Ale jak nagle odstawiałeś czy stopniowo bo zawsze po odstawieniu się nasila depresja, która przechodzi, a dlaczego odstawiałeś ?
Rejestracja: 2019
  • 23 / 2 / 0


Siema. Biorę paro od 6 lat na fobię społeczną oraz nerwicę lekową. Paro zrobiła ze mnie strasznie ograniczonego człowieka, od 5 lat jestem bezrobotny na zasilku ( W niemczech ) kiedyś miałem ambicje ( studia kariera) teraz nie mam żadnych ambicji, całymi dniami gram na kompie a każda próba podjęcia pracy kończyła się dość szybko. Jak patrze w przeszłość na siebie sprzed rozpoczęcia leczenia to nie poznaje siebie i nigdy bym nie przypuszczał, że tak będzie wyglądać moje życie w wieku 27 lat. Po prostu nie mam napędu żeby robić cokolwiek.

Farmaceutyczny gigant oskarżony o wywołanie fali śmiertelnych przedawkowań

Nad potężną rodziną Sacklerów – właścicielami amerykańskiej firmy farmaceutycznej Purdue Pharma produkującej OxyContin – zbierają się czarne chmury. Czy w końcu nadszedł czas, by zapłacili za swoją rolę w rozpętaniu i podtrzymywaniu największej epidemii uzależnień w historii USA?

Szkocja: najwyższy wskaźnik zgonów z powodu zażywania narkotyków w UE

Według opublikowanych ostatnio oficjalnych danych, liczba zgonów związanych z zażywaniem narkotyków w Szkocji wzrosła w ubiegłym roku do 1187.
Rejestracja: 2005
  • 3109 / 242 / 0


W sensie, że jest gorzej niż przed? Idź do lekarza. I używaj nazw substancji a nie leków.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 271 / 16 / 0


Czy paroksetyna znacznie różni się od sertry?
Mój terapeutic mówi ze leki u mnie nic nie zmienia prócz somatyki.
Warto pakować się w paro na stany lekowe? Jak to zadziało na was?
Rejestracja: 2018
  • 16 / 1 / 0


Biore obecnie wellbutrin zostaly mi dwa opakowania tianeptyny moge je polaczyc?
Rejestracja: 2011
  • 7241 / 707 / 0


Dobrym pomysłem będzie wejść na antydepresant, kiedy robię detox od kody, benzo, mj.
Juz raz doszedłem do 23 dni bez benzo, teraz pewnie będzie gorzej bo jeszcze odstawka kody.
Rejestracja: 2005
  • 3109 / 242 / 0


DrYale - no to masz śmiesznego terapeutyka... Jasne, że się różni. Moim zdaniem jest potężniejsza na pewność siebie, czyli lęki też zapewne. Za to bardziej przymula.

UJebany, weź się za to na poważnie, trzymam kciuki.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 271 / 16 / 0


Zastanawiam się czy leki kogoś z konfliktami wewnętrznymi rzeczywiście uleczyły (nerwica) . Czy warto zwiększyć częstotliwość terapii na np 4 w miesiącu czy pakować się w paroksetynę która wg np użytkownika pare postów wyżej, robi z Ciebie „warzywo” po latach używania.

Druga sprawa mogę wybrać np. mianseryne z pregaba LUB
paroksetyna z pregaba

Która wyrządzi mniejszy szkody jeśli chodzi o kondycję po i ogólnie?
Rejestracja: 2005
  • 3109 / 242 / 0


Miansa z pregabą brzmi zamulaście, ale nie mam dużego obycia z NaSSa. Może na nerwice trafiony mix.

Ja osobiście nie doświadczyłem żadnych szkód po ssri. SSRI zabijają emocje, ale po zakończeniu działania wszystko wraca do normy, pozostają dobre skutki, choć u mnie niestety tylko do następnego kryzysu.

Ale nerwica to co innego niż deprecha. Zawsze możesz też szukać poza głównym nurtem, w naturalnych, albo nootropach. Sprawdź jak będzie. Ciesz się, że się obywasz bez neuroli.
Rejestracja: 2018
  • 1181 / 92 / 0


@UJebany twój detoks będzie nie tylko męczarnią , ale małe szanse powodzenia, nie rzuca się dwóch substancji na raz, z mojego punktu widzenia żle to rozgrywasz. Ja teraz aktualnie przy tym poziomie wiedzy którą posiadam schodziłbym z benzo za pomocą opio. Mnie po 20latach ładowali cały asortyment neuroleptyków antydepresantów, stabilizatorów i nic nie pomogały w szpitalu i w domu. Dopiero sam zapronowałem lekarce pregablinę i ta znacznie zmniejszyła objawy szczegółnie na początku brania.
W Szpitalu i w domu ładowali mi wenfle, sam zasugerowałem lekarce fluvoksaminę dobry efekt anksjolityczny jest w tym stopniu dobrym lekiem że jak zmieniasz dawkę to odczuwasz ją od razu , jak będę schodził z opio dawki fluvoksaminy dam na 300-450mg ale to ja tak reaguje na fluvoksaminę.
No i w swoim arsenale została mi jeszcze kweta obecnie biorę 50mg przed snem tylko lub zamieniam na trazodon , leki te mnie usypiają ale mam straszne koszmary myślałem że to efekt neuroleptyków.
Jest jeszcze jeden lek który pomagał mi w odstawce ale nie zawsze czasami nasilał lęki to baklofen bo czasami powodował u mnie pobudzenie.
Wróćmy do twojej metody , organizmu nie oszukasz co prawda kodeina nie jest taka strasznna w odstawce to nie fent czy nawet stosunkowo dużo bezpieczniejsza morfina.
Jest jeszcze psychoterapia, tylko tu pojawia się problem będziesz czuł się coraz gorzej nadwrażliwość na dzwięki na światło, ogóle rozbicie czy pozwoli tobie , wyciągnoć jakieś wnioski z psychoterapii mi w szpitalu czy po szpitalu, jak miałem ataki lęku panicznego z zaburzeniami somatycznymi psychoterapia mnie wręcz drażniła.
Benzo jest trudniej odstawić niż średnio silne opio jak morfina czy oksydon, zjazd trwa miesiącami , dlatego ja zmniejszałbym dawki najwolniej diazepamem jak się tylko da . Jeszcze przed detoksem w szpitalu moja obecna lekarka, kazała mi schodzić o 1-2mg z diazepamu , na końcu nawet brać 0,5mg diazepamu czyli dzielić 2mg diazepam na 4 okruszki. Nie wiem jaki masz staż brania , ale z tego co piszesz nie bierzesz mało
Posty: 2188 Strona 210 z 219
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość