Dihydrokodeina - wątek ogólny

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

• 989 / 223 / 0

Mam receptę na DHC COntinus. I w kilku aptekach mi powiedzieli że to nie może być na zwykłą receptę tylko na RPW bo to lek narkotyczny. Jak z tym jest ??

@przodownik A Ty co wolisz solo - DHC Continus czy PST ?? Chyba juz sie Ciebie o to nawet pytałem ale klony robią swoje ;)

Czy wyrzut histaminy jest po tym taki sam jak po kodeinie czy moze trochę mniejszy ?? A moze nawet większy ??
  • 550 / 43 / 0

Jak tak mówią to wołaj kierownika apteki i powinno być ok

Projekt legalizacji marihuany w Sejmie już w kwietniu

Legalizacja marihuany to zysk dla pacjentów, rolników i gospodarki. To spokój dla obywateli, którym za wypalenie skręta nie będzie groziło więzienie. I oszczędności dla państwa, które za tego skręta nie będzie ścigać. Rozmowa z posłanką Urszulą Zielińską.

Kierowca MZA bezpodstawnie zatrzymany przez policję. Postanowienie sądu

Kierowca MZA, Zbigniew Kogut, został zatrzymany przez policję na podstawie fałszywego wyniku testu na obecność narkotyków w organizmie. Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku w okresie wzmożonych kontroli po wypadku z udziałem kierowców Arrivy. Teraz sąd uznał, że zatrzymanie było nieprawidłowe i bezpodstawne.
  • 989 / 223 / 0

Jak jest z wyrzutem histaminy po tym ?? Dokladnie taki sam jak po kodzie czy np trochę mniejszy ?? Ostatnio długo kody nie brałem i 750 grubo mnie pod kątem drapańska zrobiło czy w przypadku z dhc z podobnymi aczkolwiek trochę niższymi dawkami będzie podobnie ?? O.O
24 listopada 2020oxy77 pisze:
Jak tak mówią to wołaj kierownika apteki i powinno być ok

ALe to znaczy że DHC może być na zwykłą reckę wystawiane , nie ? Bo tak sądziłem do dnia dzisiejszego że to jest na poziomie tramalu i jak tramal może być pisane na poziomie tramalu. No ale dzis z dwie farmaceutki zachwiały moją wiarę z czego jedna waliła na całą aptekę "bo to jest NARKOTYCZNY LEK!" ,,,,, "Pan rozumie , tak??? - popatrzyła mi się w oczy - "LEK NARKOTYCZNY" dlatego powinien być wypisany na recepcie na której się "NARKOTYCZNE" leki wypisuje. A w aptece full ludzi. Ja to miałem totalnie w dupie ale nie jedną osobę która chciała by sobie po prostu kupic lek przeciwbólowy wprawiła by w osłupienie.
  • 2584 / 824 / 0

@Mordrag jeśli chodzi o wyrzut histaminy po dihydrokodeinie, to miałem go tylko raz przy pierwszym kontakcie z tym środkiem i w połączeniu z kodą. zwykle nie powoduje specjalnego wyrzutu, ale przy pierwszym razie może wystąpić. natomiast co do fazy, to przepłuczka z maku wygrywa bezapelacyjnie, ale DHC Continus jest myślę, że zaraz po niej. ma podobny moim zdaniem profil działania - powoduje wyciszenie i działa mocno sedatywnie. jest to opioid długo-działający.

DHC Continus jest od dawna na zwykłą receptę, Rp. - nie na narkotyczną. z każdym, kto robi w aptece problem możesz się wykłócać i udowodnić swoją rację. te leki może wydawać tylko farmaceuta, więc z nimi rozmawiaj. technik nie jest uprawniony do wydania tego leku. u mnie jeszcze nie było tego typu problemów, że nie chcieli wydawać. jedyne co to gapią się na receptę i naradzają na zapleczu, ale zawsze wydają.

nienawidzę takich niekompetentnych idiotek. powinieneś im powiedzieć, że są w błędzie, że tak to delikatnie ujmę. sam jak spotykam się z niekompetencją ze strony pracowników apteki, to robię raban.

jeśli masz dobrze wypisaną receptę, to wydadzą ci w innej aptece na spokojnie.
  • 989 / 223 / 0

muszę przyznać że ten stan po DHC jest świetny nie wiele się różni od Oksykodonu ( choć jest słabsze ale zarazem nie do końca - po prostu działa trochę inaczej ) tak naprawdę. Lol bliżej temu do Oksy niż do Kody. Aż uwierzyć ciężko no ale tak jest.
  • 2584 / 824 / 0

wcale nie jest ciężko uwierzyć. również wysoko sobie cenię ten profil działania i fazę po dihydrokodeinie. ten opioid łatwiej mi porównać do silniejszych opioidów niż do właśnie wspomnianej przez ciebie kodeiny. sam chyba pisałem to w swojej recenzji po pierwszym spożyciu.

dzisiaj zmniejszyłem dawkę morfiny i dorzuciłem sobie 480 mg DHC Continus i czuję wyraźne wzmocnienie sedacji oraz poprawę działania. bardzo lubię ten opioid.

:tabletki:
  • 1781 / 379 / 0

24 listopada 2020Mordarg pisze:
Mam receptę na DHC COntinus. I w kilku aptekach mi powiedzieli że to nie może być na zwykłą receptę tylko na RPW bo to lek narkotyczny. Jak z tym jest ??
Jest na zwykłą. Zresztą nawet jakby był na rpw i był poprawnie wypisany na rp to powinni sprzedać. Przynajmniej jeśli mówimy o e-receptach. Zwróć uwagę, że wszystkie e-recepty są utrwalane w systemie informatycznym więc istnieje wtórnik.

https://farmacja.pl/jak-apteka-ma-posta ... zenia-rpw/
  • 989 / 223 / 0

25 listopada 2020KapitanAizen pisze:
24 listopada 2020Mordarg pisze:
Jest na zwykłą. Zresztą nawet jakby był na rpw i był poprawnie wypisany na rp to powinni sprzedać. Przynajmniej jeśli mówimy o e-receptach. Zwróć uwagę, że wszystkie e-recepty są utrwalane w systemie informatycznym więc istnieje wtórnik.

https://farmacja.pl/jak-apteka-ma-posta ... zenia-rpw/

Ja ilości jeszcze sumarycznej leku nie miałem wpisanej. Jak to mi lekarz zmienił to juz od ręki poszło w tej konkretnej której się zaopatrzyłem już na bank nie patrzyli czy rp czy rpw. Przy okazji zadbałem o to żeby dhc było dostępne w paru aptekach pod ręką a nie że jest to mityczny lek o którym nikt nie wie , kolesiówa wgl z niesmaczną miną gadała ze mną o tym myśląc że o MST Continus gadamy dopiero poxniej do niej dotarło że zupełnie inny lek...
  • 2584 / 824 / 0

jeśli chodzi o poprawne wypisanie recepty na DHC Continus, to ilość sumaryczną substancji aktywnej u mnie piszą po prostu adnotację, że ją potwierdzono i obok tego 3.6 grama i w ten sposób zawsze przechodzi. chyba na elektronicznych receptach już właśnie nie trzeba pisać słownie tej ilości przy tego typu lekach z wykazów, a wystarczy jedynie zapisać, że ją potwierdzono. wymóg był na papierowych receptach z tego co czytałem na jakichś stronach dla farmaceutów, ale mogę się mylić. w każdym razie jedni lekarze nadal mi w ten sposób piszą recepty na inne leki psychotropowe czy narkotyczne, a niektórzy tej substancji słownie nie zapisują - tak jak w przypadku poniżej załączonej dihydrokodeiny i również wydają lek z takiej recepty.

tutaj załączam zrzut ekranu przykładowej recki z IKP. tak mam pisane DHC Continus i zawsze wydawali, a realizuję w dużych aptekach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 2584 / 824 / 0

ja zdecydowałem, że te ostatnio wykupione op. DHC Continus zostawię sobie, aż spadnie mi tolerancja i będę mógł uderzać do doktora po następną receptę. teraz branie zaporowych dawek nie ma sensu, bo przy dawce dobowej 600-800 mg dihydrokodeiny to zabawa raptem na tydzień, a o recepty mogę dostawać jedynie co miesiąc, więc trochę trzeba czekać.

myślę nad 7-14 przerwy i przemęczeniem się ze skrętem, aby zbić tolerkę, ale o tym napiszę później. realizuję coś teraz, ale jak mówiłem podzielę się tym z wami na dniach.

:tabletki: :extasy:
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 1946 uczestników Wejdź na czata