Dihydrokodeina - wątek ogólny

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

Posty: 1513 Strona 115 z 152
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 2436 / 552 / 155

14 września 2019Tosigot pisze:
Standard przy DHC to że wpisują nas do zeszytu albo systemu gdzie mają spis komu jakie opio sprzedali.
To jest tzw. ,,książeczka narkotyczna'', którą apteki prowadzą dla środków z grup I-N, II-N (do której należy DHC) oraz II-P. Może być prowadzona w formie elektronicznej lub papierowej. A środki III-P i IV-P oraz prekursory I-R są już prowadzone w formie zestawień. Co prawda DHC już od prawie 10 lat jest na Rp, ale nadal jest środkiem II-N, stąd pewne obostrzenia (jak np. konieczność przechowywania w sejfie).
Rejestracja: 2019
  • 164 / 43 / 0

To uczucie, kiedy ziele konopi jest razem majką na Rpw i w I-N, a dihydrokodeina w II-N na Rp...

@taurinnn , czy możesz napisać coś więcej na temat tej "książki narkotycznej"? Czy tam znajdują się dane wszystkich pacjentów czy wszystkich realizacji? To jest w obrębie placówki, sieci, czy całego kraju (domyślam się, że zeszyt to nie bardzo jest ogólnopolski %-D)?

Co masz na myśli z kolei pisząc o "zestawieniach" dla psychotropów?

Projekt legalizacji marihuany w Sejmie już w kwietniu

Legalizacja marihuany to zysk dla pacjentów, rolników i gospodarki. To spokój dla obywateli, którym za wypalenie skręta nie będzie groziło więzienie. I oszczędności dla państwa, które za tego skręta nie będzie ścigać. Rozmowa z posłanką Urszulą Zielińską.

Zielińska (KO, Partia Zieloni): do 20 kwietnia projekty w sprawie legalizacji marihuany

Do 20 kwietnia 2021 r. parlamentarny zespół przygotować ma trzy projekty ustaw dotyczące legalizacji marihuany - powiedziała PAP posłanka Urszula Zielińska (KO, Partia Zieloni). Rada Krajowa Zielonych właśnie przyjęła kolejne stanowisko, domagające się tej legalizacji.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 2436 / 552 / 155

@ZwyklyNarkoman Chodzi po prostu o wymagane ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii oraz Prawem farmaceutycznym sprawozdania ze sprzedaży i obrotu substancjami kontrolowanymi. Każda apteka prowadząca środki psychoaktywne (bo niektóre ich nie prowadzą) jest zobowiązana prowadzić te dokumenty. I każda apteka robi to dla siebie osobno, w razie kontroli NFZ czy innych urzędasów.
Rejestracja: 2017
  • 1970 / 313 / 0

po 3 gramach i 100 difki miałem jakąs psychodeliczną jazde, troche psychozę
Rejestracja: 2018
  • 2203 / 705 / 0

Zwykle przy małej tolerancji i mocnym ugrzaniu noddy zawierają różne CEVy, w połączeniu z difką mogłeś tym bardziej mieć różne wizje i dziwne efekty. Nie sądzę żeby DHC było tutaj wyjątkowo odpowiedzialne i jakieś unikatowe.
Rejestracja: 2018
  • 151 / 8 / 1

Da sie to dostac na takie gowno urazy jak kontuzje analogicznie do trama?
Rejestracja: 2019
  • 164 / 43 / 0

Osobiście nie sepiłem, ale wg mnie istnieje szansa. Wskaż wyraźne przeciwskazania do stosowania tramadolu, np. branie antydepresantów, najlepiej spore dawki i uczulenie na NLPZ, np. duszności, świąd, wysypka po ketonalu.

Daj znać jak poszło.
Rejestracja: 2018
  • 332 / 40 / 0

@wincentrzbik - idź do lekarza. Najlepszy będzie neurolog. Weź trama. Przyjdź z powrotem i powiedz że nie działa. Pewnie dostaniesz DHC. Większość lekarzy wciąż widzi DHC na receptach RPW. Uświadom, że wystarczy zwykła.

U normalnego rodzinnego nie ma szans :/
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 2436 / 552 / 155

28 września 2019wincentrzbik pisze:
Da sie to dostac na takie gowno urazy jak kontuzje analogicznie do trama?
Tak. Zależy też, jakie kontuzje. Przyjaciółka po rekonstrukcji rzepki dostawała w szpitalu tramadol, źle go znosiła, więc zmienili jej właśnie na DHC. Receptę przy wypisie również dali bez problemu.
Ogólnie DHC jest jednak chętniej wypisywana niż leki Rpw (oksykodon, morfina, tapenadol etc.) - zwłaszcza ci nieco młodsi lekarze, którzy śledzą nieco aktualności z branży i wiedzą, że DHC nie jest już na Rpw są bardziej skłonni wypisać, aniżeli ci starsi, nawet w PLB.
Rejestracja: 2019
  • 226 / 22 / 0

Jak jem 800mg trampka i jest spoko to ile muszę tych 90mg oral by otrzymać podobny efekt i czy to w ogóle da się porównać?
Posty: 1513 Strona 115 z 152
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 1972 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości