Kava Kava - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 701 Strona 64 z 71

Czy Kava Kava działa na Ciebie

43%
1.Tak
13
20%
2.Cos działa
6
17%
3.Słabo działa
5
13%
4.Nie czuje nic a nic.
4
7%
5.Działa ale w ogromnych ilościach.
2

Liczba głosów: 30

Rejestracja: 2018
  • 4 / / 0

Jak nazywa się odmiana kavy dodająca euforii? Czy taka odmiana również działa uspokajająco, czy aktywizująco?
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 211 / 12 / 0

Czy kava odbudowuje receptor GABA ? Tak jak 5-htp serotonine ? Czy robiąć sobie sesje microdosingu kavy odbuduje mi sie receptor Gaba i alkohol będzie mocniej działał tak jak to było kiedyś ?

Czas zrozumieć, że Unia Europejska jest lata świetlne za Kanadą w kwestii marihuany

Legalizacja sprawiła, że kraj stał się z dnia na dzień oazą dla rozwijającego się przemysłu konopnego, który szybko skierował wzrok na rynek międzynarodowy. Jednak podbój Europy okazał się dla Kanadyjczyków o wiele większym problemem, niż się tego spodziewano, gdyż legalnego rynku w UE na dziś dzień po prostu nie ma!

W Chorwacji lewica składa projekt ustawy legalizującej marihuanę

W tym tygodniu w Chorwacji odbędzie się publiczna debata na temat legalizacji marihuany dla celów rekreacyjnych, a następnie odbędzie się debata w chorwackim parlamencie - zapowiada poseł Mirela Holy z Partii Socjaldemokratycznej.
Rejestracja: 2019
  • 57 / 5 / 0

Na wstępie dzień dobry wszystkim. :ojeju:

kava jest naprawdę ciekawą używką. Stosuję szlachetną odmianę już jakiś czas i szczerze polecam każdemu. Napój przygotowywuję w blenderze - wsypuję zmieloną wcześniej kavę (25g), letycynę (60mg), dodaję minimalną ilość spirytusu (5ml) i olej MCT (10ml)
na 500 ml wody. Dzielę na 3-4 porcje i piję co około 30-45 minut.
Kawalaktony bardzo dobrze rozpuszczają się w tłuszczach i alkoholu. Zamiast MCT można użyć również klasycznego oleju kokosowego, jeśli ktoś lubi kokosowy smak. Letycyna wpływa korzystnie na wchłanianie pożądanych przez nas substancji. Podobno miód jeszcze dobrze działa, ale nie zauważyłem znacznej różnicy. Tak przygotowany napój pijemy na pusty żołądek, najlepiej min. 4-5 godzin bez jedzenia.

kava wprowadza w relaksujący stan, łagodzi niepokój, a jednocześnie zachowujemy trzeźwość umysłu. W moim przypadku widoczne jest również podniesienie kreatywności.
Muzyka (od siebie polecę: ambient) bardzo przyjemna, za to hałas może naprawdę drażnić.
Pomaga się otworzyć i ułatwia rozmowę z innymi ludźmi.
Nie polecam za to kierowania pojazdów.

Dawki dobieramy w indywidualny sposób metodą prób i błędów i nie zniechęcamy się, gdyż może zachodzić tolerancja odwrotna i trzeba trochę poczekać na efekty.

Dobrze współgra z CBD , alkohol w większych dawkach jest zdecydowanie odradzany.
Jutro będę próbować połączyć z Phenibutem i zdam relację.
Rejestracja: 2018
  • 321 / 100 / 0

Jak z pamięcią po kavie? Zapamiętam coś czy większość zapomnę? Można się czegoś uczyć po konsumpcji?
Rejestracja: 2018
  • 109 / 19 / 0

kava jest niesamowita, ale cena jest problemem. Dobra odmiana w moim wypadku podczas peaku sprawia, że anhedonia znika, czuję się bardziej energiczny i mam po niej lepszą koncentrację. Skutki uboczne to cięższy chód oraz lekkie anomalie ze wzrokiem przy większych dawkach, więc np. jazda samochodem po tym raczej odpada. Mimo ceny każdemu polecam spróbowania tej świetnej rośliny.
Alchemion pisze:
Jak nazywa się odmiana kavy dodająca euforii? Czy taka odmiana również działa uspokajająco, czy aktywizująco?
Koniecznie musi to być kava szlachetna. Tudei mocno zamula i powoduje długo trwające mdłości. Aby mieć pewność, że jest to kava szlachetna zalecane jest kupowanie od sprzedawców mających certyfikat "True kava". Potem jest też wybór między kavą heady oraz heavy. Te pierwsze są bardziej stymulujące, a drugie bardziej sedatywne.
return_zero pisze:
Jak z pamięcią po kavie? Zapamiętam coś czy większość zapomnę? Można się czegoś uczyć po konsumpcji?
Kwestia indywidualnej reakcji oraz tego, jaki to jest korzeń. Jak pisałem powyżej kava heady raczej będzie lepsza pod tym względem. Z nauką jednak może być różnie. Mi kava poprawia funkcje poznawcze, większość ludzi pisze, że na nich również nie wpływa negatywnie, ale nigdy nie wiadomo, jak Ty zareagujesz. Myślę, że jak dobrze dobierzesz korzeń, to przeszkadzać nie powinna.
Rejestracja: 2010
  • 2068 / 60 / 0

Testowałem kavę Platinum Noble kava from Vanatu, z pewnym niepokojem z racji wyczytanych ostrzeżeń na forum co do źródła. Jednak jestem pozytywnie zaskoczony, 50 g zalane 500 ml wody, o temperaturze ok. 40 C blenderowane 5 minut, sączenie przez skarpetkę 2 płukanie 200 ml wody. Po odsączeniu płyn o kolorze kawy z mlekiem, smakuje mocą ;) drętwienie w ustach jak po heniu, lekko pikantne mi smakowało. Pite na pusty żołądek, całość wypijana w porcjach przez około 3 h.
Aby poczuć pełną moc myślę że trzeba by wypić to na 2 porcje. Najbardziej podoba mi się wejście, jest konkretne zapowiada wejście mocnej fazy mrówki w ciele zawroty głowy, lekka euforia, lekkość ciała niestety trwa ona kilkanaście minut po czym działanie przechodzi w tło, uspokojenie, relax, lekka senność. Gdyby cena była przynajmniej o połowę mniejsza, na pewno stosował bym częściej, tak to ciekawa roślinka do narkocv lub od święta. Na pewno jeszcze skosztuję przy lepszych finansach.

Plusy : Konkretne wejście, dostępność, łatwość przygotowania.

Minusy : Wysoka cena, słabo wyczuwalne działanie po peaku.
Rejestracja: 2019
  • 57 / 5 / 0

Specjaliści od kavy uznaliby to pewnie za profanację "boskiego ziela", ale u mnie ciekawość wygrała.
kava moim zdaniem bardzo dobrze działa razem z Phenibutem i waporyzowanym CBD.
Naprawdę przyjemny miks. Aczkolwiek ostrożnie z Phenibutem. :extasy:
Rejestracja: 2018
  • 1002 / 143 / 0

Zamówiłem EVA VANUATU z M.O. i jestem kurewsko zadowolony. Mała ilość z 50 gram za 55 złoty zapewniła mi wieczór relaksu i spokojnie przespaną noc. Polecam.
Rejestracja: 2017
  • 1923 / 1147 / 34

Vanuatu to najsilniejsza Kava Kava.
Rejestracja: 2018
  • 18 / / 0

Pewnie tylko kwestią czasu jest uznanie kavy za lek i dostępności jej, oczywiście tylko na recepte czyli znowu ją zbanują
Posty: 701 Strona 64 z 71
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 641 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości