Lorazepam - Wątek ogólny

Pochodne dwuazepiny, które produkowane są jako preparaty lecznicze.

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 1428 Strona 103 z 143
Rejestracja: 2017
  • 2090 / 557 / 0

raczej nie ma takich leków, które jakoś specjalnie zmieniają działanie lorazepamu. inne substancje, które działają hamująco na OUN mogą potęgować senność i uspokojenie. chodzi mi tutaj o alkohol etylowy, GHB czy środki opioidowe. czasami w ulotkach antybiotyków widywałem wzmianki o tym, że mogą one potęgować działanie benzodiazepin, ale nic takiego nie uświadczyłem, różnicy brak.
Rejestracja: 2014
  • 3630 / 931 / 2

11 września 2019TomcioPaluch1986 pisze:
czy są jakieś leki które szczególnie konsolidują z lorkiem, klonem??
Pregabalina. Zaśniesz na stojąco

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Takiej metody policja jeszcze nie znała. Karton zaimpregnowany kokainą

Ukryte w bananach, w najskrytszych zakamarkach samochodów, udające proszek do prania. Takie metody przemytników można śmiało nazwać amatorszczyzną. Teraz hiszpańscy policjanci odkryli nowy sposób handlarzy narkotykami. W sprawie zatrzymano 18 osób.
Rejestracja: 2016
  • 768 / 124 / 0

Z lorkiem fakt, przynajmniej w ulotce pregabaliny, występuje lorazepam jako potencjalna interakcja, ja jednak nigdy nie zauważyłem, żeby były specjalne różnice w braniu pregaby jednocześnie z lorafenem, a z innymi benzo. Podobnie z oksykodonem, który też jest obok lorka wymieniony.
Rejestracja: 2019
  • 17 / 3 / 0

cześć, jestem tu laikiem i chciałbym się tylko dowiedzieć czy na fobie spoleczna i ataki paniki bardziej polecacie lorafen czy klonazepam? klonazepam przyjmuje ale poza zamuleniem efekt lęku wciąz jest ogromny chociażbym nie wiem ile zjadl klona np 8 mg
dzieki za odpowiedz
Rejestracja: 2018
  • 2433 / 534 / 155

@Tomaszewsky, a nie masz już czasem wyrobionej tolerki na benzo? 8 mg to naprawdę pokaźna dawka, dziwne że nie działa przeciwlękowo, poza tym u osoby bez tolerki przeważnie powoduje ona urwanie filmu. Jakie dawki klona zwykle bierzesz? Możesz spróbować zamienić go na lorazepam, pamiętając, że 1 mg klona to ok. 2 mg lorazepamu w przeliczeniu. Chociaż to naprawdę dziwne, że klony w takiej dawce na Ciebie nie działają przeciwlękowo (chyba że właśnie już wyrobiłeś sobie tolerkę).
Rejestracja: 2019
  • 17 / 3 / 0

calkiem mozliwe bo zadnego urwania filmu nie ma a raz nawet chyba lyknalem 12 mg w dawkach podzielonych i tyle ze zamulka. Myslisz, ze w takiej sytuacji jest sens wymiany na lorazepam?
Rejestracja: 2017
  • 2090 / 557 / 0

w sytuacji, gdy konieczne jest branie takich dawek najlepszym pomysłem jest przystopowanie i stopniowe schodzenie z dawki. do schodzenia używa się benzodiazepin o długim okresie półtrwania, np. klonazepam. proces musi się odbywać powoli i pod kontrolą lekarza, nie wolno przestawać nagle. moją radą jest po prostu zmniejszenie tolerancji, bo przy twojej obecnej, to żadna słabsza benzodiazepina cię nie "usatysfakcjonuje". lorazepam jest dobrym lekiem uspokajającym, ale na tym etapie uzależnienia zamiana nie ma sensu. wystąpi potrzeba zażywania kilku dawek w ciągu doby, dodatkowo wychodzi to drożej.

jeśli nie jesteś uzależniony i nie masz wyrobionej tolerancji, to ciężko mi uwierzyć, że 8 mg klonazepamu na ciebie nie działa. mimo, że sam nie od wczoraj zjadam te leki, to po takiej dawce bym leżał pod stołem cały dzień, a następny chodził zdrowo napierdolony. lorazepam przeciwlękowo działa mocniej i powinien zadowolić fobika, mi odpowiada i wielokrotnie go tu polecałem. tylko zacznij od dawki 1-2 mg, a nie od razu cały listek.
Rejestracja: 2019
  • 17 / 3 / 0

fakt zdarza mi sie usnac kilkukrotnie w ciagu dnia ale i tez mase mam spora bo 110kg.
czyli schodzenie w dol z klonem ale czy mam rozumiec, ze lorazepam jest slabszy bo trzeba go czesciej brac(czestsze przyjmowanie to nie problem kiedy leki maja zniknac)?
Rejestracja: 2018
  • 639 / 111 / 0

Nie jest stricte słabszy tylko ma krótszy okres półtrwania niż klonazepam więc odczuwalny efekt będzie krótszy. Jeżeli bierzesz klona codziennie i 8mg nie działa to musisz obniżyć tolerkę.
Rejestracja: 2017
  • 2090 / 557 / 0

15 września 2019Tomaszewsky pisze:
fakt zdarza mi sie usnac kilkukrotnie w ciagu dnia ale i tez mase mam spora bo 110kg.
czyli schodzenie w dol z klonem ale czy mam rozumiec, ze lorazepam jest slabszy bo trzeba go czesciej brac(czestsze przyjmowanie to nie problem kiedy leki maja zniknac)?
człowieku, czy ty masz w ogóle pojęcie jakie leki bierzesz? te leki cię z niczego nie wyleczą, działają jedynie objawowo, poprawa następuje tylko wtedy, gdy substancja krąży po twoim krwiobiegu. lorazepam przeciwlękowo działa lepiej od klona, więc idąc twoim tokiem myślenia powinno się go brać rzadziej (doraźnie). regularne zażywanie tych leków pogłębia problem, a nie odstawia się ich łatwo. żadne lęki ci nie znikną. najlepiej jak zgłosisz się do lekarza i tam zapytasz, forum to tylko wskazówka. być może źle zrozumiałem posta, pisz konkretniej jeśli możesz.
Posty: 1428 Strona 103 z 143
Wróć do „Apteczne”
Na czacie siedzi 1206 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość