Damiana (Turnera aphrodisiaca)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 157 Strona 16 z 16
Rejestracja: 2015
  • 1049 / 183 / 6

05 stycznia 2019vortexxix pisze:
przy waporyzacji/paleniu nie da się przerobić tyle, żeby zadziałała. Tylko ekstrakty dają szansę na jakieś efekty (ale i tak, mj-like działania bym się nie spodziewał, nie ten kaliber).
Czy zrobienie ekstraktu izopropanolem + ew. doczyszczenie przez rozpuszczenie tłuszczów w eterze naftowym (i ich wylanie do kanalizacji) da działający produkt końcowy?
Rejestracja: 2010
  • 622 / 60 / 22

Kiedyś miałem lekkiego kaca po 6 piwach i zaparzyłem sporą dawkę damiany. Jakież było moje zdziwienie, bo kac zszedł i poczułem fazę podobną do ekstazynki. I choć jestem rockmanem z zadowoleniem oglądałem festiwal Eurowizji... :mniam:

A jednak wolno palić marihuanę?

O jednolitości orzecznictwa, zapomnianej wyjaśnionej już rozbieżności i o tym, jak nie pisać kasacji…

Narkotyki w kołach zapasowych. Pogranicznicy przechwycili marihuanę wartą 1 mln zł

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt z Hiszpanii do Polski 60 kg marihuany o wartości ponad 2 mln zł. To kolejna osoba zatrzymana w tej sprawie. W październiku 2018 r. w pobliżu przejścia granicznego w Świecku został zatrzymany 35-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, który wiózł prawie 30 kg narkotyków z Hiszpanii.
Rejestracja: 2012
  • 147 / 28 / 0

Haha, pozdrawiam jako również wielbicielka rocka. Aczkolwiek nie wiem czym musiałabym się naćpać, żeby oglądać Eurowizję (wyjątkiem była ta gdzie grało Lordi). Żeby nie było komplego offtopu to diamiana jest bardzo sympatyczną roślinką, która daje delikatną ale przyjemną fazę bez efektów ubocznych. I herbatka z niej jest nawet dość smaczna. Nastrój poprawia, libido delikatnie podniesione ale chyba nie aż tak jak podobno damiane z tego wychwalają). Polecam łączyć z ziołem albo kanną(roślinką nie kannabiodami, żeby nikomu się nie pomyliło, ja używam mieszkankę kilku ekstraktów z kanny pod nazwą Gold Rush przywiezioną z Holandii)
Rejestracja: 2019
  • 36 / 2 / 0

Na mnie mocny napar działa delikatnie, ale tylko na pusty żołądek. Palenie nie daje żadnych efektów, niezależnie od ilości. Myślę jeszcze nad ekstraktem.

Za jakiś czas może będę kupować waporyzator. Używał ktoś vapcapa do damiany? Daje radę?
Rejestracja: 2015
  • 696 / 155 / 0

@kedd Miałem waporyzator stacjonarny starego typu, taki z gumową rurką, bańką szklaną i drucianą siateczką. damiana się w nim regularnie zapalała, przy 205 oC było praktycznie pewne, że skończy się to dymem i płomieniem ;) więc raczej trzeba mierzyć w niższe temperatury waporyzacji.
Rejestracja: 2018
  • 4 / / 0

Dużo osób tutaj pisało o nalewkach, które mocniej działają od samego naparu dzięki alkoholowi, który wyciąga więcej dobroczynnych substancji i stąd moje pytanie. Czy można pójść na skróty i zamiast czekać miesiąc z robieniem nalewki nie można po prostu zalać dajmy 10 gramów suszu 50ml wódki i potem tego normalnie zaparzyć? Czy po prostu szkoda kasy na alkohol, bo zioło nie będzie miało czasu się rozwinąć. Próbowaliście?
Rejestracja: 2020
  • 3 / / 0

Panowie, ciężkie pytanie! Nie zaleca się przyjmować damiana z lekami zawierającymi progesteron. Czy tyczy się to też tabletek antykoncepcyjnych? Macie jakieś info na ten temat?
Posty: 157 Strona 16 z 16
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 628 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości