SSRI: Citalopram (Celexa, Cital, Citabax) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 5656 / 436 / 0

@leonidas8
To możliwy skutek uboczny.Zacytuje pewien tekst
´´Najczęstsze skutki uboczne przy stosowaniu citalopramu to: nadmierna senność,´´ - wiec sprawa rozwiązana z czasem powinno ustąpić.Jak nie to migiem do psychiatry po zmianę antydepresantu. :tabletki:
  • 4 / 1 / 0

14 marca 2019leonidas8 pisze:
Z uwagi na umiarkowane działanie citalopramu na histamine czujecie tę senność w ciągu dnia? Jest to uciążliwe, czy do zniesienia, u każdego, czy tylko u niektórych?
To działanie jest na tyle delikatne, że gdybym nie googlował, to bym nie wiedział o tej histamince, bo nie czuje żadnej senności.

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Po 60-ciu latach WHO zmienia klasyfikację marihuany

WHO w końcu podało długo wyczekiwaną informacje o wyłączeniu marihuany z grupy IV czyli substancji niebezpiecznych. Jest to pierwsza taka zmiana w międzynarodowym prawie narkotykowym.
  • 1 / 1 / 0

Nie odczuwam senności w ciągu dnia, ale odkąd zaczęłam brać cital, poranne wstawanie z łóżka stało się dla mnie znacznie trudniejsze, szczególnie gdy śpię mniej niż 5-6 godzin.
  • 104 / 1 / 0

Wczoraj poszło pierwsze 20mg. Noc bardzo źle przespana, a w zasadzie nie przespana.

Mieliście podobnie na początku? Po jakim czasie sen się reguluje? Od poniedziałku mam szkołę więc do tego czasu sen musi się naprawić.
  • 5656 / 436 / 0

@leonidas8
Bierz lek na rano a co do spania to około 1,5 tyg. -2 tyg. i wszystko wróci do normy. :patrzy:
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 54 uczestników Wejdź na czata