Polski hip-hop

Now playing, koncerty, festiwale i wszelkie inne tematy związane z odurzaniem się dźwiękami

Moderator: Knajpa

• 3743 / 476 / 0

Ja to się wychowałem na 1rwszej masowej fali kultury hip-hop w Polsce. Początek lat 2000.
Kultura skate- Jazda na deskorolce, ciuchy mass i clinic , tańczenie breakdance i słuchanie rapu na Vivie i nocne audycje na Esce. To co teraz jest popularne, dla mnie mòwiąc delikatnie jest nie do przełknięcia.
  • 332 / 38 / 0

https://www.youtube.com/watch?v=FyUNin_v_Ew
Pezet - 98 (prod. Auer, cuty DJ Panda)

Zajebisty kawałek na klasycznym bicie. Zauważam pewną tendencje ostatnio iż następuje delikatny jak na razie powrót do korzeni. Coraz częściej starsi gracze powracają z nowymi albumami, coraz częściej powstają nowe kawałki na klasycznych bitach.
Wg mnie trapy się już powoli kończą i pytanie co dalej. Mam nadzieję że właśnie powróci klasyczne trueskulowe brzmienie bo dla gówniarzy roczniki 2000+ to coś nowego, oni nie wiedzą kto to był Biggie czy Mobb Deep bo to było na wiele lat przed ich narodzinami. A jak wiadomo w muzyce często wraca się do korzeni. Ja w każdym razie bardzo liczę na to że będą powstawać nowe albumu o klasycznym brzmieniu było by to coś ekstra.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ayahuasce

W ciągu ostatniej dekady nastąpiła ogromna zmiana w amerykańskiej polityce dotyczącej marihuany. Możliwe, że to zapowiedź tego, co może stać się z innymi środkami psychoaktywnymi, które obecnie są zakazane. Publikujemy fragment książki „Gdy rośliny śnią. Ayahuasca, amazoński szamanizm i ogólnoświatowy renesans psychodeliczny”.

Czy marihuana w aptece będzie tańsza? Niższy hurtowy VAT

Terapia konopiami medycznymi jest dla wielu pacjentów źródłem frustracji z uwagi na okresowe problemy z zakupem suszu i wysokie koszty leczenia. Jeden z dystrybutorów otrzymał jednak właśnie decyzję pozwalającą na sprzedaż hurtową z 8-proc. stawką VAT. Czy będzie to miało wpływ na cenę dla pacjentów?
  • 59 / 15 / 0

• 427 / 59 / 0

Jak wam się podoba nowa ''Muzyka współczesna'' Pezeta? Jak dla mnie sztos, chyba dołączę ją do listy moich ulubionych płyt.
  • 1838 / 210 / 0

Zjebana. Nie lubię techno.
  • 17 / 2 / 0

ja wychowałam się na rapie, słucham już od 17 lat, swoją drogą, może polecicie mi jakąś dobrą płytę? przydałoby się posłuchać czegoś nowego %-D

obecny Pezet mi nie podchodzi
  • 2689 / 174 / 0

Ciekawostka: 'Soundkillers" z Fokusem pierwotnie się ukazało na Shino Hito Zero w trochę innej wersji ;) Co do nadchodzącej Autonomii mam mieszane uczucia patrząc na tracklistę (w spoilerze) - CD2 będzie konkretna, ale CD1 to raczej niewypał (patrząc przez pryzmat przesłuchanych tracków będących już na YT).
Spoiler:
"Te kawałki co nie trafiły by w szerokie masy, ten brudny kurwa syf dla trudnych słuchaczy".
  • 2689 / 174 / 0

Nie mogę edytować już, proszę o scalenie.

Znalazłem przypadkiem na YT odrzut z Anatomi, całkiem przyjemny choć technicznie trochę poniżej poziomu tej płyty.
K2 - Noc cudów prod.Subbasa

A tutaj wywiad z K2:
Rzuć pytanie artyście MaxFlo x K2 (e04)
  • 332 / 38 / 0

https://www.youtube.com/watch?v=cI01UpStUE0
PRO8L3M - Skrable
na N - narkotyki

Art Brut 2 w drodze jaram się w chuj
  • 2200 / 369 / 9

Przemek Ferguson - Tylko Nocą

Mega dobry shit. Każdy numer. Pozdro Przemystaf!
Wróć do „Muzyka”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata