Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny – np. diazepam, czy klonazepam.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 6836 • Strona 684 z 684
  • 861 / 163 / 0
Awatar użytkownika

Pytanie może i trywialne, ale wyleczył się ktoś z bezsenność po stosowaniu benzodiazepin ? Nie wspomagając się żadnymi innymi lekami, taka bezsenność mija z czasem ? czy jest już permanentna, dodam, że chodzi o osobę która nie jadła bezo w ciągach całymi latami tylko paczkę klona raz na kilka miesięcy paczkę alpry raz na kilka miesięcy tak w sumie przez trzy lata zjadła może z 300mg alpry i 400mg klona.
Jest szansa, że sen wróci z czasem do normy oczywiście nie liczę że w tydzień ale powiedzmy po kilku miesiącach z suplementacją unikaniem używek, zdrową dietą.
Niech odezwie się ktoś kto także nadużywał benzo odstawił je męczył się jakiś czas, aż w końcu wszystko wróciło do normy czyli sen wrócił na właściwe tory z łatwością zasypiania regeneracją i wszystkim co w życiu normalne, które zostało zachwiane przez branie benzodiazepin, bardzo mi zależy na szczerej wypowiedzi ponieważ boję się brania leków nasennych do końca życia z głupoty stosowania benzo i dodatkowo jeszcze opiatów.
  • 1343 / 137 / 0
Awatar użytkownika

sam sie wpieprzyłem w alpre prawie 2 lata temu , fakt , że może nie są to duże ilości ale przyjmowane regualnie , nie mogę wytrzymać jakoś bez tego gaba ukojenia dłużej niż dzien / dwa.. potem biore. ale na bezsenność ja bym poleciał wysiłek fizyczny poprostu coś robić cały dzień , jak człowiek umordowany to powinien zasnąć w końcu .. chociaż na chwilę. Przekleństwem tak naprawde są te tabletki , bez tego od dawien dawna się nie ruszam z domu daleko , zawsze muszę mieć przy sobie w razie W.. a jak to odstawić na zawsze nie mam pojęcia. Bez dobrego terapeuty lub ośrodka jest to raczej nie możliwe. Chociaż obecnie próbuje sobie dzielić tabletki i przesuwać pore brania ich jak tylko to możliwe..
  • 23 / 10 / 0

Siema, mogę się podzielić własnymi doświadczeniami związanymi z benzo. 5 lat temu zacząłem brać alprazolam – trochę z powodu problemów ze snem, trochę rekreacyjnie. Niestety nie miałem wtedy żadnej wiedzy w zakresie benzo, nie miałem pojęcia, że tak szybko i tak mocno się uzależnię. W pierwszych 3 latach doszedłem do dawek 14-16 mg dziennie. W międzyczasie doszły jeszcze stimy i opio, więc zacząłem odstawiać równolegle z innymi substancjami. Dość szybko udało mi się zejść do 2-3 mg, ale dalej już nie szło :/ Poczytałem, postanowiłem spróbować wyprzeć alprę diazepamem, stosując zasadę 10mg rolek = 0.5 mg alprazolamu + 10%-20% redukcji co 2 tyg. Odstawiam tak około roku, gdzie w międzyczasie całkowicie wyparłem alprę rolkami, a następnie zacząłem redukować rolki. Obecnie jestem na 9 mg (2+2+5), dziś schodzę na 7mg (2 rano, 5 na noc). Czuję rozdrażnienie, brak motywacji, pogorszona pamięć, sen trochę gorszy, ale poza tym – zero skutków ubocznych. Kiedy zacząłem wypierać alprę rolkami, psychiatra powiedział mi że zna badania na których opierałem swój detoks, ale że nie jest to rozwiązanie dla mnie (wpakowałem się jeszcze raz w opio na krótko wtedy i stwierdził, że skoro przy wypieraniu postanowiłem wlecieć w jeszcze jedną substancję, to znaczy że nie dam rady w ten sposób odstawić). Niemniej, postanowiłem działać „na przekór” lekarzowi i jestem na ostatniej prostej do odstawienia całkowitego. alpry nie tykałem od pół roku. Na razie plan obejmuje zejście do 2 mg rolek na sen, co potem – zobaczymy jak będzie z moją banią i jak się będę czuł.
  • 2317 / 331 / 0
Awatar użytkownika

Ja biorę benzo w sumie półtora roku między czasie robiłem przerwy nie dłuższe niż miesiąc. Ogólnie dawki to były nie licząc chwilowych wyskokow głównie 2-4mg alpry. A obecnie 6mg sedamu co daje jak by odpowiednik połówki alpry wg tabeli.
Ciezko mi rzucić dalej i zdarzają się co parę dni wyskoki przez co stoję w miejscu. Myślicie że długo bym się męczył i czy byłoby to ryzykowne dla mózgowia gdybym poprostu zrobił sobie z tych 6mg CT tygodniowy i wrócił do normy czy raczej to nierealne. Przyznam że boję się po tym jak kiedyś robiłem CT od kilku substancji i branych miesiąc bardzo dużych dawek alpry, to po około dwóch tygodniach miałem dalej zblurrowany ciemnym tlem obraz w oczach a pierwsze dni podobne do delirium z chorymi snami mieszającymi głowę. No ale wiadomo to była duża dawka wtedy.
Odstawiałem w poprzednie lato alpre po pół roku brania 5mg schodziłem sobie stopniowo i zejście z 0,5 na 0.25 a następnie do zera było wręcz niewyczuwalne.
Teraz sytuacja jest mniej sprzyjająca, i nie wiem czy nastawiać się na ciężki ale szybki detox czy męczyć się z długim odstawianiem co raczej na zdrowie dobrze nie wpłynie 😟
https://youtu.be/XJPAk9ctb-Q

"Mówiłem nigdy więcej, a czas mi przyniósł plaster
Zagoiło się nieźle skoro goiło z otwartej
Zasypiam w pół do pierwszej, zasypiam w pół do czwartej
Albo znów kurwa nie śpię przez co jeszcze nim zasnę..."
  • 390 / 49 / 0
Awatar użytkownika

Próbuje odstawienie alpry branej codziennie parę miesięcy i kilka ostatnie dni na bzd to Bromazepam 3mg jednorazowo a benzo z krótkimi przerwami juz z 3 lata
Wczoraj nierozważnie do standardowej dawki pregabaliny która mnie nie fazuje zjadlem w kilka godzin jakies 1500mg karbamezapiny widzac co dłuższą chwile że wcale nie pomaga.
Zgięło mnie okolo 23 po sniffie 150mg pregi aż na ulicy usłyszałem "o japierdole ale najebany" i pytania ile konkretnie wypiłem od kolegi ale złagodziło mi strasznie nadmiar odbieranych bodźców i emocji czy lęków bez benzodiazepin.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane czy protipy? Szukałem długo i wiele info ale warto w kontekście substancji psychoaktywnych odświeżyć wiedzę co jakiś czas i odkopać nawet myślę
  • 2317 / 331 / 0
Awatar użytkownika

Z 3mg to wal CT. To jest odpowiednik ćwiartki alprazolamu.
Co się właściwie może złego stać przy takiej odstawcę jeśli się nie choruje na padaczkę?
Przy takiej dawce tydzień max dwa i człowiek jak nowy.
Chyba.. 😰
https://youtu.be/XJPAk9ctb-Q

"Mówiłem nigdy więcej, a czas mi przyniósł plaster
Zagoiło się nieźle skoro goiło z otwartej
Zasypiam w pół do pierwszej, zasypiam w pół do czwartej
Albo znów kurwa nie śpię przez co jeszcze nim zasnę..."
ODPOWIEDZ
Posty: 6836 • Strona 684 z 684
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.