Benzodiazepiny - Odstawianie

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 5794 Strona 539 z 580
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 112 / 0

Mozna. W moim przypadku dzialala zbawiennie przy objawach abstynenckich. Należy jednak wziac margines na to, ze na niektorych wrecz przeciwnie - nasila objawy (glownie psychiczne, ale nie tylko, moze sie trafic zwiekszone odczuwanie bolu). Najlepsza indica.
Rejestracja: 2017
  • 428 / 14 / 0

Jestem bez klona już 2tygodnie jakoś, odczuwam objawy abstynencji od jakichś 5 dni. Czy jeśli wrzuciłbym teraz odrobine klorazepatu+1mg alpry, to mój stan mocno sie pogorszy??

Narkotyki w przedwojennej Warszawie. Ile kosztowały i kto je zażywał?

Działkę kokainy można było dużo kupić taniej niż butelkę wódki. I kupowano. Ćpali przestępcy, ale też lekarze i urzędnicy państwowi. „Kokainistki rekrutują się przeważnie z najgorszych szumowin, morfinistki już z nieco lepszych sfer” – mówił szczerze przedwojenny diler. I nie krył nawet, ilu w Warszawie jest narkomanów.

Udaremniono największy od 30 lat przemyt kokainy

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wspólne działania KAS i CBŚP doprowadziły do udaremnienia przemytu około 2 ton kokainy.
Rejestracja: 2016
  • 443 / 110 / 0

Pogorszyć się nie pogorszy, ale odstawianie za pomocą alprazolamu wydaje się co najmniej dziwne. Jak odstawiasz klona, to zaopatrz się w coś na drgawki, bo to się może źle skończyć. Klorazepan do odstawki jest ok, ale powinien być stosowany z jakimś środkiem podtrzymującym, który pozwoli przetrwać najgorsze dni skręta plus coś na drgawki i na spanie. Dla mnie to absolutne minimum. Ja bym zaopatrzył się w jakiś modulator GABA i coś na spanie, czyli np. pregabalina żeby jakoś funkcjonować, kwas walproinowy na drgawki i mianseryna na spanie. Niektórzy przy odstawce benzo zalecają karbamazepinę, ale ja ją źle toleruję.
Rejestracja: 2016
  • 610 / 45 / 0

Jestem zmuszony odstawić CT alpre brana półtora miesiąca codziennie.
To co się działo wczoraj czyli pierwszego dnia to nie ma słów żeby to opisać. Dodatkowo doszedł mega kac i ogromny moralniak. Ogólnie bardzo dobrze psychicznie mi to zrobiło, spojrzałem ile rzeczy zjebalem. Jestem zadowolony, a nie ciągle benzo ciągi brak uczuć i emocji.
Rejestracja: 2016
  • 1164 / 97 / 0

13 maja 2019eso pisze:
^ 500mg eti starczyło by mi na kilka tygodni co najmniej, doraźnie miesięcy nawet ale co kto lubi.
Też tak zawsze sobie mówię, kiedy zamawiam taką ilość. Nie wiem co się dzieję XD

Ogólnie to brak udokumentowanej chwili snu od minimum niedzieli, jest gruba kappa na bani
Rejestracja: 2016
  • 54 / / 0

Nie wiem czy ktos czytał moje poprzednie posty. Tak latwo brac benzodiazepiny a problem zostanie wytłumiony. Od 11 marca go biorę... Wczesniej co klilka miesiecy przez 4 lata . Wczesniej w ostatnich latach pare razy jak mialem trudny okres.
Ostatnio bralem alpre od marca. Lekarz przypisal mi alpre zebym schodzil 0,125 co 2-3 dni. Ostatnio 1 mg na 2 dawki dziennie. Wczesniej nawet 2 i jak lęki byly +1 i na spanie . Teraz bede bral citronil 20 mg (zwiekszajac dawki 1/4 1/2 i cala), hydrozyksyzyne 2 mg syrop(0,5-1 lyzka) i kwetapine 25 mg (1-2) mg.
Teraz najgorsze terapia istdp i juz nie wiem czy jestem bipoloar trudne dziecinstwo czy sobą na benzo
Czytajcie ulotki ,nagle odstawienie alpry.; Brakowalo tylko tyle ze mialem omamy ze wszyystkich ratowali balem sie skakac. wrocilem do lozka z reka polamana
Rejestracja: 2016
  • 443 / 110 / 0

Bez sensu, lepiej dać na sen/uspokojenie neuroleptyk i drugi na sen/uspokojenie pseudoneuroleptyczne ścierwo. Z alpry warto przejść w pierwszej kolejności na długo działającą benzo, czyli diazepam/Klorazepan i na tym schodzić. A co na profilaktykę drgawek? Wszystkie neuroleptyki zmniejszają próg drgawkowy, podobnie jak hydroksyzyna. To 100 razy lepiej dać pregabalinę i kwas walproinowy. Rozwiązany zostaje problem drgawek i nadmiernej pobudliwości, wskutek nasilenia syntezy i zmniejszenie degradacji GABA. Na sen najlepsze efekty daje mianseryna, a citalopram ewentualnie rano na deprechę.
Rejestracja: 2013
  • 197 / 31 / 0

Byłem dzisiaj u nowej Pani psychiatry, w celu wypisania mi obstawy lekowej na odstawkę klona. Trafiłem na sympatyczna, młoda doktor, która znala pracę dr Ashton i stronę benzo.org i nie patrzyła ani traktowala mnie jak ćpuna, choć przyznałem że jadłem jak cukierki wszelakie benzo jakie mi w ręce wpadly:* rozsmieszyla.mnie gdy opowiadałem o swojej próbie s kiedy wszystkie tabletki jakie miałem w domu popiłem pięćdziesiątka clonazolamu roztopionego w spirytusie. Stwierdziła że "przecież są lepsze drinki xd oprócz wypisania mi klonów za które wkoncu nie muszę płacić fortuny w internecie, wypisala mi prege, depakine i perazyne, która zaproponowała brać doraźnie, ale jak mi będzie pomagać to mogę codziennie. Proponowałem jeszcze jakiś antydepresant żeby mi psycha nie siadla, ale poleciła się wstrzymać bo jak stwierdziła "i tak będę brał bombę chemiczna". Tak czy siak z wizyty jestem zadowolony. Od jutra tnę klona o 0,25 mg. Trzymajcie kciuki.
Rejestracja: 2018
  • 301 / 45 / 0

Witam, jestem około 8miesięcy w ciągu na benzodiazepinach oraz kodeinie. Leciało większość benzo w dawkach oscylujących w granicach terapeutycznych np; alpra 1-2mg/dzien, klon 2mg/dzien, estazolam 4mg/dzien, midazolam 7.5mg/dzien podjezykowo, nitrazepam 5-10mg/dzien, zolpidem 10mg/dzien, zopiklon 7.5mg/dzien, lorazepam 2.5-5mg/dzien. kodeina 150-600mg/dzien.

Dostałem na odstawkę 2opakowania 20tabl. po 5mg diazepamu + pregabaline. Z pregabaliny zrezygnowałem na własną rękę, gdyż reaguje na nią bardzo źle, a chciałem buprenofine w najniższej dawce. Dodatkowo mam zażywać kwetiapine na noc w razie problemów ze snem. Selegilina może zostać po uzgodnieniu z lekarzem, chociaż na początku chciał aby odstawiać bez niej.

Odstawkę zaczynam pojutrze, czyli wtedy jak dokończę ostatki alprazolamu.
W skrócie: do dyspozycji mam 40tabletek po 5mg diazepamu, nieograniczoną ilość kwetiapiny, selegilina zostaje brana 5mg/dzien.
Czy mógłby ktoś podesłać jakąś sensowną rozpiskę? Pojutrze mam zacząć 5mg-5mg-5mg diazepamu a po tygodniu 5mg-0-5mg. Czy taka rozpiska da radę, jeżeli zrezygnowałem z pregabaliny?
Rejestracja: 2016
  • 443 / 110 / 0

Sam Ci pisałem o pregabie i kwasie walproinowym... Szkoda, że nie dała żadnej słabszej benzo o długim czasie działania i czegoś na spanie. Pregabalina powinna umożliwić w miarę wystarczające przeżycie dnia. Na spanie to w tym wypadku jedynie mianseryna lub mirtazapina, które działają antydepresyjnie. Ewentualnie duży chlorprotixen (50 mg) lub lewomepromazyna (25-50 mg). Jednak neuroleptyki to straszne gówno, a lewomepromazyna jest okropna, jeśli chodzi o ilość działań niepożądanych, a i tak za efekt nasenny odpowiada jedynie blokada receptora H1, ponadto działa antydopaminergicznie, antyserotoninergicznie i cholinolitycznie choć na sen jest najbardziej skuteczna z neuroleptyków niestety. Jednak z tego co zauważyłem, to psychiatrzy uwielbiają wypisywać tą kategorię leków często ponad rzeczywiste zapotrzebowania i traktują go jako środki, którymi ratuje się ćpunów i to niezależnie od przyjętego środka. Jedynymi środkami wyciągającymi ze zwały (podobno) po stymulantach to sulpiryd i amisulpryd. Jednak nie próbowałem i nie zamierzam próbować (bo oprócz pseudoefedryny oraz sele/PEA nie brałem stimów) i nie zamierza. Jedynie czego może spróbuję to stimów o przeważającym mechanizmie serotoninowym.

@04pain, no brakuje co najmniej 1 rzeczy, leku przeciwdrgawkowego, np. kwasu walproinowego lub karbamazepiny. Niezależnie czy się nagle odstawia benzodiazepiny, czy redukuje dawki, to włączenie takiego leku jest absolutnie konieczne. Kwetiapina powinna dać radę, ale w dawce minimum 100 mg.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2019 przez Cooba83, łącznie zmieniany 2 razy.
Posty: 5794 Strona 539 z 580
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 171 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alicks, Baidu [Spider], calonex, Walas i 8 gości