Benzodiazepiny - Odstawianie

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Leki, GABA

• 744 / 27 / 0

Ja się Kurewskoo boję odstawić benzo nawet w szpitalu poprzednim razem od stawki clonazolamu bylem na pograniczu psychozy głosy drgawki bezsenność non stop rozmowy w głowie na mój temat rowerki herbaty sam nie mogłem zamieszać ani się jej napić dopiero jak doktor zwiększył na jakiś czas do 12 mg klono było w miarę.... A teraz to się chyba jebne na przezcieradle jak dostanę 30 mg rolek na dobę... wylem jak pies widziałem cienie które kurwa jak po alfie
Dobrze ze teraz nie jem klonazolamu ale i tak podobno są do dupy

To jeden z nie licznych detoksow których się boję bedzie w zk a wiadomo będzie zimny może na 30mg rolek.... wolałbym już detox metki na sucho
  • 1129 / 88 / 0

12 sierpnia 2018punk6 pisze:
wnc1964, w zależności od przypadłości dla benzo jest alternatywa - psychoterapia lub SSRI. W ten sposób powinno leczyć się fobię społeczną, GAD, fobie specyficzne, zespół lęku napadowego.
Nie zapominaj, że na różne dolegliwości lękowe często przepisuje się SSRI. I działa. Zalecenia są takie, żeby były to leki pierwszego rzutu, a benzodiazepiny ewentualnie. I krótko, max. 2 miesiące. A wspomniane przez Ciebie opio dość szybko przestaną Cię uspokajać i niwelować stany depresyjne. Niestety, ale tak to działa. Później będzie jeszcze gorzej i sam zobaczysz, co sobie zrobiłeś.
punk6 miło że się odnosłaś :-) i napisałaś.
Może od początku jestem 10miesięćy po odwyku zażywanego przez 20lat klonozepamu.

Teraz do meritum, SSRI biorę , brałem przed wyjściem na opoidy 200mg fluvoksaminy, innnymi lekami są pregabalina 300-600mg , kwetiapina 200mg mirtazepina 15mg. Moja lekarka jest podatna na sugestie więc wybór leków, w dużej mierze był moim wyborem. Jednak fluvoksamina z dodatkiem pregabaliny za słabo działają na moje lęki, kwetiapina seduje , ale jej działanie się zmniejsza, mirtazepina minimalna dawka na noc działa bez zarzutu.
Tak więc leki z grupy SSRI a przerabiałem już niemal wszystkie będąc na klonozepamie, citalopram, sertralina, paroksetyna, fluoksetyna w czasie detoksu SNRI wenlafaksyna
nie zadziałały tak jak powinny, chciałbym żeby tak było ale niestety nie jest co nie oznacza że fluvoksamina wcale u mnie nie działały, działają ale słabo podobnie pregabalina działa ale też słabo czasami może są takie dni że te combo leków działa silniej.

Odnośnie psychoterapii zaczynam od 5 września 2 sesje w tygodniu psychoterapię poznawczo-behawioralna (CBT) Wybrałem tą formą terapii, dlatego że w przeciwieństwie od innych terapii zajmuje się głównie teraźniejszością, a nie przeszłością ta terapia zajmuje się też oprócz depresji , fobii społecznej, GAD zespołu lęku napadowego itd nadużywaniu i uzależnieniu od substancji psychoaktywnych.

Opoidy biorę je bo tylko one mi narazie pomagają w 100% w moich dolegliwościach równie dobrze mógłbym zostać alkoholikiem. =punk6 masz rację leki te przestaną działać to nie marihuana to pozostanie mi długa przerwa i detoks może psychoterapia mi pomoże może zweryfikowanie leczenia farmakologicznego narazie w tej całej układance są opoidy dlatego są bo działają na całą gamę objawów jakie mam . ;ludzie na tym forum też świadomie dokonują wyborów, też wiedzą że ich wybory są świadome i często szkodliwe

@Astros ty prowadzisz jakieś statystyki? albo dużo gazet czytasz.

To był mój ostatni post o opio w dziale leki. Odniosłem się do koleżanki,z forum bo napisała do mnie.

@Anabolik jak bierzesz 12-16mg clono i kilka mg alprazolamu to twój detoks powinien zaczynać się na tej dawce. Jak byłem w szpitalu to wszyscy tak mieliśmy a nie skok z 20mg klona +alpry na 30mg diazepamu.
Masz na necie rozpiskę według Dr Ashaton i to by było moim zdaniem dla ciebie najlepsze rozwiążanie jak chcesz rzucić benzo.
Detoksu na sucho nie dostaniesz ze względu na napady padaczkowe i psychozy.

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Rozbita grupa „Ziela”

Do sprawy zatrzymano 13 osób, zabezpieczając przy tym m.in. anaboliki, papierosy bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową oraz odzyskano samochód poszukiwany w Niemczech. W akcji brało udział blisko 200 funkcjonariuszy z CBŚP, SG, KAS i SPAP KWP w Gorzowie Wlkp.
  • 545 / 2 / 0

redukuje powoli benzo, biore 4mg alprazolamu dziennie od kilku lat zazwyczaj 2mg przed praca i 2mg przed snem. odczuwam mikro odstawki pomiedzy dawkowaniem. czy zastapienie go clonazepamem to dobry pomysl? wg tabelki musialbym tez 4mg dziennie brac, tyle ze dluzej dziala i moglbym wtedy redukowac clona...obecne dawkowanie to za malo na leki w pracy i za malo na sen dluzszy niz 3h bez przebudzenia.
  • 1719 / 529 / 1

Jak już chcesz odstawiać i redukować to przejdź na diazepam, a nie klonazepam. diazepam działa jeszcze dłużej i będzie ci łatwiej odstawić.
  • 195 / 11 / 0

wnc1964 pisze:
12 sierpnia 2018punk6 pisze:
wnc1964, w zależności od przypadłości dla benzo jest alternatywa - psychoterapia lub SSRI. W ten sposób powinno leczyć się fobię społeczną, GAD, fobie specyficzne, zespół lęku napadowego.
Nie zapominaj, że na różne dolegliwości lękowe często przepisuje się SSRI. I działa. Zalecenia są takie, żeby były to leki pierwszego rzutu, a benzodiazepiny ewentualnie. I krótko, max. 2 miesiące. A wspomniane przez Ciebie opio dość szybko przestaną Cię uspokajać i niwelować stany depresyjne. Niestety, ale tak to działa. Później będzie jeszcze gorzej i sam zobaczysz, co sobie zrobiłeś.
punk6 miło że się odnosłaś :-) i napisałaś.
Może od początku jestem 10miesięćy po odwyku zażywanego przez 20lat klonozepamu.

Teraz do meritum, SSRI biorę , brałem przed wyjściem na opoidy 200mg fluvoksaminy, innnymi lekami są pregabalina 300-600mg , kwetiapina 200mg mirtazepina 15mg. Moja lekarka jest podatna na sugestie więc wybór leków, w dużej mierze był moim wyborem. Jednak fluvoksamina z dodatkiem pregabaliny za słabo działają na moje lęki, kwetiapina seduje , ale jej działanie się zmniejsza, mirtazepina minimalna dawka na noc działa bez zarzutu.
Tak więc leki z grupy SSRI a przerabiałem już niemal wszystkie będąc na klonozepamie, citalopram, sertralina, paroksetyna, fluoksetyna w czasie detoksu SNRI wenlafaksyna
nie zadziałały tak jak powinny, chciałbym żeby tak było ale niestety nie jest co nie oznacza że fluvoksamina wcale u mnie nie działały, działają ale słabo podobnie pregabalina działa ale też słabo czasami może są takie dni że te combo leków działa silniej.

Odnośnie psychoterapii zaczynam od 5 września 2 sesje w tygodniu psychoterapię poznawczo-behawioralna (CBT) Wybrałem tą formą terapii, dlatego że w przeciwieństwie od innych terapii zajmuje się głównie teraźniejszością, a nie przeszłością ta terapia zajmuje się też oprócz depresji , fobii społecznej, GAD zespołu lęku napadowego itd nadużywaniu i uzależnieniu od substancji psychoaktywnych.

Opoidy biorę je bo tylko one mi narazie pomagają w 100% w moich dolegliwościach równie dobrze mógłbym zostać alkoholikiem. =punk6 masz rację leki te przestaną działać to nie marihuana to pozostanie mi długa przerwa i detoks może psychoterapia mi pomoże może zweryfikowanie leczenia farmakologicznego narazie w tej całej układance są opoidy dlatego są bo działają na całą gamę objawów jakie mam . ;ludzie na tym forum też świadomie dokonują wyborów, też wiedzą że ich wybory są świadome i często szkodliwe

@Astros ty prowadzisz jakieś statystyki? albo dużo gazet czytasz.

To był mój ostatni post o opio w dziale leki. Odniosłem się do koleżanki,z forum bo napisała do mnie.

@Anabolik jak bierzesz 12-16mg clono i kilka mg alprazolamu to twój detoks powinien zaczynać się na tej dawce. Jak byłem w szpitalu to wszyscy tak mieliśmy a nie skok z 20mg klona +alpry na 30mg diazepamu.
Masz na necie rozpiskę według Dr Ashaton i to by było moim zdaniem dla ciebie najlepsze rozwiążanie jak chcesz rzucić benzo.
Detoksu na sucho nie dostaniesz ze względu na napady padaczkowe i psychozy.
Statystyk nie prowadzę, ale wystarczy wejść w odpowiedni dział na forum. Każdy zaczynał od kodeiny, tramal. morfiny /heroiny nigdy nie tkne, mówili. A tolerka w górę, brać trzeba a co najłatwiej /najtaniej skołować...?

A poza tym mówię z własnego doświadczenia... Nigdy bym nie pomyślał że będę brał here/fentanyl. Puknal bym się w głowę.
  • 1129 / 88 / 0

powoli redukujesz zamieniasz stopniowo alperazolam na diazepam np pierwszy krok 3mg alprazolamu +10mg diazepamu , w połowie odstawienia możesz dać pregabalinę dawki 300-600mg na samym początku SSRI + neuroleptyk o profilu sedatywnym. Przy wyborze neuroleprtyku kierowałbym się tolerancją , najlepsze recenzje zbierają kwetiapina, chloropotyksen oraz olanzepina, przy tej ostatniej istnieje jednak duże ryzyko przyrostu wagi, a nawet ryzyko cukrzycy.
Pewne zastosowanie w rzucaniu benzodiazepin ma też baklofen.
  • 545 / 2 / 0

13 sierpnia 2018DexPL pisze:
Jak już chcesz odstawiać i redukować to przejdź na diazepam, a nie klonazepam. diazepam działa jeszcze dłużej i będzie ci łatwiej odstawić.
z diazepamem laczyly by sie zbyt duze koszty a nie przeszkadza mi ze moze byc gorzej odstawic klono, wystarczy jak bede bral 2x dziennie po 2mg clono na poczatek i schodzil pomalu w dol po 0,125mg moze i to rok trwac co najwyzej za rok jak juz bede na minimum to wtedy zejscie na diazepam . pytam wlasciwie czy jest sens pakowac sie w clona zeby nie bylo gorzej niz z alpra...zebym nie zamienial kijka na siekiere
  • 80 / 3 / 0

W ciągu 10 dni spożyłem jakieś 40-50 mg eti w roztworze. Nie codziennie. Czasem dzien przerwy. Mieszalem raz z kodeiną i alkoholem. Jak przestane raptem brac to coś mi grozi? Padaczka jakaś? Grypopodobne rzeczy? Czy tylko będzie słabe samopoczucie?
Nie czuje jakiegoś parcia na eti samo w sobie. Fajnie mi podbiło kodeine aż sie zdziwiłem
  • 1719 / 529 / 1

14 sierpnia 2018kreide pisze:

z diazepamem laczyly by sie zbyt duze koszty a nie przeszkadza mi ze moze byc gorzej odstawic klono, wystarczy jak bede bral 2x dziennie po 2mg clono na poczatek i schodzil pomalu w dol po 0,125mg moze i to rok trwac co najwyzej za rok jak juz bede na minimum to wtedy zejscie na diazepam . pytam wlasciwie czy jest sens pakowac sie w clona zeby nie bylo gorzej niz z alpra...zebym nie zamienial kijka na siekiere
klon zawsze lepszy niż alpra, ale z doświadczenia zawodowego powiem Ci, że odstawianie samym klonem nie jes łatwe, ba chyba jedne z najtrudniejszych. Tak czy siak powodzenia.
  • 744 / 27 / 0

Dexx miałeś doświadczenie z jakimś pacjentem co odstawial clonazolam? To jest dopiero piekło
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata