Piwo - wątek ogólny

Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 3642 Strona 357 z 365
Rejestracja: 2020
  • 38 / 9 / 1

Z mniejszych, polskich browarów polecam piwa z Kormorana. Właściwie każde jest warte uwagi. Ja zaczynałem od Świeżego - taki już strong Lager (6.2%, ale bardzo pijalny) i faktycznie czuć tą świeżość : )
Ich seria Podróże Kormorana jest już kultowa i prezentuje niemal kraftowy poziom. Ich Porter jest uznawany za najlepszy, "zwykły" (w jednocyfrowej cenie) Bałtyk (ja się pod tym podpisuję) dostępny w sklepach.
Rejestracja: 2016
  • 889 / 102 / 0

dla mnie jedyne pijalne piwa to dwa

Pillsner Urquel Butelka, ale z beczki lepsze

Książece Pszeniczne, tutaj tylko z beczki

Ayahuaska w leczeniu uzależnień

Dr Jacques Mabit jest założycielem i kierownikiem Takiwasi, centrum rehabilitacji uzależnionych od narkotyków i badań nad tradycyjną medycyną, znajdującego się w Tarapoto w prowincji San Martin w Peru. Jest także profesorem nadzwyczajnym, odpowiedzialnym za studia nad medycyną tradycyjną na Universidad Cientifica del Sur w Limie, Peru oraz został wyróżniony tytułem honorowego członka Peruwiańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego. W 1996 roku wybrano go członkiem Ashoka Foundation. W niniejszym artykule opisuje terapeutyczny potencjał ayahuaski w zwalczaniu uzależnień.

Honduras: Niemal tona kokainy na łodzi rybackiej

Około 900 kilogramów kokainy przechwyciły wojsko i policja Hondurasu podczas wspólnej akcji z kolumbijskimi służbami. Narkotyki znajdowały się na łodzi rybackiej.
Rejestracja: 2010
  • 3743 / 476 / 0

Ja się ostatnio lubuję w czeskim Starovarze Mango Lime 5%. 2.50 zł a wchodzi jak woda. Aż się gębą robi takie aaahhh jakie to dobre. Przeskok w chuj od picia na siłe koncerniakòw typu Perła, Lech, Zwierzyniec. Stwierdzam, że nie lubię zwykłego piwa typu Jasne Pełne i piłem je z przyzwyczajenia. Wolę sobie wypić smakowe tego typu z przyjemnością, niźli męczyć "prawdziwe piwo" . Goryczka mi obrzydła. Odnoszę się do piw w przedziale 2 - 3.50 zł. Zdaje sobie sprawę, że w tym przedziale to zwykle siki i nie ma co oczekiwać łechtania podniebienia. Dlatego ze swoją ceną i walorami - Starovar rulez!
Lubie też Desperadosa, Captaina Jacka czy Lidlową wersję piwa z Tequilą -Argus el Bravos.
A jak mam kupić już sikacza by się porobić , to Kustosz litrowy w plastiku. Smakuje jak reszta piw do 3.50 więc po co przepłacac skoro efekt jest ten sam, ale o wiele mniejszym nakładem.
Przemawia też wygoda. Można sobie butelke odkręcić kiedy się chce, schować do plecaka/torby.
Bardzo przemyślane piwo. Nazwałbym je turystycznym.xd
Rejestracja: 2014
  • 9165 / 1253 / 0

Pan @Eisner kopiuje cudze posty (w tym mój) i wysyła jako własne...
Rejestracja: 2018
  • 304 / 33 / 0

Ale po kustoszach wiekszy kac przynajmniej u mnie
Rejestracja: 2020
  • 11 / 2 / 0

Takie w miare spoko piwko dla klasy średniej-niższej to Raciborskie. Wiele opcji: jest zwykłe, jest rżnięte, jest mocne. Cena około 4zł wliczając kaucję i spoko. No i EB zawsze na propsie, żeby się po prostu upierdolić bez odruchu wymiotnego przy wynalazków w stylu Żubr.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 82 / 5 / 0

Mi do szczęścia nie trzeba więcej niż Tyskacza (no, dwa Tyskacze). Solidna marka, która nie sqrwiła się niczym Żubr albo Żywiec (tego przecież nie da się pić, do niedawna przedstawiciel "klady średniej" koncerniaków). Do tego optymalny wybór pod kątem stosunku cena-jakość (2.00-2.50 butla).
Niedzielne popołudnia, w tym to teraz, lubię spędzać przy kuflu Tyskiego (do tego najlepiej soczyste bicie dobrego pojarunku).
Rejestracja: 2014
  • 9165 / 1253 / 0

Od wielu wielu lat (będzie z 6 - 7) nie piłem żadnego polskiego piwa "koncernowego".
Ostatnim był właśnie Żubr, który (wg. mnie) jako jedyny z jasnych lagerów trzymał poziom.
Za to Tyskie było wtedy na równi z wodą mineralną - bez smaku.

Mogło się to wszystko pozmieniać, ale patrzę na tą serię nowych piw Tyskiego i się zastanawiam, co oni tam wymyślają... jakieś Pilzne (dziwne słowotwórstwo - powinno być Pils / Pilsner / Pilnzer / czy choćby Pilzneńskie). To samo w sumie z "Pszenne" - pszenny to chleb jest, a piwo pszeniczne.

Spróbuj Panie Jasnych legarów np z Kormorana. Świeże, Rewolucyjne, Kormoran Jasny - ceny niewiele wyższe, a gwarantuję, że do Tyskiego nie wrócisz (chyba tylko z czysto finansowych pobudek). Świeże w sumie jest bodaj najtańsze z wymienionych i kosztuje pewnie bardzo podobnie, co Tyskacz, którego bije na głowę.
Rejestracja: 2010
  • 3743 / 476 / 0

Jasne że pełne też ujdzie w tłoku. No i dość tanie.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 4 / 2 / 0

Moje ulubione- Meister Bräu Export. Ujdą- Beck's, Tyskie, Łomża.
Posty: 3642 Strona 357 z 365
Wróć do „Etanol”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pijaczka1 i 0 gości