Piwo - wątek ogólny

Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

• 9178 / 1255 / 0

Dziś w Auchan zastałem przecenionego Komes'a Porter'a do 3.99 PLN, bo... data przydatności jest jakoś do grudnia tego roku : D
Oczywiście długo się nie zastanawiałem i kupiłem 5 sztuk (za chwilę spróbuję i jeśli warka jest OK, to w poniedziałek idę po więcej). Uwielbiam takie promocje!! Muszę zrobić porządek w piwnicy, bo jest już cała zawalona alkoholem : )
Mam tam m. in. 3 portery Warmińskie przeterminowane o jakieś 5 lat - muszą być obłędne : ) Ostatni raz leżakowanego Portera piłem w lipcu ze szwagrem - konkretnie Komesa (jakieś 4 lata po terminie) i był fenomenalny! Polecam leżakować portery.

PS - pił ktoś Portwer Lwowski? (nie mylić z polskim Lwóweckim, którego już chyba nie ma). Jak ma się do naszych?
Użytkownik nieaktywny
  • 975 / 284 / 0

@jezus_chytrus oj fakt- Bazant jest słowacki, a pierwszym czeskim jakie piłem był Radegast - całkiem spoko browar,(...) to podobnie jak w Niemczech-tam praktycznie piwo powyżej5% to już jest uważane za mocne, a u nas? powyżej7% ???- tak na moją logikę hehe %-D ,
lubię twoje posty piwosza - znasz się na rzeczy po prostu, pozdro Jezu
p.s. twój nick mi się zawsze kojarzył z kapelą punk-rock; Jezus Chytrus Oi!, słuchało się kiedyś takiej muzy, nawet bym powiedział, że to moje korzenie muzyczne- Polish Punk-Rock, teraz to słucham każdej dobrej,. :zombie:

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn

Ayahuaska w leczeniu uzależnień

Dr Jacques Mabit jest założycielem i kierownikiem Takiwasi, centrum rehabilitacji uzależnionych od narkotyków i badań nad tradycyjną medycyną, znajdującego się w Tarapoto w prowincji San Martin w Peru. Jest także profesorem nadzwyczajnym, odpowiedzialnym za studia nad medycyną tradycyjną na Universidad Cientifica del Sur w Limie, Peru oraz został wyróżniony tytułem honorowego członka Peruwiańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego. W 1996 roku wybrano go członkiem Ashoka Foundation. W niniejszym artykule opisuje terapeutyczny potencjał ayahuaski w zwalczaniu uzależnień.

Setki tysięcy więźniów wyszło na wolność z powodu pandemii. Co ze skazanymi za narkotyki?

Badacze Harm Reduction International przyjrzeli się działaniom, jakie ponad sto krajów podjęło w odpowiedzi na zagrożenie pandemią COVID-19 w przepełnionych więzieniach. Eksperci ONZ zalecają zwolnienie osób skazanych za przestępstwa narkotykowe bez użycia przemocy. Niektóre kraje wprost dyskryminują osadzonych za narkotyki.
  • 175 / 1 / 0

To masz błędną logikę.
Chyba, że mówisz o kupowaniu koncerniaków.
Rewolucja Piwna w Polsce już dawno rozwiała wiele mitów piwnych.
  • 959 / 82 / 0

Prosze o wytlumaczenie jak ma sie piwo do nawodnienia.
Kazde odwadnia, moze jedno/dwa nawadnia.
Spotkalem sie ze stwierdzeniem ze dziala jak izotonik ale tez ze Kazde alc odwadnia. Niech jakis spec sie wypowie.
  • 307 / 33 / 0

Piwo ma mala zawartość alkoholu wiec jak wypijemy 1-2 to napewno nie odwodni. Poza tym ma troche witamin i kcal. Mysle ze o to chodzi
Użytkownik nieaktywny
  • 975 / 284 / 0

^^ @kacpergx tak jak mówisz, podobnie 50-tka, czy setka(nie więcej) z przepitą, także nie odwodni, gdzieś czytałem, że kac jest właśnie min z odwodnienia organizmu
  • 611 / 75 / 0

22 grudnia 2019spider321 pisze:
^^ @kacpergx tak jak mówisz, podobnie 50-tka, czy setka(nie więcej) z przepitą, także nie odwodni, gdzieś czytałem, że kac jest właśnie min z odwodnienia organizmu
Kac to wynik domagania się organizmu kolejnej dawki narkotyku, tak samo jak zejście czy skręt po opiatach. Dlatego znika w mgnieniu oka po wypiciu kolejnej dawki alkoholu

Próbowałem w życiu już chyba wszystkich dragów, jednak euforia po wypiciu pięciu sześciu piw jest po prostu nie do podrobienia :D i tania i ogólnie dostępna no cóż chcieć więcej xd tylko człowiek w ciągu nie do życia trochę i wątroba dostaje po dupie ostro. Chuj tam takie życie
  • 1792 / 372 / 25

25 grudnia 2019Marcins96 pisze:
Kac to wynik domagania się organizmu kolejnej dawki narkotyku, tak samo jak zejście czy skręt po opiatach. Dlatego znika w mgnieniu oka po wypiciu kolejnej dawki alkoholu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kac

Kac to po prostu wynik zatrucia alkoholem, najpewniej aldehydem octowym, odwodnienie lub zatrucie niewielkimi ilościami metanolu. Można go przyrównać do zjazdu po stymulantach, jednak na pewno nie jest 'skrętem', gdyż ów jest po prostu zespołem abstynencyjnym. Objawy nagłego odstawienia alkoholu/opiatów to coś zupełnie innego niż kac. Po DXM też może np. występować pewien rodzaj kaca dzień po, jednak nie ma to nic wspólnego z żadnym zespołem abstynencyjnym.
Użytkownik nieaktywny
  • 975 / 284 / 0

22 grudnia 2019spider321 pisze:

Próbowałem w życiu już chyba wszystkich dragów, jednak euforia po wypiciu pięciu sześciu piw jest po prostu nie do podrobienia :D i tania i ogólnie dostępna no cóż chcieć więcej xd tylko człowiek w ciągu nie do życia trochę i wątroba dostaje po dupie ostro. Chuj tam takie życie
euforia jest po 6wiadomo..., ale jest też druga strona medalu- jak jestem trzeźwy - to bardzo na nerwy działa mi rozmowa z kimś kto jest dobrze wcięty, %-D , w ciągu wiadomo- wątroba i nery się nadwyrężają, ja mam postanowienie noworoczne- na kacu nie klinować wódką, najwyżej 1-2 piwka... I 100% racji- pijacki los; "Chuj tam takie życie"
  • 611 / 75 / 0

25 grudnia 2019ImaneAnys pisze:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kac

Kac to po prostu wynik zatrucia alkoholem, najpewniej aldehydem octowym, odwodnienie lub zatrucie niewielkimi ilościami metanolu. Można go przyrównać do zjazdu po stymulantach, jednak na pewno nie jest 'skrętem', gdyż ów jest po prostu zespołem abstynencyjnym. Objawy nagłego odstawienia alkoholu/opiatów to coś zupełnie innego niż kac. Po DXM też może np. występować pewien rodzaj kaca dzień po, jednak nie ma to nic wspólnego z żadnym zespołem abstynencyjnym.
W takim razie jak wytłumaczysz znikanie kaca po przyjęciu kolejnej dawki etanolu? Nagle Ci się organizm nawadnia? Kac to takie samo zejście jak każde inne po każdym innym narkotyku, znika wraz z przyjęciem kolejnej dawki
Nawodnienie organizmu nie da nic w porównaniu z wypiciem dwóch piw na kacu

Jak uznajesz takie gówno jak Wikipedia jako wiarygodne źródło informacji no to fakt, przeczytasz tam pewnie też że alkohol to używka a nie narkotyk %-D
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2019 przez Marcins96, łącznie zmieniany 1 raz.
Wróć do „Etanol”
Na czacie siedzi 1514 uczestników Wejdź na czata