Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 895 • Strona 90 z 90
  • 42 / 4 / 0

Moklobemid na pewno nie spłyca emocji jak SSRI, nie powoduje też zaburzeń seksualnych. Wszystko dlatego, że moklobemid w przeciwieństwie do SSRI zwiększa też dopaminę. Choć w zamian moklobemid może powodować lekką nerwowość, niepokój i lęk, dlatego jeśli ktoś ma predyspozycje do mocnego lęku powinien brać moklobemid z czymś przeciwlękowym.
  • 87 / 41 / 0

To jest mocno zaskakujące, z jednej strony działa przeciwlękowo (w kontekście socjalnym i lękliwości ogólnej u mnie działa cuda) a z drugiej rzeczywiście wzbudza nerwowość i lęk, ale wydaje mi się jakby był skoncentrowany bardziej w ukierunkowanych, określonych sytuacjach stresowych. W moim przypadku moklobemid stabilizuje niektóre emocje, ale nie w sposób który byłby odczuwany przeze mnie jako nienaturalny a raczej właśnie optymalny. Ale czasem potrafi ze mnie wykrzesać jakieś wybuchy gniewu, na które nie było mnie wcześniej stać, za to nigdy nie miały one miejsca przy moich bliskich lub innych ludziach lecz były skierowane w stronę przedmiotów martwych.
  • 107 / 8 / 0
Awatar użytkownika

Jak z libido na Moklobemidzie? Przerobiłem wszystkie SSRI, SNRI, mirtę, bupropion i trochę neuroleptyków. Nic nie daje rady na moją depresję. Jedyne, czego nie próbowałem to leki typu Moklobemid i Selegilina.
Zależy mi jednak na tym, aby nie zabijać libido. Dotychczas tylko bupropion był w tych kwestiach łaskawy a nawet dawał początkowo niezłego, przyjemnego kopa i chęć na chędożenie była przekurwiście wielka ;)
  • 42 / 4 / 0

Słuchajcie. Niestety ja muszę chyba pożegnać się z moklobemidem, bo lekarz dopatrzyła się u mnie objawów prepsychotycznych. Byłem na terapii na oddziale i dostałem takiego dziwnego niepokoju, że jak słuchałem wypowiedzi innych na grupie, to zaczęła mi się ta rozmowa nagle wydawać jakaś taka zbyt żywa, ekspresyjna, aż taka dziwnie przerażająca przez to, skuliłem się na podłodze przez to aż w sali, potem wybiegłem z niej, miałem wrażenie że za dużo bodźców dociera, za szybko czas płynie, to było takie przerażające dla mnie, lekarz aż poprosiła mnie do gabinetu i powiedziała że czym prędzej odstawia mi moklobemid i włącza lek przeciwpsychotyczny o działaniu przeciwdepresyjnym. Będzie myślała ewentualnie nad innym lekiem przeciwdepresyjnym. Dodam, że cały czas brałem atypowy neuroleptyk przy moklobemidzie. Także uważajcie, jak ktoś ma skłonności do stanów psychotycznych, to nie powinien brać moklobemidu, bo może je nasilać! Jest to fajny lek, bo nie tłumi tak libido, ale niestety nie jest dla wszystkich.
  • 107 / 8 / 0
Awatar użytkownika

Całkiem miły ten moklobemid. Po przerobieniu wszystkich SSRI, SNRI, NDRI i neuroleptyków stwierdzam, że nie zauważyłem skutków ubocznych. Nastrój lekko podniesiony. Napęd również. Zobaczymy, jak będzie dalej - już nie raz leki, które na początku coś tam działały okazywały się niewypałem.
ODPOWIEDZ
Posty: 895 • Strona 90 z 90
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.