Tabaka - Wątek ogólny

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 1945 / 408 / 28

Sosnowy Bernard to moja absolutnie ulubiona tabaka, nie ma ohydnego spływu, smak jest mocny i cudowny. Dawno jej nie wciągałem niestety, ostatnio nie było jej w trafice.

No wiadomo, przesiadka z Gawitha i Red Bulla na Bernarda to jak z Renault Clio 1,2l do BMW M2. Magic Moments ma świetny smak, ale ohydny spływ sprawia, że nie nadaje się do codziennego wciągania. Sosnowy najlepszy, ewentualnie wiśniowe Charivari.
Użytkownik zbanowany
  • 73 / 14 / 0

E-Papieros wyjdzie mi drożej niż tabaka nawet ta za 17zł. Na początku byłem podjarany E-fajką. Jednak już mi przeszło, a minął niecały miesiąc.
Tylko ten nos brudny na mieście i maseczkę brudzi przy oddychaniu cholernie.
Za to nikotyna wg mnie lepiej wchodzi przez nos, niż sama baza nikotynowa w elektronicznej E-fajce

2021: rok ważnych zmian w międzynarodowej polityce narkotykowej

Grudzień 2021. Amerykanie i Polacy legalnie palą marihuanę. W Norwegii wymiar sprawiedliwości nie interesuje się już osobami uzależnionymi od narkotyków, bo trafiły one pod opiekę ochrony zdrowia. Z dekryminalizacji cieszą się też w stolicy Australii. Być może takie zmiany zajdą w różnych częściach świata przez kolejne dwanaście miesięcy. Kryka Polityczna i przegląd najważniejszych inicjatywy narkopolitycznych na rok 2021.

Amsterdam ukróci turystykę do coffee shopów. „Przyjeżdżają, żeby się naćpać”

Amsterdam chce zakazać turystom odwiedzania słynnych coffe shopów, w których legalnie można kupić i palić marihuanę.
  • 350 / 48 / 0

Faktycznie, Magic Moments pomimo że to prawdziwy rarytas i najpyszniejsza tabaka ma też swoje wady. Cenę jeszcze zrozumiem, ja i tak wyrwałem po 14 więc tanio. Natomiast nie mogę zrozumieć niezabezpieczonej tabakierki. Dodatkowo, jak zauważono- nieprzyjemny spływ, a co gorsza- zatyka klamkę. Super tabaka ale niestety nie na co dzień. Taka dla mnie idealna na co dzień do Gawith. Kosztuje 7-8 zł, smak morelowo-waliliowy osobiście mi bardzo pasuje nie zatyka nosa, nie funduje nieprzyjemnego spływu i zaspokaja niedobór nikotyny we krwi, zawsze mam co najmniej Gawitha i 1 redbulla. Kolejną pozycją na jaką się szykuję to ten sosnowy Bernard. Póki co mam na stanie jescze pełne tabakierki Gawitha, Ozony C-type i Redbulla, ale jak się skończą, przejdę się po sosnowego Bernarda, podejrzewam, że w moim okolicznym sklepie będzie na stanie (mają bardzo duży wybór - cała ścianka tabak, w dobrych cenach). Co ciekawe w okolicy mam jeszcze jeden sklep z tyrobami tytoniowymi, w którym np. Gawith kosztuje 14 zł a inne tabaki analogicznie drożej lol.
Użytkownik nieaktywny
  • 1482 / 219 / 0

Denerwuje mnie ten Redbull, mocny kuresko, daje wręcz fazę, stymuluje psychicznie, ale do kurwy nędzy zatyka nos, w moim przypadku muszę sięgać po krople bo oddychając wieczorem ustami mam wrażenie niedotlenienia mózgu....poza tym redbull jest zajefajny ale nieprzewidywalny z wpływem na proces oddychania i to jest przewaga jednego procenta wady nad 99 procent zajebistości........
  • 1475 / 373 / 0

Mi tak samo ten redbull zatyka klamę, a dzień z amfetaminą i tabaką na stole to był blitzkrieg.

Ale wyczytałem w necie: 1/3 łyżeczki soli kuchennej, odrobina sody oczyszczonej, mieszamy w szklance z ciepłą wodą i płuczemy, pomaga. :-)
  • 350 / 48 / 0

Anegdotka ze sklepu z art tytułowymi. Stara baba za ladą, ledwożywa. 100 lat tak na pierwszy rzut oka. Mówię do niej: Gawith, kartą (pokazuję kartę płatniczą). Rozglądam się po różnych produktach w międzyczasie jak ona to nabija, patrzę cenę: 86 zł. Wow, podrożało.
- Przecież karton pan chciał, dobrze słyszałam!
SMH

Dziś sobie oszacowałem licznik. Odkąd zażywam tabakę od ok. połowy października 2020, zeszło mi 46 opakowań (w tym 2 szt. po 5g reszta 10g). Kolekcjonowanie tabakierek to też niezła zajawka:

https://ibb.co/z6qhr1K
  • 350 / 48 / 0

Właśnie poznałem sosnowego bernarda (Bernard original). Dobra tabaka, czuć sosną, żywicą, ma bardzo intensywny aromat lasu. Praktycznie zero spływu, nie zatyka nosa. Fajnie się komponuje z ziołami %-D Klasa.
10g za 14,20.
  • 14 / 3 / 0

czy tabaka może pomóc w rzuceniu palenia papierosów ? strasznie chciałbym rzucić te śmierdzące pety ale kiepsko mi to idzie, stosowałem pastylki, gumy, plastry i wszystko to o dupę rozbić.
  • 1475 / 373 / 0

Alpina i Red bull, moje ulubione póki co.
  • 174 / 52 / 3

23 lutego 2021Swietlik98 pisze:
czy tabaka może pomóc w rzuceniu palenia papierosów ?
Różnie to bywa. Dla mnie zażywanie tabaki nie wpływało w zasadzie w ogóle na chęć palenia papierosów. Ale ja nie paliłem dużo i tabaki zażywałem też niewiele. Warto spróbować, bo to zdrowsze niż papierosy.
P.S. na tabakach nigdy nie jest napisane, że powoduje raka, bo... nie powoduje raka.

Potwierdzam to, co koledzy wcześniej napisali o Red Bull - świetna tabaka ale zatyka nos.
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 2084 uczestników Wejdź na czata