Estazolam - Wątek ogólny

Pochodne dwuazepiny, które produkowane są jako preparaty lecznicze.

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 695 Strona 70 z 70
Rejestracja: 2012
  • 175 / 8 / 0

TZF czy Espefa to ta sama substancja i według prawa generycznego nie powinno byc żadnej różnicy w działaniu między tymi preparatami.
Rejestracja: 2021
Użytkownik zbanowany
  • 159 / 10 / 0

Zgadzam się z @tatarak generyki musza najpierw być przebadane pod względem jednolitego działania zanim wejdą w obieg.Wiec nie ma co się martwic.

Meksyk coraz bliżej legalizacji marihuany

Projekt ustawy regulującej produkcję i posiadanie marihuany, a także obrót nią, przegłosowali deputowani z niższej izby meksykańskiego parlamentu. Jeśli poprą go jeszcze senatorowie i prezydent, to Meksyk stanie się trzecim krajem z tak postępowymi regulacjami dotyczącymi marihuany.

Gdzie można kupić narkotyki lub dopalacze? Każdy może wypełnić ankietę

Twardogórski magistrat i GOPS prowadzą prace nad strategią rozwiązywania problemów społecznych. W opublikowanej ankiecie każdy może podać np. informacje na temat miejsc, gdzie sprzedaje się narkotyki lub dopalacze.
Rejestracja: 2020
  • 246 / 40 / 0

post3506413.html#p3506413
Dla mnie ważne, najlepiej priv.
Rejestracja: 2018
  • 868 / 42 / 1

Estazolam jest bardzo identyczny chemicznie z Xanaxem i zostawia takie same lub podobne ślady skórne w przekroczonych dawkach i ma te same uboki, zbliżony pół rozpad.
Rejestracja: 2020
  • 246 / 40 / 0

Nie zgadzam się.
Zanim esta się rozkręci, potrafi minąć półtorej godziny, lub dwie. Alpra trybi idealnie po 1/2 tego czasu, a nawet szybciej.
Esta ma też więcej uboków żołądkowych, typu objawy jelitówki na drugi dzień, a także czuć ją ZNACZNIE dłużej w tle niż alprasa, nawet do doby czasu.

Działanie prospołeczne, przeciwlękowe i aktywizujące na duży plus dla alpry, natomiast uczucie zrelaksowanych kończyn, mięśni, ciepełko i zamułka - tu lepsza jest esta. Niestety, ta druga jest lekiem starej generacji i rozpuszcza się naprawdę wolno.
Estazolam zwiększa uczucie odczuwania gorąca, moim zdaniem nie nadaje się na letnie dni, zwiększał mi potliwość. Przy alprze jest neutral, albo nawet zmniejszone wydzielanie ciepła i wilgoci. Nie podajesz spoconej dłoni, tylko Twój uścisk jest "suchy" i pewny siebie.

Przestrzegam przed mixowaniem estazolamu z opio - wchodzi na takie obszary w mózgu, że totalnie zabija cały nasz relaks i uczucie, dla którego nadal ktoś chce karmić receptory np. trampkiem.
Jak widać, różnic jest dużo.
Rzecz jasna, 1mg alpry o natychmiastowym uwalnianiu, działa też DUŻO mocniej, niż jedna - dwumiligramowa tabletka estazolamum.
Jedna i druga substancja, niestety powoduje wysoką niepamięć następczą.

Co kluczowe - esta nie posiada tej cechy, dzięki której część z Was uznaje alprazolam za magiczny. Wzięcie tego drugiego, potrafi na kilka godzin, wyzwolić w człowieku pokłady motywacji, pewności siebie i daje "kopa". Wytwarza się uczucie:
-dlaczego mam tego nie załatwić dziś, teraz? Przecież to dobry dzień! W przypadku esty, bliższe jej tożsamości będzie:
-tak mi przytulnie, tak ciepło, poprawię ten koc i ogarnę się jutro. Jutro nie następuje.

Natomiast na samo wydłużenie czasu snu i zmniejszenie ilości wybudzeń, estazolam jest godny polecenia. Po wstaniu, zaleca się jednak porządną kawę, przez wzgląd na zbyt długi okres półtrwania.
Posty: 695 Strona 70 z 70
Wróć do „Apteczne”
Na czacie siedzi 2327 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości