Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.
Co wolisz - haszysz, czy marihuanę?

63%
marihuana
663
37%
haszysz
386

Liczba głosów: 1049

ODPOWIEDZ
Posty: 1134 • Strona 112 z 114
Online
  • 1370 / 56 / 0
Awatar użytkownika
Scone Online
Kompetentny
Kompetentny

Re: Haszysz - Wątek Ogólny
Post
IMO bez sensu jest gadka o profilu działania haszu, skoro może być zrobiony z każdej odmiany i działać totalnie różnie.

Nie wiem, czy próbowaliście palić haka z fajki z sitkiem, ale moim zdaniem jeden z najlepszych sposobów (podobnie fajka łyżeczka). Normalnie się tlił, wystarczyło chwilę podgrzać. I żadnego gównianego tytoniu. Że ludzie palą pyszniutki haszysz z tym gównem i nie zastanawiają się nad alternatywą, to mnie zadziwia. Ja hasz mógłbym palić dla smaku, gdyby nawet nie działał. Przynajmniej dobrego haka, bo miałem też kiedyś coś dziwnego, po czym taka smoła zostawała.
LSD - Piękna i Bestia
  • 244 / 64 / 0
Awatar użytkownika

Re: Haszysz - Wątek Ogólny
Post
Prawdziwy afgan jest najlepszy, tyle że z czasem strasznie zamula i trzeba iść spać %-D To 100% indy tak mi się wydaje. Był czas lata 2000, że wszędzie go było pełno za to skuna jak na lekarstwo.
  • 10435 / 1974 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Re: Haszysz - Wątek Ogólny
Post
^
Pamiętam ten okres - To było jakoś w 2002 bodaj. Na południu kraju nie było niczego innego, tylko brązowa gruda. Po jakimś czasie jej cena wynosiła 16 zł za gram (przy zakupie 10 g). Pod koniec dile właściwie rozdawali ją w zamian za drobne przysługi, typu zakup coli i ciastek po drodze, jak szło się kupić.

Jakoś w maju, albo czerwcu kupiłem 3 g haszu - też brązowy, ale bardziej zbity. Płaciłem 60 zł za 1g... Leży zapakowany w zgrzaną folię z paczki po papierosach i słoiku wśród mojej Easy Sativy z zeszłego roku. Jeszcze go nie tknąłem xD Mam w tym słoiku jeszcze 3 g jakiejś Indiyjki 2 g Sativy (wyglądają kozacko, ale nie wiem, co to jest) - także nietknięte.
W zasadzie nie wiem, na co czekam... Jakoś tak przyzwyczaiłem się do swojego palenia.
  • 244 / 64 / 0
Awatar użytkownika

Re: Haszysz - Wątek Ogólny
Post
Hehe no, dawne dzieje. Po 15zl jeszcze się prosili byś wziął, nie to co teraz :/ 60zl to jest przegięcie i pewnie daleki od tamtej jakości. Ciekaw jestem skąd były dostawy bo zalał wtedy cały kraj. Zapewne bliski wschód ;) Ludzie się zachłysnęli jakością ale po kilku miechach każdy miał dość bo to było strasznie mocne jak na tamte czasy i ludzie zaczynali marudzić w tęsknocie za zielonym %-D Zniknął bez śladu tak samo nagle jak się pojawił. Pozostało ino wspomnienie ale przynajmniej człowiek ma świadomość, że spróbował prawdziwego haszu z prawdziwego zdarzenia.
Online
  • 1370 / 56 / 0
Awatar użytkownika
Scone Online
Kompetentny
Kompetentny

Re: Haszysz - Wątek Ogólny
Post
Ja z kolei uwielbiam marocana, kupiłem kiedyś zajebistego w Portugalii. Nie mam pewności, czy to było Maroko, ale high był tak magiczny i celebracyjny, że śmiem twierdzić, że owszem. Do tej pory szukam czegoś podobnego. Na początku aż mi się wyostrzył wzrok, liście wyglądały jak w grze z Ultra HD. Do tej pory miałem taki efekt tylko raz, przy pierwszym paleniu ever.

Tak, zarówno Afghani jak i Hindu Kush to są landrace z Afganistanu i okolic - czyste indici o pierwotnej genetyce.
LSD - Piękna i Bestia
  • 999 / 125 / 0
Awatar użytkownika

Re: Haszysz - Wątek Ogólny
Post
Wy mówicie o latach 2000, że hasz był mocniejszy od przeciętnej marihuany. Wszystko zależy od punktu i miejsca, bo hasz z reguły nudzi się po jakimś czasie (nawet ten bardzo dobry) szybciej niż dobrej jakości zielsko. Ja pamiętam jeszcze lata 90. i tak naprawdę nie brakowało mocnej ganji importowanej z Holandii na rynek dużych miast w Polsce i pełno na osiedlach gówienka w postaci brązowego haszu. Miałem dostęp do aphgana, czarnego, plastelinowatego i w końcu i tak ze smakiem powracałem do dobrej, kolorowej marihuany.
  • 244 / 64 / 0
Awatar użytkownika

Re: Haszysz - Wątek Ogólny
Post
Maroko też dobry, pierwszy jakiego próbowałem. Twarda kostka w kolorze piasku. Czułem jakby mnie zamknięto w woreczku foliowym pełnym wody z którego nie ma ucieczki %-D Chciałem zjeść chipsa ale stwierdziłem, że nie wiem jak się je więc odłożyłem. Poszedłem przewietrzyć się ale nogi mi się zaplątywały i przewróciłem się. Najgorsze było to, że sąsiad stał i się gapił.
  • 453 / 72 / 0
Awatar użytkownika

Re: Haszysz - Wątek Ogólny
Post
hasz zawsze mi się kojarzył z czymś tańszym, to jest loteria. Raz na jakiś czas pojawia się jakiś mocny afgan, a tak to przeważnie średniaki lub całkowite gówno. Jak usłyszałem historię, że przemycają to w odbytach ludzi i psów to już haszu w ogóle nie kupuję.
hasz to są odpadki, ładne topy się zrywa, a to co zostaje w tym liście i patyki to idzie na hasz. Takie tanie palenie na codzień.
Ten jasny hasz z pollenu jest bardzo dobry ale ciężko go dostać.
  • 10435 / 1974 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Re: Haszysz - Wątek Ogólny
Post
Serio hasz przemyca się w odbytach? Ile haszu zmieści się w odbycie psa? Na pewno nie trafia tak z krajów, gdzie jest "produkowany". Przecież to są tony.
Ja nigdy nie trafiłem na słaby #.
  • 27 / 9 / 0
Awatar użytkownika

Re: Haszysz - Wątek Ogólny
Post
hasz to nie są żadne odpady z rośliny, to strącone trichomy, czyli to co nas interesuje najbardziej w roślinie. W niektórych młynkach jest komora na kief, czyli trichomy strącone podczas mielenia pąków, zebrany i zprasowany kief to właśnie #. Owszem do produkcji również wykożystuje sie listki cukrowe bo niby czemu nie skoro czesto są bardzo oblane żywicą. Przy peodukcji używa się specialnych worków z różną wielkością oczek, najmniejsze to czyste trichomy te większe przepuszczaja też nieznaczne części zielone stąd różnice w kolorze i mocy. Dobry # zawsze bedzie mocniejszy od pąków z któych został zrobiony
ODPOWIEDZ
Posty: 1134 • Strona 112 z 114
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.