Iniekcje - wątek ogólny

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 1669 / 271 / 154

@kalafior91 Nie, ale u niektórych zostają zapadnięte jeszcze dość długo. Mi (strzelałam 2 lata) na prawej ręce (rzadsze i.v.) wyszły po jakichś 5 miesiącach, a na znacznie bardziej pokłutej lewej dopiero po roku.
  • 30 / 2 / 0

Poczytałam trochę, podglądałam zdjęć i moje objawy chyba się sprawdziły.
Od jakichś 2 miesięcy znam się z morfina iv. Problem w tym że mam bardzo mało widoczne kabelki, z tego powodu na początku lubiłam sobie puknąć w dłonie (akurat na nich mam ładne) oraz w nadgarstki. Obecnie staram się tego nie praktykować, wkłuwam się maksymalnie za drugim razem w przedramię.
Niepokoi mnie jednak fakt, że przez moją głupotę mogłam sobie naprawdę zrobić krzywdę. A mianowicie: odkryłam że na dłoni jest tętnica! I to nawet na obu!! Po zewnętrznej stronie dłoni, od strony kciuka, praktycznie w miejscu gdzie zgina się dłoń - zgodnie z grafikami na necie, biegną tętnice. Zastanawiałam sie, dlaczego mimo że te "żyły" po zaciśnięciu stazy się uwypuklają to nie są fioletowe, jak reszta kabli. No i mam odpowiedz, to nie są kable.
Piszę to ku przestrodze, dla nowicjuszy.
Najgorsze jest to, że byłam już kilka razy igła w tych tętnicach - gdy rozpaczliwie nieświadoma próbowałam wbić się gdziekolwiek. Poczułam nieprzyjemne szczypanie, lekki ból - mimo wszystko, nie tak okropny jak wyczytałam w wielu wątkach, także podanie było możliwe, ale tego nie zrobiłam. Może dlatego że jestem cipką i wkurwia mnie nawet najmniejszy bol, ale to pewnie dlatego że jestem opiowrakiem.
Uważajcie na siebie, bo dla mnie to mogło się tragicznie skończyć.

Narkotyki nigdy nie miały się lepiej

Na wojnie z narkotykami bez zmian. Wygrywają narkotyki.

Australijscy celnicy znaleźli kokainę w koparce

Podejrzenia celników wzbudziła koparka przysłana do Australii z RPA. Z tego kraju raczej rzadko sprowadzany jest sprzęt budowlany.
  • 1033 / 42 / 0

@poppyqueeningarden, no, ja się tam wbijałem kilka miesięcy, teraz jak o tym myślę, robi mi się słabo.
23 stycznia 2019kanda pisze:
Przeczesałam 3 ostatnie strony, nic nie ma na ten temat, więc zapytam:

Czy żyły po wewnętrznej stronie nadgarstka nadają się do pukania? Na przedramieniu i w zgięciu łokcia nie zawsze trafiam (nawet przy założeniu stazy), a ta żyła (?) między dwoma ścięgnami jest bardzo cienko pod skórą i myślę, że nie miałabym takiego problemu. Można? Ktoś próbował?
Można, acz nie powinno się
  • 192 / 15 / 0

@zioloziolo już próbowałam, za pierwszym razem bezbłędnie, za drugim jeden ruch ręką i byłam poza żyłą - ok. 1ml podałam podskórnie i dodatkowo miałam wielkiego siniaka.

Chyba faktycznie jednak lepiej zostawić je w spokoju.
  • 1033 / 42 / 0

Ja mam tam intensywnie eksplowatowane niegdyś miejsca, których nie tykałem rok, a mam do dziś blizny jak po próbach samobójczych i nie zanosi się, żebym za szybko się ich pozbył
  • 42 / 5 / 0

Na blizny polecam cepan, smarować często i regularnie to pomoże na ślady po wkłuciach.
  • 2 / / 0

Wiem, powiecie że jestem pojebany. Amputowali mi noge nad kolanem bo moja już obecnie eks spieprzyla mi strzał pod kolanem. Jej się wydaje że to przez to że waliłem w pachwine, jakie jest wasze zdanie, kto ma rację??
BTW od tego czasu żyły wogle nie są u mnie widoczne. Wiem że jedna glebinowka jest na przedramieniu pomiędzy bicepsami, a inne gdzie? Jeśli możecie podpowiedzieć?
Pozdrawiam.
  • 808 / 98 / 0

Proszę dziś w aptece o igły 0,45 i 0,5. Babka mówi, że ma 0,5 a o takich jak 0,45 nawet nie słyszała. xD
Potem przyniosła te rzekome 0,5 , które okazały się 0,8.

Bez komentarza chyba.
  • 409 / 35 / 0

Do mnie też kiedyś w jednej, mniejszej aptece starsza babeczka powiedziała że nie ma takich igieł jak 0,4 w ogóle i dała 0,6 . Spodziewałem się po niej z racji stażu wiekszej wiedzy...do dzisiaj pamiętam te ślady.
  • 2322 / 357 / 0

10 lutego 2019Trzykrotnie67 pisze:
BTW od tego czasu żyły wogle nie są u mnie widoczne. Wiem że jedna glebinowka jest na przedramieniu pomiędzy bicepsami, a inne gdzie? Jeśli możecie podpowiedzieć?
Pozdrawiam.
Nie na przedramieniu tylko ramieniu to masz chyba nawet dwie głębinówki albo i trzy. Chyba, że to ta sama i się jakoś rozgałęzia. W każdym razie ja walę w trzech miejscach. Jeden jakby po środku bicka, drugie wyżej tak ze 2cm i bliżej pachy (ale tu trzeba uważać na tętnicę) i trzecie miejsce tym razem tak 2cm niżej od tego pierwszego i też trochę bliżej pachy. Igła 0.5x25 wchodzi mi cała.Imho to są najlepsze kable jakie dane mi było testować. Nawet czuć różnice w wejściu.
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata