Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Czy uważasz ,że Ashwaganda działa?

61%
1.TAK
67
2%
2 .W miksach
2
22%
3.Trochę
24
15%
4.Nie
16

Liczba głosów: 109

ODPOWIEDZ
Posty: 368 • Strona 37 z 37
  • 151 / 1 / 0
Awatar użytkownika

Famas, a bierzesz ją bo cierpisz na bezsenność czy łykasz po prostu dla zgłębienia snu i dobrego samopoczucia?? :)
To jasne, że jeśli to drugie to ashwa może Ci dużo dawać, ale dla osoby z uszkodzonym przekaźnictwem serotoniny i rozwalonym gaba/glutaminianem z chroniczną bezsennością (np zasypianiem przez dobre 2h, płytki sen, budzeniem się na siku, przewracaniem się w łóżku 50 razy za każdym razem mając moment świadomości, i po 4-5 godzinach zakończonym całym cyklem sennym, tak jak ja np.) da raczej niewiele lub w ogóle.
Tak czy siak zazdro że Tobie pomaga się wyspać, widać że nic absolutnie Ci nie szwankuje :)
  • 326 / 39 / 0

13 maja 2022ZniszczoneMarzenia pisze:
Poza tym, iż ashwawaganda działa słabo warto zaznaczyć, iż powoduje również nadciśnienie tętnicze oraz wzrost ilości uderzeń serca na minutę, przez co zdecydowanie nie jest zalecana u osób leczących się na nie bądź tachkardię, migotanie przedsionków i inne schorzenia układu krwionośnego. Zdecydowanie lepszym i mniej inwazyjnym rozwiązaniem może się okazać żeń szeń, który takowe zaburzenia serca bardziej stabilizuje niż wywołuje.
Pierwsze słyszę. Właśnie czytam artykuł i jest mowa że obniża ciśnienie :O mogłbyś podać źródło informacji?

@maniexxxX , no ja właśnie miałem sen płytki, ciężko było mi zasnąć, dość częśto budziłem się w nocy i takie tam no i 5 htp plus ashwa pomogła mi na to, ale też do tego doszła zdrowa dieta( wcześniej się trochę głodowałem, bo jestem na redukcji ), waga poszła w dół i może to wszystko w jakiś sposób się połączyło i dało ciekawy efekt. Jeśli masz takie problemy co mówisz to tylko specjalista pomoże ci z tym schorzeniem także szybko termin i do roboty :D
  • 28 / 4 / 0

Powaliło mi się. Ashwawaganda obniża ciśnienie krwi przez co nie jest polecana osobom zarzywającym leki na nadciśnienie.
  • 326 / 39 / 0

@ZniszczoneMarzenia , no to jeśli obniża ciśnienie to chyba dobrze uzupełni leki na nadciśnienie?
  • 28 / 4 / 0

Właśnie że nie, pisze w sieci. Nie można ich łączyć. Nie wiem może chodzić o podwójne działanie.
  • 326 / 39 / 0

@ZniszczoneMarzenia , a no rzeczywiście. No ciekawe czy mają aż tak mocne działanie że może wyjść z tego coś nie fajnego.
  • 1645 / 240 / 0
Awatar użytkownika

14 maja 2022ZniszczoneMarzenia pisze:
Właśnie że nie, pisze w sieci. Nie można ich łączyć. Nie wiem może chodzić o podwójne działanie.
tak samo jak niby VILCACORA, a jakoś nie ma famy że jest niebezpieczna.
Należy się zmieniać by jakim jest się pozostać
Aby zostać trzeba problemom sprostać
Ciągle się zmieniam tą samą mam postać
  • 181 / 19 / 0

Mam takie pytanie bo dodałem sobie na okres 3tyg ashwagandhe Sensoril 125 mg x1 na czas ładowania się SSRI żeby lęki tak nie dokuczały.Wczoraj już ja odstawiłem bo brałem na noc i dziś od jakiejś godziny mam brain zapsy.Czy to normalne? Ashwagandha też je powoduje?Myślałem że to się tyczy tylko leków,bo kiedyś brałem Ashwe KMS66 i po dwóch miesiącach stosowania nie miałem prądów po odstawieniu.SSRI na jakim teraz jestem to fluwoksamina
ODPOWIEDZ
Posty: 368 • Strona 37 z 37
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.