Ashwaganda (Withania somnifera) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 230 Strona 23 z 23

Czy uważasz ,że Ashwaganda działa?

65%
1.TAK
22
3%
2 .W miksach
1
21%
3.Trochę
7
12%
4.Nie
4

Liczba głosów: 34

Rejestracja: 2008
  • 686 / 20 / 0

27 czerwca 2020shinekk pisze:
Wyczytałem o interakcji z lekami grupy SSRI, a co z TLPD? W sumie też działają na serotoninę i trochę mam obawy czy nie wyhamuje mi zbyt mocno serotoniny przy jednoczesnym łykaniu klomipraminy.
Dodatkowo wspomagam się pregabaliną na lęki, a w wątku znalazłem jedynie info odnośnie barbituranów i benzodiazepin. Czy mogę założyć, że pregabalina będzie w miarę bezpieczna?
Pomimo terapii chciałbym wspomagać się suplementami ziołowymi, padło na ashwgandę. Ktoś rozwieje moje wątpliwości? ;)
Nic ci nie będzie sam łykałem do klomi ashwe
Rejestracja: 2019
  • 56 / 3 / 0

Istnieja jakieś poważne przeciwwskazania do zażywania tej ashwagandhy z małymi dawkami benzo, czy tylko senność się zwiększy?

Psychoterapia z użyciem MDMA. Jak to działa?

Maciej Lorenc rozmawia z Peterem Oehenem, psychiatrą, psychoterapeutą i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Terapii Psycholitycznej. Oehen przeprowadził jedno z pierwszych badań klinicznych dotyczących wpływu MDMA na pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego i uzyskał od szwajcarskiego rządu pozwolenie na stosowanie tej substancji w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej.

Zagrożenia neuropsychiatryczne w leczniczym stosowaniu marihuany

Omawiając kwestię kompleksowego lub leczniczego uregulowania dotyczącego konopi indyjskich, głównym często słyszanym kontrapunktem, który w większości uniemożliwia rozważną debatę, jest to, że marihuana wywołuje skutki neuropsychiatryczne, które czynią z niej niebezpieczny produkt.
Rejestracja: 2020
  • 45 / 5 / 0

@Stteetart
Wiem wiem.Teraz juz wiem.Na poczatku jak wogule zaczynałem przygode z ashwa to odczuwałem 'jakies' tam działanie tych pastylek.Teraz to nie wiem jak biore czy wogule działa czy nie,jak placebo.Nawet jak zrobie przerwe.Już namierzyłem fajną mieloną ale mam jeszcze sporo pastylek.
Na koniec zrobie eksperyment-zaczne dwu,trzy-krotnie zwiększać dawke pastylek do konca zapasów.
Zobacze jak to sie bedzie miało do mielonej.Bedzie ciekawie jak wieksza ilosc pastylek tez nie trybi. %-D
Rejestracja: 2017
  • 6147 / 1085 / 2

JA musze sprawdzic wreszcie ashwe wieczorem.
No ale to musze miec wolne czy cos.
Na te chwile łykałem ashwe rano / koło południa i wypierdalało mi libido ;)
Rejestracja: 2019
  • 56 / 3 / 0

Jak już zacznę brać ashwagandhę to mogę od czasu do czasu (np. raz na tydzień) wrzucić pregabalinę czy coś by się stało?
Rejestracja: 2011
  • 2331 / 384 / 0

27 czerwca 2020acylowac27 pisze:
Istnieja jakieś poważne przeciwwskazania do zażywania tej ashwagandhy z małymi dawkami benzo, czy tylko senność się zwiększy?
Teoretycznie z tego co czytałem jakieś tam mogą istnieć, mi się zdarzyło wziąć parę razy alprę na podkładzie z ashwy oraz bacopy i dalej żyję (co oczywiście nie znaczy, że takie połączenie jest bezpieczne). Może to placebo, ale wydaje mi się, że działanie benzo było po prostu nieco mocniejsze.
Rejestracja: 2019
  • 56 / 3 / 0

Ja jeszcze oprócz maleńkich dawek benzo biorę Rispolept (ten muszę na schizofrenię). Czy łączenie go z ashwą będzie bezpieczne?
Rejestracja: 2020
  • 36 / 1 / 0

Mam stresująca pracę i masę problemów. Ashwa to jedyna testowana prze zemnie roślina która wykazuje jakieś działanie uspokajające i antystresowe. Nie jest to możne poziom alprazolamu ale jest to wyczuwalne i w przeciwieństwie do benzo nie ma takich efektów ubocznych i ryzyka uzależnienia. Polecam, właśnie znowu zacząłem 3 miesięczny cykl na Ashwie :)
Rejestracja: 2020
  • 3 / / 0

@Inglesss
W jakich dawkach zażywasz ashwagande? Mam podobną sytuacje jak Ty i zastanawiam się jakiej firmy produkt wybrać żeby wystarczyło na 2-3 miesiące i żebym był usatysfakcjonowany w 100%.
Rejestracja: 2020
  • 32 / 1 / 0

Stosowanie ashwagandhy można polecić osobom żyjącym w nieustannym pośpiechu, stresie i mocno zanieczyszczonym środowisku miejskim. Dzięki swoim właściwościom adaptogennym, roślina ta znacznie podnosi próg stresu i pomaga sprostać codziennym wyzwaniom. Największe badania na ten temat przeprowadzono w ojczyźnie ajurwedy - w Indiach, a konkretnie w szpitalu Ashwins Health Care and Research Centre w Hyderabadzie. Po dwóch miesiącach podawania chronicznie zestresowanym pacjentom po 600 mg ashwagandhy dziennie, poprawił się nie tylko ich nastrój. Zmniejszyły się też markery hormonów stresu w ich krwi, czyli mówiąc obrazowo: ich organizm stał się lepiej przystosowany do stresujących sytuacji. Badania te udowadniają, ż korzystne działanie ashwagandhy to nie tylko subiektywne odczucia, ale też realne działanie na organizm. Przeciwwskazanie do spożycia może stanowić jedynie ciąża i laktacja oraz zażywanie leków nasennych, znieczulających tudzież przeciwpadaczkowych.
Przykładowo Fushi Ashwagandha zawiera certyfikat Europejskiego Rolnictwa Ekologicznego i Soil Association.
Posty: 230 Strona 23 z 23
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości