Alkohol - co na kaca?

Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

• 262 / 23 / 0

03 marca 2019pasiuuu pisze:
Ja ze swojego alkusowego doświadczenia mogę podzielić sie rzeczą ktora niby jest logiczna, a jednak jakoś s to nie wierzyłem, a mianowicie PAPIEROSY. Jak na chlora przystało jak juz mam kaca to nie po 5 piwach,tylko dopadnie mnie po kilkudniowym ciągu, dlatego nie wierzyłem, ze papierosy lub ich brak to będzie jakas znaczna różnica. A jednak, ostatnio pierwszy raz od wielu lat nie miałem tydzień papierosów (musiało starczyć hajsu na piwo i gorzale, z jedzenia zrezygnowałem juz wcześniej wiec zostały fajki) no i po 4 dniach jak zszedłem z bomby takiej ze w sumie to mało co pamiętam, to czuje sie lepiej, niż zazwyczaj po takich lotach gdy wyjaralem do tego pare paczek i dziur w dywanie najebany jak dziwka. Wiec jeżeli ktoś nie pali dużo, albo pali tylko do alko, to polecam nie palic do alko wcale, a kac będzie o wiele znosniejszy.
Pozdrawiam wszystkich alkusow.
coś w tym jest, ja staram się ograniczać fajki przy wódzie- wtedy kac łagodniejszy jest :uwaga:
  • 678 / 55 / 0

na kaca dobrze, dostarczyć elektrolity do organizmu i minerały ( sód, potas, magnez, żelazo)

czyli do szklanki z wodą wsypujemy dwie - trzy łyżeczki soli himalajskiej albo stołowej, do tego wyciskamy jedną cytrynę. mieszamy można dodać kostki lodu i wypijamy :P

tym dostarczymy sód,

potas mamy w bananach i suszonych morelach,

żelazo i magnez w prawdziwym kakao bez cukru ale robiony na wodzie nie mleku.

po tym wszystkim powinno być o 50 % lepiej

aa i po tym wszystkim pijemy wodę najlepiej mineralną niegazowaną ilości większe niż zwykle :liść:

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.
  • 397 / 45 / 0

baclofen znosi kac alkoholowy.
  • 4 / / 0

Ja na kaca piję wodę, a w skrajnych przypadkach piwo.
  • 77 / 19 / 0

przed piciem sok pomidorowy + dużo witaminy C + magnez polecam :)
  • 983 / 140 / 0

BTW. alkohol zbija czy podnosi cukier? bo mój ojciec chory na cukrzycę nieraz mierzył sobie wstawiony i różnie to bywało. Zmierzam do tego m in czy opłaca się zjeść coś słodkiego po piciu, albo np wypić pepsi czy jakieś inne słodkie napoje, czy to po prostu zależy od organizmu i nie ma reguły?
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 110 / 0

Moze podnosic (szczegolnie drinki wysokokaloryczne),moze maskowac objawy gwaltownego spadku poziomu cukru. Na pewno moze prowadzic do wielu powiklan.

TMq

• 451 / 69 / 0

alkohol zbija cukier.
  • 299 / 32 / 0

Stąd pewnie to uczucie, że jest się głodnym jak wilk po pijaku i chce się ciągle żreć

TMq

• 451 / 69 / 0

Raczej obstawiał bym wzmożoną produkcję kwasu żołądkowegeo. Choć wachania cukru we krwi jak najbardziej też mają wpływ na uczucie głodu, dajmy na to takie piwko masz wysokie ig czyli spore podbicie cukru w następnej kolejności duży strzał slina z trzustki, który go zbija i alko też zbijające.
Nie wiem sam jak piłem w małych ilościach albo rzadko apetyt w górę, zawsze jak wracałe narypany do domu tłukłem się garami po nocy do tego z rana jak męczył cezar zaraz po przebudzeniu mega ssanie i szły spore porcje. Z czasem coraz mniejszy apetyt, może już flaki swoje dostały i nie wyrabiały.
Jak już konkret chlałem dzień w dzień nadkwasota z wymiotami + wieczna sraka normalka. Dopiero po wypiciu przynajmniej ćwiary można było cokolwiek zjeść lub wypić piwo %-D
Wróć do „Etanol”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata