Alprazolam - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

• 14 / / 0

WrakCzlowieka: Nie, tak nie pomyślałem, wiem tylko, że nie dzieli się na równe części, tak jak jest napisane. W jednej części może być 0,4mg a w drugiej 0,6mg.
  • 549 / 88 / 0

Gdzieś czytałem, że dobra metoda jest zrobienie roztworu i odciąganie w ml w przeliczeniu na mg. Schodzi sie o równe i małe ucinki, np. klona rozpuszczają w etanolu i precyzyjnie odmierzają dawki. Problem z nierównym kruszeniem rozwiązany.

Wypisała tysiące recept na "heroinę w pigułce". Z małego miasteczka uczyniła stolicę przedawkowań

Daniel Schneider, bohater serialu dokumentalnego "Farmaceuta", próbuje dociec, dlaczego w jego miasteczku młodzi ludzie zaczynają masowo umierać z przedawkowania leków i dlaczego nikt nie reaguje, gdy lokalna lekarka wypisuje tysiące recept na silnie uzależniający opioid.

Holandia: W obliczu epidemii ludność robi zapasy marihuany

W punktach sprzedających marihuanę wzrosły w niedzielę wieczorem obroty – po ogłoszeniu przez rząd, że one również zostaną zamknięte razem z restauracjami i barami w reakcji na rozprzestrzenianie się koronawirusa.
  • 1873 / 469 / 0

Na szybko, tak, jeśli coś rozpuszcza się w wodzie - przy benzo to akurat ciężko, tylko trzy czy cztery bardziej niszowe się rozpuszczają, inaczej etanol lub inne rozpuszczalniki - to można dzielić wolumetrycznie, np. dać taką ilość, by na 1ml mieć 0,5mg czy 1mg/1ml (IMHO najbardziej sensownie). Trzeba tylko pamiętać o sprawdzeniu rozpuszczalności, maksymalnej na mililitr rozpuszczalnika też. Potem dawkować pod język jak ktoś wytrzyma, no albo do napoju i tyle.
@BladziuchnyStrach @Wioslo

gbu

• 730 / 35 / 0

Tylko pytanie czy wypełniacze rozpuszczą się w spirolu , no ale najwyżej będą 'latały' - substancja aktywna powinna się rozpuścić. W wodzie to ciężko będzie.
  • 549 / 88 / 0

klon + etanol wszystko się rozpuszcza. Ludziska robia tzw.microcutting czyli co 2-3 dni biora ciut mniej co w przeciągu np.2 tyg daje te same zejście mg ale nie ma tego obcinka+stabilizacja.
  • 5 / / 0

Mam takie pytanie. Czy bywa tak albo ktoś tak miał, że gdy pierwszy raz zażył Alpox nie czuł praktycznie żadnych efektów? I czy po następnych dawkach zacznie coś lepiej działać? Pytam ponieważ nie wiem czy dalej go zażywać lub zwiększyć dawkę skoro nie wiem czy przyniesie efekty. Dawkę którą zażyłem to 0,5mg no i biorę z uwagi na zaburzenia lękowe.
  • 1795 / 442 / 0

jeśli poprawa miałaby nastąpić, to nastąpiłaby już po pierwszej dawce, benzodiazepiny tłumią objawy od razu, gdy tabletka się wchłonie. wątpię, aby 0,5 mg mogło w ogóle nie zadziałać, to taka standardowa dawka na pierwszy raz - nie za mało, ale też nie za dużo. żeby się przekonać jak działa, zalecam sprawdzić w stresującej sytuacji. jak się siedzi i nic nie robi, to niewielkie dawki większych zmian nie powodują. przy braku poprawy można spróbować brać więcej, zwiększyłbym po pierwszych testach do 1 mg i tej granicy nie przekraczał. to jeden z lepszych leków uspokajających i dziwnym zjawiskiem byłby brak działania. radzę mimo wszystko brać jak najmniej i jak najkrócej, bo to nie zabawka.
  • 145 / 2 / 0

Mam jak osoba powyżej. Alpragen. wziąłem 0,5 mg i nie czułem nic. 0,75mg na rozmowie też ledwo było czuć. A potem w towarzystwie 1mg i ani nie czułem jakiegos rozluznienia ani gadatliwosci. czy zwiększać dawke czy zostać przy 1mg? i jak długo się ładuje od połknięcia ?
jak długo was trzyma?
  • 56 / 10 / 0

@test123, jak i inni. Zadając takie pytanie bądźcie na tyle uprzejmi i napiszcie coś na temat swojego doświadczenia z benzo, bo od tego głównie zależy odpowiedź.
  • 5 / / 0

No w moim wypadku to pierwsze doświadczenie z benzo. Długo zastanawiałem tj. nawet dobre pół roku ponieważ sporo właśnie naczytałem się o jego właściwościach uzależniających dlatego się wzbraniałem, ale widzę teraz, że bez niego po prostu nie pójdę w paru sprawach do przodu mimo długiej pracy u psychoterapeuty. Tak to głównie alko teraz.
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 825 uczestników Wejdź na czata