Alprazolam - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

• 1464 / 293 / 0

post wyżej bardzo dobrze uchwycił tą kwestę, mam podobne spostrzeżenia jeśli chodzi o przepisywanie rolek i "typy" lekarzy, podobny podział udało mi się w swojej karierze zauważyć. ja mam starego doktorka i jest raczej tym czwartym typem, liczy się kasa za wizytę i nie ma wtedy znaczenia jaki lek ma być. ja zazwyczaj dostaję po 3-4 paczki właśnie Relanium i z mojej perspektywy najłatwiej właśnie ten lek dostać, ale to wiadomo, że jak ma się lekarza takiego, to praktycznie wszystko jest możliwe.

@Piolun co do twojego pytania, to najlepiej rozluźniająco działa klonazepam, który jest w dodatku tani i dosyć ekonomiczny. diazepam podobnie skuteczny w tej kwestii, ale nie każdy lekarz ci to da. w dodatku jest on drogi i mało wydajny, o czym sam zresztą wiele razy wspominałem. mimo tego jest to nadal przyjemna, lekka benzodiazepina. mi odpowiada jej działanie, bo jest dobrze wyważone i paradoksalnie mniejsza moc przydaje mi się częściej, gdy potrzebuję dodać sobie pewności siebie, ale jednocześnie się nie zwarzywić. przy innych benzodiazepinach trzeba bardziej uważać, a tutaj jest trochę inaczej.
  • 2032 / 375 / 154

20 września 2019DexPL pisze:
Starsi lekarze nie chcą wypisywać diazepamu (Relanium) bo ten lek w latach 80 i 90 był powszechnie stosowany przez miliony polaków do eliminacji skutków chujowego życia w komunizmie i w początkach demokracji. Lekarze w związku z tym kojarzą relanium - drag dla chcących się ućpać. Natomiast alprazolam jest także dzięki szkoleniom uważany za normalmny lek na uspokojenie itd.

Natomiast młodzi lekarze dzielą się na 4 grupy.
1. nauczona przez starych lekarzy -rolki to zło
2. nauczona na szkoleniach - alpra to dobro!
3. benzo to zło
4. Kasa za wizyty to dobro!
Pewnie znowu wszystko zależy od konkretnego lekarza, ale ja mam akurat doświadczenie z paroma starszymi (nawet po 70) lekarzami, którzy bardzo chętnie wypisują diazepam (oprócz niego także oksazepam, estazolam i lorazepam- taki ,,klasyczny zestaw''). Jeśli zaś chodzi o inne Twoje typy:

1) Właśnie przeważnie młodzi lekarze lub lekarze z habilitacją (takie mam spostrzeżenie) stronią od rolek, często nie mając zastrzeżeń co do innych benzo. Częściej byli to psychiatrzy, aniżeli rodzinni.
2) alprę najchętniej przepisywali młodzi lekarze (koło 30-40 lat), zarówno rodzinni, jak i psychiatrzy.
3) Najczęściej benzo odmawiali (nawet w b. ciężkich przypadkach - opisywałam to kiedyś w tym dziale) odmawiali psychiatrzy koło sześćdziesiątki, co ciekawe wszyscy płci żeńskiej. Trafiłam na dwójkę takich lekarzy.
4) Tutaj przeważnie lekarze między 35 a 50, przyjmujący prywatnie oraz również prywatni interniści w podobnym wieku przepisywali za odpowiednią opłatą dowolną ilość dowolnego benzo.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Handlarze „dopalaczami” na celowniku CBŚP

Z ustaleń śledczych wynika, że gang działał w latach 2014 - 2018, głównie na Śląsku, Mazowszu, Pomorzu, Lubelszczyźnie, w województwie opolskim, ale również w innych częściach Polski.
  • 12 / / 0

Cześć Panowie i panie. Problem powstał taki że rano jak wstaję około miesiąca biore alprazolam w dawkach 1mg zaczynałem od 6mg od 3mg od 8mg nawet. Od poniedziałku będę miał połówki bo chce z tego zejść. Rady? co zrobić żebym nie miał dragwek ani niczego - do tego czuje ogromny stres bo nie chce wyglądać jak warzywo przez tydzień czy dłużej. Pozdrawiam
  • 7384 / 876 / 0

Łatwiej byłoby Ci schodził tabletkami o spowolnionym uwalnianiu (Xanax albo Zomirem), ew. diazepamem. alprazolam ciężko ucinać, ale życzę powodzenia.
  • 1129 / 323 / 0

https://benzo.org.uk/manual/bzsched.htm - tu masz kilka schematów, dopasuj do swoich dawek i ilości jaką posiadasz. Najważniejsze to się nie spieszyć, na czas tej redukcji dobrze też będzie odpuścić inne dragi. Jak masz taką możliwość to porozmawiaj o tym z lekarzem, on może skorygować rozpiskę albo dać jakieś leki które pomogą. Oczywiście najwygodniej jak wyżej jezus napisał, ogarnąć diazepam.
  • 70 / 5 / 0

Jeśli biorę alprę 1 mg/doba - potencjał przeciwlękowy będzie się utrzymywać na stałym poziomie czy rosnąca tolerka sprawi że będę musiał stopniowo zwiększać dawki żeby uzyskać efekt przeciwlękowy? Nie chciałbym podbijać dawki chyba że w celach czysto rekreacyjnych raz na jakiś czas
  • 1129 / 323 / 0

Można dość długo lecieć na stałej dawce jak nie zależy ci na sroigm ujebaniu tylko na pozbyciu się lęków/pomocy w zaśnięciu. Osobiście bym brał tylko w stresujących sytuacjach, nie codziennie. Na przewlekły lęk są lepsze opcje (pregaba chociażby).
  • 24 / / 0

Jak myślicie, czy rodzinny przepisze afobam 1mg jak dobrze zagadam ? Nie mam żadnych papierów, nic w karcie o problemach społecznych itp.
  • 12 / 5 / 0

@up jeśli dobrze zagadasz i podasz wiarygodny powód (np lot samolotem), może się udać, ale nie liczyłabym na 1mg, bo to spora dawka
Użytkownik nieaktywny
  • 8 / 1 / 0

wydaję mi się ,że jeżeli racjonalnie uzasadnisz subtelnie nakierowywując lekarza (nadmierny natłok obowiązków w pracy, lęki nie pozwalające prawidłowo funkcjonować itp.) nic nie stoi na przeszkodzie ;))
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata