Alprazolam - Wątek ogólny

Pochodne dwuazepiny, które produkowane są jako preparaty lecznicze.

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 8890 Strona 685 z 889
Rejestracja: 2017
  • 2586 / 825 / 0

post wyżej bardzo dobrze uchwycił tą kwestę, mam podobne spostrzeżenia jeśli chodzi o przepisywanie rolek i "typy" lekarzy, podobny podział udało mi się w swojej karierze zauważyć. ja mam starego doktorka i jest raczej tym czwartym typem, liczy się kasa za wizytę i nie ma wtedy znaczenia jaki lek ma być. ja zazwyczaj dostaję po 3-4 paczki właśnie Relanium i z mojej perspektywy najłatwiej właśnie ten lek dostać, ale to wiadomo, że jak ma się lekarza takiego, to praktycznie wszystko jest możliwe.

@Piolun co do twojego pytania, to najlepiej rozluźniająco działa klonazepam, który jest w dodatku tani i dosyć ekonomiczny. diazepam podobnie skuteczny w tej kwestii, ale nie każdy lekarz ci to da. w dodatku jest on drogi i mało wydajny, o czym sam zresztą wiele razy wspominałem. mimo tego jest to nadal przyjemna, lekka benzodiazepina. mi odpowiada jej działanie, bo jest dobrze wyważone i paradoksalnie mniejsza moc przydaje mi się częściej, gdy potrzebuję dodać sobie pewności siebie, ale jednocześnie się nie zwarzywić. przy innych benzodiazepinach trzeba bardziej uważać, a tutaj jest trochę inaczej.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 2436 / 552 / 155

20 września 2019DexPL pisze:
Starsi lekarze nie chcą wypisywać diazepamu (Relanium) bo ten lek w latach 80 i 90 był powszechnie stosowany przez miliony polaków do eliminacji skutków chujowego życia w komunizmie i w początkach demokracji. Lekarze w związku z tym kojarzą relanium - drag dla chcących się ućpać. Natomiast Alprazolam jest także dzięki szkoleniom uważany za normalmny lek na uspokojenie itd.

Natomiast młodzi lekarze dzielą się na 4 grupy.
1. nauczona przez starych lekarzy -Rolki to zło
2. nauczona na szkoleniach - alpra to dobro!
3. benzo to zło
4. Kasa za wizyty to dobro!
Pewnie znowu wszystko zależy od konkretnego lekarza, ale ja mam akurat doświadczenie z paroma starszymi (nawet po 70) lekarzami, którzy bardzo chętnie wypisują diazepam (oprócz niego także oksazepam, estazolam i lorazepam- taki ,,klasyczny zestaw''). Jeśli zaś chodzi o inne Twoje typy:

1) Właśnie przeważnie młodzi lekarze lub lekarze z habilitacją (takie mam spostrzeżenie) stronią od rolek, często nie mając zastrzeżeń co do innych benzo. Częściej byli to psychiatrzy, aniżeli rodzinni.
2) Alprę najchętniej przepisywali młodzi lekarze (koło 30-40 lat), zarówno rodzinni, jak i psychiatrzy.
3) Najczęściej benzo odmawiali (nawet w b. ciężkich przypadkach - opisywałam to kiedyś w tym dziale) odmawiali psychiatrzy koło sześćdziesiątki, co ciekawe wszyscy płci żeńskiej. Trafiłam na dwójkę takich lekarzy.
4) Tutaj przeważnie lekarze między 35 a 50, przyjmujący prywatnie oraz również prywatni interniści w podobnym wieku przepisywali za odpowiednią opłatą dowolną ilość dowolnego benzo.

Poradnik Uliczne BHP – przykłady sytuacyjne

Czym jest „Uliczne BHP”? Jest to umowna i potoczna nazwa na wspólne określenie zasad, według których poruszamy się w publicznej przestrzeni. Są to wewnętrzne wzorce dotyczące naszego prywatnego bezpieczeństwa. Stworzone samodzielnie bądź grupowo, w oparciu o okoliczną sferę działań. Ustalone przez nas i srodze przestrzegane. Jest to kawałek teorii, który stosowany w praktyce odczuwalnie zwiększa szanse na uniknięcie przykrych sytuacji.

Siedem lat więzienia dla Rosjanina za przemyt haszyszu

Na siedem lat więzienia i 7,5 tys. zł grzywny skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Białymstoku Rosjanina zatrzymanego przez Straż Graniczną z przemytem prawie 77 kg haszyszu w podwójnej podłodze auta, którym jechał z Hiszpanii. Od zarzutu współudziału w innym podobnym przemycie został uniewinniony.
Rejestracja: 2019
  • 13 / / 0

Cześć Panowie i panie. Problem powstał taki że rano jak wstaję około miesiąca biore Alprazolam w dawkach 1mg zaczynałem od 6mg od 3mg od 8mg nawet. Od poniedziałku będę miał połówki bo chce z tego zejść. Rady? co zrobić żebym nie miał dragwek ani niczego - do tego czuje ogromny stres bo nie chce wyglądać jak warzywo przez tydzień czy dłużej. Pozdrawiam
Rejestracja: 2014
  • 9584 / 1853 / 0

Łatwiej byłoby Ci schodził tabletkami o spowolnionym uwalnianiu (Xanax albo Zomirem), ew. Diazepamem. Alprazolam ciężko ucinać, ale życzę powodzenia.
Rejestracja: 2018
  • 2203 / 704 / 0

https://benzo.org.uk/manual/bzsched.htm - tu masz kilka schematów, dopasuj do swoich dawek i ilości jaką posiadasz. Najważniejsze to się nie spieszyć, na czas tej redukcji dobrze też będzie odpuścić inne dragi. Jak masz taką możliwość to porozmawiaj o tym z lekarzem, on może skorygować rozpiskę albo dać jakieś leki które pomogą. Oczywiście najwygodniej jak wyżej jezus napisał, ogarnąć diazepam.
Rejestracja: 2019
  • 239 / 30 / 0

Jeśli biorę alprę 1 mg/doba - potencjał przeciwlękowy będzie się utrzymywać na stałym poziomie czy rosnąca tolerka sprawi że będę musiał stopniowo zwiększać dawki żeby uzyskać efekt przeciwlękowy? Nie chciałbym podbijać dawki chyba że w celach czysto rekreacyjnych raz na jakiś czas
Rejestracja: 2018
  • 2203 / 704 / 0

Można dość długo lecieć na stałej dawce jak nie zależy ci na sroigm ujebaniu tylko na pozbyciu się lęków/pomocy w zaśnięciu. Osobiście bym brał tylko w stresujących sytuacjach, nie codziennie. Na przewlekły lęk są lepsze opcje (pregaba chociażby).
Rejestracja: 2019
  • 170 / 5 / 0

Jak myślicie, czy rodzinny przepisze afobam 1mg jak dobrze zagadam ? Nie mam żadnych papierów, nic w karcie o problemach społecznych itp.
Rejestracja: 2019
  • 22 / 8 / 0

@up jeśli dobrze zagadasz i podasz wiarygodny powód (np lot samolotem), może się udać, ale nie liczyłabym na 1mg, bo to spora dawka
Rejestracja: 2019
  • 49 / 16 / 0

wydaję mi się ,że jeżeli racjonalnie uzasadnisz subtelnie nakierowywując lekarza (nadmierny natłok obowiązków w pracy, lęki nie pozwalające prawidłowo funkcjonować itp.) nic nie stoi na przeszkodzie ;))
Posty: 8890 Strona 685 z 889
Wróć do „Apteczne”
Na czacie siedzi 1952 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość