Alprazolam - Wątek ogólny

Pochodne dwuazepiny, które produkowane są jako preparaty lecznicze.

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 8058 Strona 685 z 806
Rejestracja: 2017
  • 2220 / 692 / 0

post wyżej bardzo dobrze uchwycił tą kwestę, mam podobne spostrzeżenia jeśli chodzi o przepisywanie rolek i "typy" lekarzy, podobny podział udało mi się w swojej karierze zauważyć. ja mam starego doktorka i jest raczej tym czwartym typem, liczy się kasa za wizytę i nie ma wtedy znaczenia jaki lek ma być. ja zazwyczaj dostaję po 3-4 paczki właśnie Relanium i z mojej perspektywy najłatwiej właśnie ten lek dostać, ale to wiadomo, że jak ma się lekarza takiego, to praktycznie wszystko jest możliwe.

@Piolun co do twojego pytania, to najlepiej rozluźniająco działa klonazepam, który jest w dodatku tani i dosyć ekonomiczny. diazepam podobnie skuteczny w tej kwestii, ale nie każdy lekarz ci to da. w dodatku jest on drogi i mało wydajny, o czym sam zresztą wiele razy wspominałem. mimo tego jest to nadal przyjemna, lekka benzodiazepina. mi odpowiada jej działanie, bo jest dobrze wyważone i paradoksalnie mniejsza moc przydaje mi się częściej, gdy potrzebuję dodać sobie pewności siebie, ale jednocześnie się nie zwarzywić. przy innych benzodiazepinach trzeba bardziej uważać, a tutaj jest trochę inaczej.
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 538 / 155

20 września 2019DexPL pisze:
Starsi lekarze nie chcą wypisywać diazepamu (Relanium) bo ten lek w latach 80 i 90 był powszechnie stosowany przez miliony polaków do eliminacji skutków chujowego życia w komunizmie i w początkach demokracji. Lekarze w związku z tym kojarzą relanium - drag dla chcących się ućpać. Natomiast Alprazolam jest także dzięki szkoleniom uważany za normalmny lek na uspokojenie itd.

Natomiast młodzi lekarze dzielą się na 4 grupy.
1. nauczona przez starych lekarzy -Rolki to zło
2. nauczona na szkoleniach - alpra to dobro!
3. benzo to zło
4. Kasa za wizyty to dobro!
Pewnie znowu wszystko zależy od konkretnego lekarza, ale ja mam akurat doświadczenie z paroma starszymi (nawet po 70) lekarzami, którzy bardzo chętnie wypisują diazepam (oprócz niego także oksazepam, estazolam i lorazepam- taki ,,klasyczny zestaw''). Jeśli zaś chodzi o inne Twoje typy:

1) Właśnie przeważnie młodzi lekarze lub lekarze z habilitacją (takie mam spostrzeżenie) stronią od rolek, często nie mając zastrzeżeń co do innych benzo. Częściej byli to psychiatrzy, aniżeli rodzinni.
2) Alprę najchętniej przepisywali młodzi lekarze (koło 30-40 lat), zarówno rodzinni, jak i psychiatrzy.
3) Najczęściej benzo odmawiali (nawet w b. ciężkich przypadkach - opisywałam to kiedyś w tym dziale) odmawiali psychiatrzy koło sześćdziesiątki, co ciekawe wszyscy płci żeńskiej. Trafiłam na dwójkę takich lekarzy.
4) Tutaj przeważnie lekarze między 35 a 50, przyjmujący prywatnie oraz również prywatni interniści w podobnym wieku przepisywali za odpowiednią opłatą dowolną ilość dowolnego benzo.

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Uzbrojone grupy przestępcze wprowadziły do obrotu ponad 80 kilogramów narkotyków

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie skierował do Sądu Okręgowego w Radomiu akt oskarżenia przeciwko 21 osobom wchodzącym w skład dwóch zorganizowanych grup przestępczych, w tym jednej o charakterze zbrojnym, z
Rejestracja: 2019
  • 13 / / 0

Cześć Panowie i panie. Problem powstał taki że rano jak wstaję około miesiąca biore Alprazolam w dawkach 1mg zaczynałem od 6mg od 3mg od 8mg nawet. Od poniedziałku będę miał połówki bo chce z tego zejść. Rady? co zrobić żebym nie miał dragwek ani niczego - do tego czuje ogromny stres bo nie chce wyglądać jak warzywo przez tydzień czy dłużej. Pozdrawiam
Rejestracja: 2014
  • 8888 / 1203 / 0

Łatwiej byłoby Ci schodził tabletkami o spowolnionym uwalnianiu (Xanax albo Zomirem), ew. Diazepamem. Alprazolam ciężko ucinać, ale życzę powodzenia.
Rejestracja: 2018
  • 2072 / 646 / 0

https://benzo.org.uk/manual/bzsched.htm - tu masz kilka schematów, dopasuj do swoich dawek i ilości jaką posiadasz. Najważniejsze to się nie spieszyć, na czas tej redukcji dobrze też będzie odpuścić inne dragi. Jak masz taką możliwość to porozmawiaj o tym z lekarzem, on może skorygować rozpiskę albo dać jakieś leki które pomogą. Oczywiście najwygodniej jak wyżej jezus napisał, ogarnąć diazepam.
Rejestracja: 2019
  • 221 / 27 / 0

Jeśli biorę alprę 1 mg/doba - potencjał przeciwlękowy będzie się utrzymywać na stałym poziomie czy rosnąca tolerka sprawi że będę musiał stopniowo zwiększać dawki żeby uzyskać efekt przeciwlękowy? Nie chciałbym podbijać dawki chyba że w celach czysto rekreacyjnych raz na jakiś czas
Rejestracja: 2018
  • 2072 / 646 / 0

Można dość długo lecieć na stałej dawce jak nie zależy ci na sroigm ujebaniu tylko na pozbyciu się lęków/pomocy w zaśnięciu. Osobiście bym brał tylko w stresujących sytuacjach, nie codziennie. Na przewlekły lęk są lepsze opcje (pregaba chociażby).
Rejestracja: 2019
  • 131 / 5 / 0

Jak myślicie, czy rodzinny przepisze afobam 1mg jak dobrze zagadam ? Nie mam żadnych papierów, nic w karcie o problemach społecznych itp.
Rejestracja: 2019
  • 21 / 8 / 0

@up jeśli dobrze zagadasz i podasz wiarygodny powód (np lot samolotem), może się udać, ale nie liczyłabym na 1mg, bo to spora dawka
Rejestracja: 2019
  • 49 / 15 / 0

wydaję mi się ,że jeżeli racjonalnie uzasadnisz subtelnie nakierowywując lekarza (nadmierny natłok obowiązków w pracy, lęki nie pozwalające prawidłowo funkcjonować itp.) nic nie stoi na przeszkodzie ;))
Posty: 8058 Strona 685 z 806
Wróć do „Apteczne”
Na czacie siedzi 1325 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość