Alprazolam - Wątek ogólny

Pochodne dwuazepiny, które produkowane są jako preparaty lecznicze.

Moderatorzy: GABA, Leki

• 2435 / 534 / 155

@hammerzeit 2,5 mg lorka to ok. 1,25 mg alpry, zobacz przeliczniki. 10 mg diazepamu to w przeliczeniu 0,5 mg alpry lub 1 mg lorka, więc 2,5 mg lorka to będzie ok. 1,25 mg alpry, gdzież 3-4. Z tym że lorazepam właśnie dłużej się ładuje, dłużej też działa.
  • 14 / / 0

hej. mam klona 2mg i xanax 0.25. moje pytanie. czy moge bezpiecznie łykać to razem ?

Pomoc osobom uzależnionym i w kryzysie bezdomności w czasach zarazy

Pandemia COVID-19 wymusiła duże zmiany w funkcjonowaniu programów redukcji szkód. Jak obecnie wygląda pomoc osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych czy osobom w kryzysie bezdomności? Na pytania Damiana Sobczyka (Polska Sieć Polityki Narkotykowej) odpowiadają Aleksandra Stańczak-Wiercioch i Beata Stelmaszczyk z Fundacji Polityki Społecznej PREKURSOR.

Udaremniony przemyt i konfiskata narkotyków o wartości miliarda euro

Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała w porcie w Salerno 14 ton narkotyków o czarnorynkowej wartości miliarda euro. 84 miliony sztuk pastylek odurzających wyprodukowanych w Syrii przez dżihadystów z tak zwanego Państwa Islamskiego było ukrytych w dużych zwojach papieru.
  • 267 / 65 / 0

22 sierpnia 2019taurinnn pisze:
@hammerzeit 2,5 mg lorka to ok. 1,25 mg alpry, zobacz przeliczniki. 10 mg diazepamu to w przeliczeniu 0,5 mg alpry lub 1 mg lorka, więc 2,5 mg lorka to będzie ok. 1,25 mg alpry, gdzież 3-4. Z tym że lorazepam właśnie dłużej się ładuje, dłużej też działa.
Możesz dać namiar na te przeliczniki ? Będzie tam femazepam ?
  • 2108 / 568 / 0

22 sierpnia 2019Tristan1 pisze:
hej. mam klona 2mg i xanax 0.25. moje pytanie. czy moge bezpiecznie łykać to razem ?
możesz łykać to razem, ale łączenie benzodiazepin jest bez sensu. jedynie wzajemnie się wzmocnią, ale efekty się nie zmienią. dla przypomnienia, 2 mg alprazolamu = 2 mg klonazepamu.
  • 769 / 124 / 0

22 sierpnia 2019taurinnn pisze:
Coś mi się chyba pojebało, bo teraz mi wychodzi tak jak piszesz. Ja zwykle tym się sugerowałem: https://clincalc.com/Benzodiazepine/

ewentualnie tą tabelą:
https://www.benzo.org.uk/bzequiv.htm

Ogólnie nie wiem, czy najpewniejsza metoda nie jest taka jak w przypadku opio - równanie zawsze najpierw do morfiny (tak często piszą na anglojęzycznych tabelach porównawczych opio). W przypadku benzo, zamiast morfiny wyznacznikiem byłby diazepam.
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2019 przez hammerzeit, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 373 / 60 / 0

https://hyperreal.info/info/tabela-poro ... zodiazepin

Jak coś to jeszcze istnieje coś takiego na naszym hajpku, gdyby komuś się nie chciało bawić w jakieś clinalci

(ofc. to jest to samo co strona benzo.org.uk którą podesłałeś, ale przynajmniej pod ręką :D)
  • 218 / 27 / 0

Jak to jest z tą tolerką? Biorę alprę od jakiegoś miesiąca. Zacząłem od dawki 1mg, teraz jadę na 3 mg i dosłownie nic nie kopie. Nawet po miksie z alko średnio wchodzi faza. Możliwe żeby tak szybko wzrosła tolerancja?
  • 2720 / 719 / 0

Możliwe, zrób sobie domowy detoks w oparciu o jakąś konkretną lekarską rozpiskę obniżania dawek.
  • 769 / 124 / 0

23 sierpnia 2019Piolun pisze:
Jak to jest z tą tolerką?
Mi się wydaje, że benzo mają taką granicę tolerancji, że jak się ją przekroczy to dalej już nic nie ma. Opio na przykład można zwiększać dawki cały czas i dochodzić gramów, a przy benzo tolerka rośnie cały czas niby równomiernie do poziomu 2mg alpry/30mg diazepamu i tak dalej z równoważnymi dawkami innych substancji i nagle jakby przepaść. Choćbym dołożył 3x tyle, to efekt zanika i czuć tylko ewentualnie dużą senność, chociaż jeszcze kilka dni wcześniej wystarczyło dołożyć 1/3 dawki, by dalej było tak samo. Trwa to u mnie od momentu wyzerowania się, czyli koło miesięcznej abstynencji, niecałe 2 miesiące brania, bez żadnych ciągów, 2 razy w tygodniu, czasem wypadnie 3 razy, ale to rzadko. Schemat powtarza się już po raz trzeci, za każdym razem tak samo. Z tego co widzę, wiele osób skarży się na nagły zanik działania głównie alprazolamu, także nie tylko ja tak mam.
Użytkownik zbanowany
  • 996 / 114 / 0

Tak juz jest z benzosami (alpra i wszystkimi innymi). Tolerancja rosnie blyskawicznie, spada super-wolno, a efektem koncowym naduzywania tej grupy lekow jest komoletny zanik dzialania. Byl tutaj user uzalezniony od klonow. Jadl je 20 lat, po czym po prostu przestaly dzialac i psychiatryk.
Wróć do „Apteczne”
Na czacie siedzi 1222 uczestników Wejdź na czata